Podróże i wakacje

25 miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić w 2018 roku według ekspertów podróży

Cel podróży 2018 egzotyczne gniazdo tygrysa Bhutan

Im więcej podróżujemy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że wciąż jest tyle świata do odkrycia. Aby pomóc Ci wybrać, gdzie się udać na 2018 rok, Business Insider zapytał najbardziej szanowanych światowych ekspertów od podróży – od Airbnb po niezależnych blogerów i instagramerów podróżniczych – które są najlepszymi miejscami do odwiedzenia w Nowym Roku. Twoje odpowiedzi zostały zebrane w listę 25 celów podróży. Niezależnie od tego, czy jest to miejsce, które reprezentuje kolejny wielki trend podróżniczy, czy nieznane zjawisko naturalne, które musisz zobaczyć przynajmniej raz w życiu, te cele podróży na 2018 rok kuszą różnorodnością i przygodą.

Wybierz się na trekking do Laya – najwyżej położonej osady w Bhutanie

Jak bhutański wypoczywa na brzegu

Sebastiaan Rijntjes, współzałożyciel bloga podróżniczego Lost With Purpose, uważa, że ​​trekking z przewodnikiem po Bhutanie powinien znaleźć się na listach wszystkich doświadczonych podróżników w 2018 roku.

„W październiku Bhutan będzie obchodził swój trzeci doroczny Festiwal Królewskich Wyżyn w Laya – jednej z najwyższych osad na świecie na prawie 4000 metrów” – powiedział Rijntjes..

„Festiwal celebruje himalajską kulturę nomadów, więc spodziewaj się sportów góralskich, takich jak łucznictwo i jazda konna, konkursy piękności jaków i nieskończenie kolorowe ubrania nomadów. Jeśli masz szczęście, możesz nawet spotkać króla Bhutanu!”

Zobacz zabytkowe samochody w Viñales na Kubie

Kierunki 2018 trend oldtimer Kuba

Tom McDermott, redaktor sklepu internetowego i czasopisma Huckberry, uważa, że ​​kolorowe ulice i bujna sceneria Viñales na Kubie to najpopularniejszy cel podróży w 2018 roku.

„Okoliczny krajobraz jest niesamowicie piękny, a na rynku można posłuchać muzyki na żywo i tańczyć do późnych godzin nocnych” – powiedział.

„Idź do Mural de la Prehistoria, aby zobaczyć kolorowe dzieło sztuki stworzone na wapiennym klifie lub spędź czas grając w karty w lokalnej kawiarni i obserwuj przejeżdżające ulicami zabytkowe samochody”.

Surfuj wzdłuż wybrzeża Alentejo, Portugalia

Cele podróży 2018 Surf Alentejo Coast Portugalia

Maya Goldfine, redaktor produktu w Huckberry, opowiada się za czystymi falami i zapierającymi dech w piersiach klifami Sines i Porto Covo wzdłuż wybrzeża Alentejo w Portugalii.

„São Torpes to moje ulubione miejsce do surfowania. Plaże są puste, fale są łatwe do surfowania, a woda nie zamarza, co jest niezwykłe na wybrzeżu Atlantyku ”- powiedział Goldfine.

„Okolica jest równie imponująca jak popularne wybrzeże Algarve, ale znacznie rzadziej odwiedzana, zwłaszcza przez amerykańskich turystów. To zdecydowanie miejsce tylko dla mieszkańców ”Ocena klienta jest tłumaczona z języka niemieckiego maszynowo.

Poznaj dziedzictwo kulturowe w Valletcie na Malcie

Kierunki 2018 miasto dziedzictwa kulturowego Valetta Malta

Według Dmitrijusa Konovalovasa, założyciela i dyrektora zarządzającego witryny internetowej poświęconej inspiracji i trasach podróży IQPlanner, Valletta, stolica Malty, jest bardzo niedocenianym miejscem wakacyjnym.

„Valletta, Europejska Stolica Kultury 2018, ma rozbudowany kalendarz wydarzeń, który dodaje jej uroku” – powiedział.

Wspieraj społeczności na wyspach karaibskich, które zostały dotknięte huraganami w 2017 r. (Maria i Irma)

Karaiby Aruba Słońce Palmy Podróże Kierunki podróży 2018

Konovalovas nadal wierzy, że w 2018 r. nastąpi ożywienie w turystyce odpowiedzialnej społecznie.

„Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na Karaibach, wierzymy, że pojawi się ruch mający na celu wspieranie tych popularnych, zależnych od turystów miejsc” – powiedział.

