Podłogi i płytki

Parkiet w salonie – charakterystyczna i uniwersalna podłoga

Parkiet-podłoga-salon-jasne-pomysły-meble-wskazówki

Deska, jodełka czy podłoga na statku – parkiet w salonie nadaje charakteru, tworzy przytulną atmosferę dzięki atrakcyjnemu wyglądowi i harmonijnie komponuje się z każdym stylem umeblowania. Reprezentacyjna wykładzina podłogowa nadaje się zatem szczególnie dobrze do zastosowania w pomieszczeniach mieszkalnych – dokładnie tam, gdzie rodzina lubi przebywać i gdzie przyjmowani są goście.

Parkiet w salonie – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Parkiet-salon-dąb-jasny-narożnik-biały

Wytrzymały parkiet cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją trwałość. Przy dokonywaniu zakupu rolę odgrywa kilka kryteriów, aby inwestycja była opłacalna i naprawdę się opłacała.

1. Rodzaj drewna – twardość gatunku drewna determinuje odpowiednie miejsce użytkowania. Twarde gatunki drewna to doussie, jesion, buk, merbau, robinia i wenge. Idealnie nadają się do stosowania w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, takich jak salony i korytarze, i są dobrym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi lub zwierzętami.

2. Obróbka powierzchni – w zależności od obróbki drewno może być wykończone. Stylowe parkiety na meister.com dostępne są na przykład w różnych wzorach. Na wapnowane drewno nakładana jest pasta wapienna, szczotkowana powierzchnia drewna tworzy atrakcyjny relief, a obróbka termiczna – atrakcyjny czerwonawy odcień. Dodatkowo powierzchnia może być naturalnie olejowana, impregnowana olejem UV lub malowana. Parkiet pokryty naturalnym olejem przepuszcza powietrze i może regulować wilgotność w salonie. W takim przypadku regularna pielęgnacja ma kluczowe znaczenie dla trwałości naturalnego materiału. Olej UV chroni drewno przed silnymi promieniami słonecznymi oraz przed przebarwieniami. Lakierowane parkiety są niezwykle wytrzymałe.

3. Układanie parkietu – zasadniczo rodzaj układania determinuje wysiłek – system zatrzaskowy jest uważany za wariant łatwy w montażu, przy montażu na pióro i wpust należy mieć pewne doświadczenie manualne. Przy zakupie należy również pomyśleć o ochronie przed wilgocią /np. folią PE/ i izolacją od dźwięków uderzeniowych.

Parkiet w salonie – kolor jasny, czerwonawy lub ciemny?

Parkiet-salon-pomysły-deska podłogowa-układanie-dywanu

Jasne gatunki drewna, takie jak jesion czy dąb sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe – dlatego są szczególnie popularne w krajach skandynawskich. Delikatna, równa struktura jasnego drewna stanowi idealne tło dla kreatywnych mebli w wesołych, słonecznych kolorach.

Czerwonawe gatunki drewna z drobnym usłojeniem / jak buk / uszlachetniają salon i nadają meblom w stylu kolonialnym wykończenie.Idealnie nadają się do pomieszczeń zorientowanych na północ.

Parkiet w ciemnym kolorze /np. wędzony dąb/ nadaje salonowi efektowny wygląd i sprawia, że ​​marzysz o luksusowych meblach z filmu Wielki Gatsby. W połączeniu z wygodnymi skórzanymi meblami w ciepłych odcieniach i szlachetnymi akcesoriami domowymi w złotej optyce, ciemnobrązowa podłoga tworzy idealny zestaw.

Parkiet w salonie – jadalnia i przyległa kuchnia

Parkiet-salon-jadalnia-kuchnia-kominek

Parkiet w salonie nadaje wnętrzu domowy wygląd

Parkiet-salon-jadalnia-kominek

Ciemny parkiet w salonie jako akcent

Parkiet-salon-ciemny-kolor-jadalnia-buk

Podłoga dębowa w nowoczesnym salonie

Parkiet-salon-kuchnia-projekt-akcent-ciepło

Stylowy salon z rustykalnymi meblami

Parkiet-salon-kilim-kominek-kamień naturalny