Podłogi i płytki

Podłogi PCV: powracający klasyk łatwy w pielęgnacji

Elastyczne w użyciu, niezwykle wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji: Podłogi z PVC to obecnie jedna z najpopularniejszych wykładzin podłogowych. Pierwotnie był używany głównie w mokrych pomieszczeniach, takich jak kuchnia lub łazienka, ale teraz stał się prawdziwym wszechstronnym urządzeniem. Dostępny w wielu wzorach, kolorach i wykończeniach, teraz oferuje również wiele opcji projektowania kuchni, salonu i sypialni. Przedstawimy Ci przegląd jego pozytywnych właściwości i wyjaśnimy, które pomieszczenia są szczególnie odpowiednie dla podłogi PCV.

Podłoga PCV: przegląd pozytywnych właściwości

Układanie podłóg PCV w kuchni jest wodoodporne i łatwe w pielęgnacji

Podłoga PCV ma wiele pozytywnych właściwości. Wykładzina podłogowa przekonuje nowoczesnym, naturalnym wyglądem, jest dźwiękochłonna, hydrofobowa i antypoślizgowa. Podsumowujemy dla Ciebie najważniejsze zalety podłogi komfortowej:

1. Duży wybór wzorów i kolorów: Dzięki atrakcyjnemu, naturalnemu wyglądowi i strukturalnej powierzchni, komfortowa podłoga harmonijnie wtapia się w nowoczesne przestrzenie mieszkalne. Większość projektów znanych producentów jest tak szczegółowa, że ​​łudząco przypomina prawdziwe drewno lub kamień naturalny. Z Podłoga PCV w Knutzen Wohnen jest dostępny na przykład w wyglądzie płytki lub deski, który prawie nie różni się od oryginału.

Opłacalną alternatywą dla dużych powierzchni mieszkalnych są podłogi PCV

2. Podłoga PCV jest dźwiękoszczelna. W przeciwieństwie do parkietu lub laminatu wykładzina podłogowa generuje znacznie mniej hałasu i dlatego idealnie nadaje się do stosowania w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach, takich jak salony lub korytarze.

3. Ma wodoodporną, a jednocześnie antypoślizgową powierzchnię i może być bez wahania instalowany również w mokrych pomieszczeniach, takich jak kuchnia czy łazienka. Ponieważ jest również przyjemnie ciepły i miękki w dotyku, jest to łatwy w pielęgnacji i wytrzymały wariant do otwartych przestrzeni mieszkalnych, który jednocześnie spełnia kilka funkcji.

4. Komfortową podłogę można łączyć z ogrzewaniem podłogowym.

podłogi pcv do intensywnie użytkowanych pomieszczeń, takich jak korytarze

5. Podłogi PCV można układać szybko i łatwo. Do wyboru są trzy warianty montażu. W przypadku układania luzem wykładzina podłogowa jest mocowana do podłoża tylko na jego końcach. Wariant ten doskonale sprawdza się w wynajmowanych mieszkaniach, gdyż pozwala na późniejsze bezproblemowe przywrócenie pierwotnego stanu. Opcjonalnie podłoga komfort może być przyklejona lub przyklejona na całej powierzchni. Nie są do tego potrzebne żadne specjalne narzędzia, a nawet zupełnie początkujący mogą z łatwością opanować zadanie w dzień wolny.

6. Podłoga wyróżnia się również niskimi kosztami zakupu w porównaniu do podłóg z desek lub kamienia naturalnego. Jednocześnie materiał jest bardzo trwały i ma trwały kolor.

Do jakich pomieszczeń nadaje się podłoga PCV?

podłoga pcv w jadalni w prawdziwym wzorze drewna

Podłoga z PCV to naprawdę wszechstronna podłoga, którą można przenieść prawie wszędzie. Nadaje się szczególnie do stosowania w intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach. Jednym z takich pomieszczeń jest na przykład korytarz, ponieważ wchodzi się do niego kilka razy dziennie. Wytrzymała wykładzina podłogowa jest tam absolutną koniecznością. Podłoga komfortowa dobrze prezentuje się również w salonie, na przykład w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym w kuchni. W wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienki czy toalety, podłoga PCV przeżywa prawdziwy powrót i cieszy się coraz większą popularnością jako zamiennik płytek. Ponieważ teraz certyfikowane pokrycia podłogowe spełniają nawet najwyższe standardy jakości, są również dobrym wyborem do zabawy w pomieszczeniach.

Układanie komfortowych podłóg w salonie Wskazówki dotyczące zakupu

Aby podłoga PCV naprawdę trwała długo, przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na klasę użytkową. Klasa użytkowania 21 nadaje się np. do pomieszczeń słabo użytkowanych takich jak część sypialna, klasa użytkowa 22 – do pomieszczeń średnio obciążonych takich jak salon oraz klasa użytkowa 23 nadaje się do pomieszczeń intensywnie użytkowanych takich jak kuchnia, łazienka, toaleta i korytarz.