„Teraz możesz znaleźć tanie wakacje na Karaibach i wesprzeć region, gdy odzyskuje siły”.

Szybuj w wyrzeźbionych głębinach Kanionu Antylopy, Utah, USA

Kierunki 2018 Kanion Antylopy Utah USA

Kanion Antylopy w stanie Utah oferuje całe zapierające dech w piersiach naturalne piękno Wielkiego Kanionu, ale z mniejszą liczbą linii, według raportu Pablo Carrington, dyrektora zarządzającego grupy luksusowych hoteli Marugal.

„Mniej znany niż Wielki Kanion i znacznie mniejszy, ten wąski kanion jest spektakularny. W zależności od pory dnia możesz nawet nie zobaczyć innego turysty” – powiedział Carrington.

Znajdź spokój w Tokio w Japonii

Cele podróży 2018 Night Lights Place Tokio Japonia

„Moim ulubionym miastem na świecie jest Tokio”, powiedział Gilbert Ott, założyciel serwisu „God Save The Points”.

„Zawsze jest dobry moment, aby tam pojechać, ale odkąd zaczęli przygotowania do igrzysk olimpijskich w 2020 roku, w tym miejscu panował szczególny szum.

„Miasto ma reputację głośnego i gorączkowego, ale nie wszędzie. To właściwie najładniejsze miejsce na świecie. Uprzejmość ludzi i kultury to coś, czego trzeba doświadczyć.”

Popłyń do Nusa Lembongan w Indonezji

Kierunki Nusa Lembongan Indonezja

„Miejscem, które całkowicie mnie zafascynowało w tym roku, jest Nusa Lembongan” – powiedział Ott.

„Jest to 30-minutowa przejażdżka łodzią z Bali i jest równie, jeśli nie ładniejsza, ale nie przepełniona turystami.

Ubierz się ciepło i rzuć okiem na zorzę polarną na Islandii

Kierunki 2018 Northern Lights Islandia

Niamh Walsh, redaktor naczelna biura podróży HolidayPirates, uważa, że ​​w 2018 roku trend podróżniczy będzie zmierzał na północ.

„Czy to Islandia i zorza polarna, Norwegia i fiordy, czy po prostu odwiedzenie Świętego Mikołaja w Laponii – ludzie zdecydowanie coraz częściej rezygnują z normalnych, słonecznych miejsc na wakacje na rzecz czegoś nieszablonowego” – powiedział Walsh.

„Obserwowanie zorzy polarnej to coś, co podróżnikom będzie łatwiej w 2018 roku. Do niedawna dotarcie do wielu regionów, w których są najjaśniejsze i najpiękniejsze, zawsze było trudne i kosztowne. To zapierające dech w piersiach zjawisko naturalne jest znacznie bardziej dostępne i nie można przegapić tego wyjątkowego doświadczenia ”.

Poznaj niektóre z dzikich zwierząt Chile wzdłuż archipelagu Terra do Fogo

Cele podróży 2018 Wędrówka Pingwin Chile Archipelag Terra do Fogo

„Chile jest zdecydowanie hotspotem dla brytyjskich podróżników w 2018 roku” – powiedział David Warne, dyrektor ds. produktu i handlu w luksusowej firmie wakacyjnej Wexas Travel.

„W ostatnich latach zorientowane na aktywność wycieczki do Chile przyciągają coraz więcej podróżników na spontaniczne krótkie wakacje. Patagonia i Atacama to miejsca, które trzeba zobaczyć ”- powiedział Warne.

Przepłyń kajakiem jezioro Bled w Słowenii

Cele podróży 2018 Jezioro Bled w Słowenii

„Jeśli chodzi o zapierające dech w piersiach piękno przyrody, podróżni nie powinni szukać dalej niż jezioro Bled w Słowenii” – mówi James Asquith, założyciel App HolidaySwap. „Jezioro zapiera dech w piersiach przez cały rok i oferuje zajęcia dostosowane do wszystkich warunków pogodowych”.

Dowiedz się wszystkiego o niesamowitej historii niewolników na plantacji Whitney w stanie Luizjana

Dla Abi King, autorki i założycielki bloga podróżniczego InsideTheTravelLab, Whitney Plantation na brzegach Missisipi oferuje niesamowite widoki i fascynujące miejsca historyczne, które opowiadają historię handlu niewolnikami na głębokim południu Stanów Zjednoczonych. Jest tam pierwsze muzeum, które pokazuje życie oczami ludzi zniewolonych w USA.

