Podłogi i płytki

Naprawa laminatu — wskazówki dotyczące zadrapań, dziur i innych uszkodzeń podłogi

naprawa laminatu-porady-domu-podłogi-mieszkania-projekt

O ile zwracasz uwagę, na laminacie często pojawiają się z biegiem lat rysy, które są po prostu brzydkie i denerwujące. Masz teraz dostępne różne opcje uszkodzenia Naprawa laminatu Móc. Albo po prostu wymień odpowiednią deskę, albo wypróbuj różne sposoby naprawy deski. W tym artykule dowiesz się, który z dwóch wariantów naprawy laminatu jest lepszy.

Zamiast naprawiać laminat, wymień deskę

laminat-naprawa-folia-platona-deska-podlogowa-pomysly na laminat

Ponieważ płyty laminatu montuje się za pomocą prostego systemu zatrzaskowego, można je również łatwo zdemontować. Porysowaną deskę można bardzo szybko wymienić. Jednak w tym celu należy również upewnić się, że ten sam model jest nadal w ofercie lub że po ułożeniu podłogi laminowanej zostało kilka desek. Niemniej jednak ten wariant, za pomocą którego można naprawić laminat, jest zalecany tylko wtedy, gdy denerwujące zadrapanie znajduje się gdzieś na skraju pomieszczenia i nie trzeba usuwać zbyt wielu desek. Gdyby rysa znajdowała się pośrodku, całość byłaby po prostu zbyt skomplikowana. W takim przypadku powinieneś wypróbować jedną z poniższych wskazówek przed skorzystaniem z substytutu.

Laminat naprawczy za pomocą zestawu naprawczego

laminat-naprawa-wosku-repairsez-topienie-kolor-wybór-sprzętu sklep

Alternatywnie można naprawić laminat za pomocą specjalnego zestawu naprawczego do laminatu. Takie zestawy są oferowane w sklepach z artykułami żelaznymi i w różnych kolorach, dzięki czemu można łatwo znaleźć wariant, którego potrzebujesz do swojej podłogi. Jest to kolorowy wosk, który topi się, a następnie nakłada na zarysowania. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne rzeczy, w tym szpatułkę do nakładania i usuwania nadmiaru wosku. Wosk szybko twardnieje i sprawia, że ​​rysa nie jest już widoczna.

Jak naprawić dziury w laminacie??

zestaw-napraw-laminatów-zestaw-łatwe-usuwanie-farby

W ten sam sposób można również naprawić dziurę w laminacie za pomocą wosku. Pasta, która jest również oferowana w sklepach z narzędziami, jest używana w podobny sposób, jeśli chcesz jej użyć do naprawy laminatu. Otwory lub rysy wypełniamy pastą, która powinna mieć odpowiedni kolor. Nadmiar jest ponownie wycofywany. Możesz do tego użyć żyletki lub szpatułki. Potem pozostaje tylko czekać, aż pasta wyschnie i stwardnieje.

Zaprawka rozdrobnionego laminatu

Końcówki do naprawy laminatu-warianty-zestawu-łatwej naprawy

Można również naprawić rozdrobniony laminat za pomocą wymienionych powyżej zestawów naprawczych. To prawdopodobnie najszybszy i najłatwiejszy sposób na naprawę laminatu. Jeśli nadal masz na stanie zapasowy laminat, możesz również wypróbować bardziej złożoną metodę. Usuń kawałek folii zakrywający rozmiar i kształt ukruszonego obszaru z płyty zastępczej. Możesz teraz przykleić ten kawałek. Najlepiej użyć drewnianej szpachelki lub szpachli, która powinna być w tym samym kolorze co laminat. Jeśli krawędzie nowego kawałka wystają, możesz je delikatnie zeszlifować drobnym papierem ściernym.

Napraw podłogi laminowane – usuń powierzchowne rysy olejem

laminat-naprawa-deski-podłogowej-układanie-salon-fotele

Jeśli rysy w laminacie nie są zbyt widoczne i małe, możesz również najpierw spróbować oleju. Jeśli rysy są tylko powierzchowne, zwykle nie jest konieczne natychmiastowe kupowanie zestawu naprawczego, nie mówiąc już o wymianie całej deski. Więc zanim zastosujesz większe środki, spróbuj oliwy z oliwek lub oliwy dla dzieci. Należy to zrobić po wytarciu laminatu, a następnie poczekać, aż podłoga wyschnie przed użyciem oleju do naprawy laminatu. Rozprowadź olej na uszkodzonych obszarach za pomocą dowolnej szmatki. Nie zapomnij ponownie dokładnie wyczyścić podłogi, aby usunąć nadmiar oleju. Laminat staje się bardzo śliski i istnieje ryzyko poślizgu!