Chwyć tapas w Sewilli w Hiszpanii

Cel podróży 2018 Sewilla Hiszpania

Tom Hall, dyrektor redakcyjny marki Lonely Planet, która jest ekspertem w dziedzinie podróży, potwierdza hiszpańską Sewillę jako najlepszy cel podróży w 2018 roku.

„Wspaniałe jedzenie, piękna architektura, świetna pogoda. Nic dziwnego, że Lonely Planet wybrała Sewillę jako najlepsze miasto podróży w 2018 roku ”- powiedział Hall.

Rób wspaniałe zdjęcia z wakacji, zanurzając się w dzikiej przyrodzie archipelagu Azorów na wyspie Sao Miguel w Portugalii

Źródło termalne Ribeira Grande Azory Portugalia

Dla Jamesa McClure’a, dyrektora generalnego Airbnb na Europę Północną, wyspa Sao Miguel w Portugalii to idylliczne miejsce na wakacje.

„Krajobraz stanowi miłą mieszankę Nowej Zelandii, Peak District i Parku Jurajskiego. Wulkaniczne jeziora, zalesione wzgórza, źródła termalne i piękne stare brukowane uliczki w miastach składają się na to idylliczne miejsce.”

Przejedź obok norweskiego Trollfjord

Kierunki 2018 Trend North Trollfjord

Według Chrisa Austina, starszego wiceprezesa luksusowej linii wycieczkowej Seabourn: „Nie ma nic lepszego niż skandynawskie lato, zwłaszcza gdy cieszysz się rejsem.

„Płyń przez światowe porty, takie jak Sztokholm, Oslo, Helsinki i Sankt Petersburg. Odwiedź osłonięte zatoki i szybuj między majestatycznymi, wysokimi klifami norweskiego fiordu Trollfjord. Możesz stąd pływać kajakiem i uprawiać trekking ”- powiedział Austin.

Poczuj się jak jedyny turysta w Tunisie w Tunezji

Cel podróży 2018 Amfiteatr El Jem Tunezja

Jeśli chodzi o lokalną gościnność, starożytne krajobrazy i dzielnice nietknięte przez turystykę, fotograf podróży Zach Murphy uważa, że ​​stolica Tunezji ma wszystko.

„Kiedy przyjechałem, byłem zachwycony niesamowitą gościnnością oraz zabytkami kulturalnymi i historycznymi, których nigdy nie mogłem sobie wyobrazić. Pojechałem do najbardziej odległych miejsc na Saharze i udało mi się za kilka dolarów” – udostępnił Murphy na swoim koncie na Instagramie.

„Wypiłem setki małych kaw ze starszymi mężczyznami na poboczu drogi i odrzuciłem tyle samo ofert papierosów. Chodziłem po historycznych ruinach w klifach, które wydawały się opuszczone wczoraj, a jednak skrywały starożytne tajemnice bogatych arabskich królestw. Czułem się jak jedyny turysta. Ale nigdy nie przeszkadzało mi to, nigdy nie musiałem się targować i naprawdę miałem wrażenie, że mogę bezproblemowo wpasować się w lokalny przepływ życia ”.

Wędruj do kamiennego kręgu Callanish na Hebrydach Zewnętrznych w Szkocji

Kamienny krąg Callanish na Hebrydach Zewnętrznych w Szkocji

Paul Hughes, dyrektor generalny i założyciel Rare Escapes, uważa, że ​​podróżnicy nie muszą szukać dalej niż Hebrydy Zewnętrzne w Szkocji, aby zobaczyć swoją kolejną przygodę w 2018 roku.

„Wszyscy muszą odwiedzić Hebrydy Zewnętrzne na zachodnim wybrzeżu Szkocji” – powiedział Hughes. „To kraj o starożytnej historii i spektakularnym krajobrazie naturalnym. Widać piękne białe piaszczyste plaże, wysokie góry, orły przednie i – co najważniejsze – nie widać żadnego innego turysty.”

Wybierz się na wycieczkę do Gullfoss na Islandii

Cel podróży 2018 północ Gullfoss Islandia

„Moja żona i ja nie lubimy ruchliwych miast ani miejsc zorientowanych na turystów, więc Islandia jest dla nas idealna” – powiedział fotograf podróżniczy Lachlan Menzies.

„Jeśli możesz (przy sprzyjającej pogodzie) wynająć samochód i wybrać się na weekend. Cztery godziny poza stolicą, w dowolnym kierunku, masz poczucie spokoju. Menzies poleca wodospad Gullfoss, aby uzyskać niezapomniane wrażenia, których nie można uchwycić aparatem.

Zrób sobie przerwę w spa w Tallinie w Estonii

Cel podróży 2018 Tallin Estonia

Internetowy sprzedawca usług turystycznych i rekreacyjnych lastminute.com przeanalizował w tym roku dane z najszybciej rozwijających się miejsc turystycznych, aby zidentyfikować największe trendy turystyczne w 2018 roku. Miastem na szczycie ich listy była stolica Estonii, Tallin.

Reigo Eljas, dyrektor krajowy lastminute.com, powiedział: „Mogę być trochę stronniczy, ponieważ to moje rodzinne miasto, ale Tallin jest idealnym miejscem, jeśli chcesz rozpocząć Nowy Rok od przerwy w spa”.

„Wakacje wellness można połączyć z wycieczką do Helsinek (tylko dwie godziny promem). Uważamy, że podróże łączone to duży trend na 2018 rok.”

Pojedź na weekend do Amsterdamu w Holandii

Domy w zabudowie szeregowej w Amsterdamie w Holandii

Amsterdam jest również najlepszym miejscem na krótką przerwę w 2018 roku. „Amsterdam stał się centrum luksusowych hoteli i eleganckich restauracji” – powiedział Eljas. „Odwiedzający mogą również zaplanować krótki postój w Brukseli”.

Impreza na plażach Dakaru w Senegalu

Cel podróży 2018 plaża Dakar Senegal

India Dowley, redaktor cyfrowy magazynu Suitcase, uważa, że ​​Senegal będzie kolejnym hotspotem turystycznym w Afryce Zachodniej.

„Senegal jest wschodzącym kierunkiem w Afryce Zachodniej dzięki wspaniałym plażom do surfowania, muzyki, kultury i kuchni” – powiedziała.

Miejsca do surfowania w stolicy Senegalu, Dakarze, nie są trudne do znalezienia, a zapalony surfer może oczekiwać dobrych fal przez cały rok.

Zobacz zamarznięte wody jeziora Bajkał w Rosji

zamarznięta woda Jezioro Bajkał Rosja

„Wszystkie miejsca, w których byliśmy, są warte zobaczenia, ale jeśli poprosisz nas o wymienienie jednego miejsca, powiedzielibyśmy, że jezioro Bajkał jest zdecydowanie obowiązkowym punktem w 2018 roku. Jest to największe jezioro słodkowodne na świecie i najgłębsze jezioro na świecie. To była szalona podróż i byliśmy tak zdumieni, widząc, że jest zamrożony ”- powiedziały gwiazdy Instagrama i blogerzy podróżniczy Murad i Nataly Osmann.

Oglądaj gwiazdy w Parku Narodowym Teide na Teneryfie

Wędruj po Parku Narodowym Teide na Teneryfie

Cristina Pereira, kierownik Royal Concierge w Royal Hideaway Corales Resort, uważa, że ​​Park Narodowy El Teide na Teneryfie zostanie uznany za wakacyjny hotspot w 2018 roku.

„Tutaj możesz spojrzeć w gwiazdy z wysokości ponad 3550 metrów. Gościom polecamy podziwianie tego imponującego spektaklu przyrodniczego z kolejek linowych Parku Narodowego Teide, gdzie może im towarzyszyć astronom.”

Przepłyń wyciągiem narciarskim nad Lauterbrunnen w Szwajcarii

Wyciąg narciarski Lauterbrunnen, Szwajcaria

„Natura Szwajcarii jest fenomenalna. Od ośnieżonych regionów alpejskich po niezliczone wodospady i zielone krajobrazy, idealny krajobraz czai się za każdym rogiem ”- mówi Jonny Clayton. Lauterbrunnen wciąż nazywane jest doliną 72 wodospadów.

Poznaj kulturę Mostaru, Bośni i Hercegowiny

Cel podróży 2018 miasto Mostar Bośnia i Hercegowina.

„Bośnia i Hercegowina to zdecydowanie najpopularniejszy cel podróży w 2018 roku” – powiedziała podróżnicza twórczyni Instagrama Mili Shah..

„Sarajewo to magiczne miasto, w którym ludzie z całego świata spotykają się, aby stworzyć wspaniałe puzzle. Ale Mostar sam w sobie jest inną kulturą i nie można go pominąć.

„Odwiedź most Stari Most, zbudowany w XVI wieku i poznaj 450-letnią tradycję, w której pływacy spotykają się raz w roku i zanurzają się na 21 metrów w zimne wody rzeki Neretwy”.