Napraw wypaloną dziurę w laminacie

naprawa laminatu

Dziury wypalenia rozwijają się szybko, zwłaszcza gdy pomieszczenie jest ogrzewane kominkiem i rozżarzony węgiel spada na podłogę. Przy takim uszkodzeniu naprawa jest nieco bardziej skomplikowana. W każdym razie wymagany jest zestaw naprawczy, którego woskiem lub pastą wypełnisz otwór. Pozostaje jednak problem, że w takich przypadkach krawędź otworu odbarwia się na czarno lub brązowo przez spalenie powierzchni. Ponieważ nie możesz po prostu pokryć tego woskiem lub pastą w niepozorny sposób, w przeciwnym razie nadal będzie błyszczeć, powinieneś wcześniej ostrożnie zeskrobać te obszary. Po usunięciu śladów przypalenia można kontynuować korzystanie z zestawu naprawczego do laminatu zgodnie z opisem w instrukcji.

Napraw pęknięcie laminatu

naprawa podłóg laminowanych-ochrona-ochrona-pielęgnacja porady

Jeśli deska pęknie podczas układania, zwykle nie stanowi to problemu. Tak czy inaczej, zawsze powinieneś planować więcej podłóg, aby mieć pod ręką wymianę w takich przypadkach lub z czasem, jeśli to konieczne. Jeśli tak nie jest lub jeśli laminat pęknie po wielu latach i nie masz możliwości wymiany deski, zestaw naprawczy ponownie jest najlepszym pomocnikiem, gdy chcesz naprawić swój laminat. Zwykle przerwa nie jest zbyt zauważalna. Jeśli nadal Ci to przeszkadza, po prostu pokryj go woskiem lub pastą w odpowiednim kolorze.

Naprawa zużycia laminatu

laminat-naprawa-nowoczesny-komfortowy-naprawa-podłogi laminowane

Zakres, w jakim można zatrzeć zużyty laminat, zależy oczywiście od stopnia zużycia. Jeśli naruszysz tylko kilka tępych plam, możesz wypolerować plastikową folię, którą pokryte są panele. Służy do tego wosk, który wspaniale odświeża laminat. Film to w zasadzie zdjęcie drewna przyklejonego do paneli, dzięki któremu laminat nie tylko powinien pięknie wyglądać. Sam panel również jest w ten sposób chroniony. Ale jeśli powłoka jest mocno zużyta, polerowanie niczego nie zmieni. Więc jeśli „zdjęcie” jest częściowo zeskrobane, że tak powiem, nie można go już odzyskać nawet polerem. W takim przypadku należy wymienić odpowiednie deski lub położyć zupełnie nową podłogę.

Napraw spuchnięty laminat w przypadku zalania wodą

Naprawa laminatu płaska kuchnia-ciemna podłoga

Największym wrogiem laminatu jest woda, która przenika przez spoiny między płytami, ponieważ powoduje pęcznienie płyt i naprawę laminatu lub nawet jego całkowitą wymianę. Oczywiście nie dotyczy to zwykłego mopowania, ale uszkodzenie przez wodę z pękniętych rur itp. może oznaczać koniec wykładziny podłogowej. Choćby z powodu wilgoci, która zgromadziła się pod laminatem, należy go usunąć. Izolacja pod spodem jest również wilgotna i należy ją wymienić. Jeśli nie masz dalszych uszkodzeń, możesz teraz po prostu wysuszyć deski lub pozwolić im wyschnąć, a następnie ponownie je ułożyć. Niektóre z nich mogą wymagać wymiany. Jeśli uszkodzenia można znaleźć tylko na kilku deskach, nie jest konieczne luzowanie desek z całej podłogi. Następnie usuń tylko te, które są niezbędne, aby dostać się do odpowiednich uszkodzonych desek.