Piękno

Zrób sobie maskę z twarogiem – 11 świetnych przepisów

Maska do twarzy z twarogiem-zrób-to-sam-przeciw-pryszcz-nieczystej-skórze

Dzięki gotowym produktom kosmetycznym tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co jest w środku. Ukryte dodatki, trucizny lub cokolwiek innego, co może powodować zaczerwienienie skóry. Dlatego w maseczkach do twarzy ważne są naturalne składniki. Jeden Maska do twarzy z twarogiem na przykład ma wiele zalet i można ją szybko i łatwo wykonać w domu. Quark działa przeciwzapalnie i łagodzi zaczerwienienia. Działa cuda na pryszcze i oparzenia słoneczne. Sprawdź nasze przepisy odpowiednie dla każdego rodzaju skóry.

1. Maseczka do twarzy z twarogiem i miodem do skóry suchej

maska-twarz-kwark-zrób-to-sam-olej-miodowy

Wymieszaj 3 łyżki twarogu z łyżką miodu i nałóż na twarz. Wyjmij wacikiem nasączonym ciepłym mlekiem po ok. 20 minutach, a resztę delikatnie zmyj wodą.

2. Maska do twarzy z twarogiem i cytryną, wspaniała dla skóry mieszanej

Maska-twarz-kwark-zrób-to-sam-przepis-cytryny

Ta maska ​​do twarzy nawilża skórę i przeciwdziała rozszerzonym porom. Wystarczy wymieszać 2 łyżki twarogu z 1 łyżeczką soku z cytryny, pozostawić na 15 minut i zmyć letnią wodą.

3. Maska twarogowa i rumiankowa

Maseczka do twarzy z herbatą twarogową z rumianku

Do samodzielnego wykonania tej maseczki potrzebne są 2 łyżki twarogu (40% tłuszczu) i torebka herbaty rumiankowej. Zrób herbatę rumiankową z około 100 mililitrami gorącej wody. Następnie ostudź i wymieszaj z twarogiem. Zastosuj do twarzy.

4. Maska z twarogu ogórkowego

Zrób to sam-zrób-ogórek-świeża-cera-maska ​​z twarogiem

Ta maseczka do twarzy z twarogiem jest świetnym środkiem nawilżającym! Do tego potrzebne są 2 łyżki twarogu (40%), 1 łyżka oliwy z oliwek i świeży kawałek ogórka. Ogórek puree i mieszamy z twarogiem. Dodaj oliwę z oliwek i nałóż na twarz.

5. Maseczka z jogurtu twarogowego dla świeżej cery

maska-twarz-twaróg-zrób-sam-jogurt

Wymieszaj 3 łyżki twarogu, 2 łyżki jogurtu, 15 kropli oliwy z oliwek i 1 żółtko jajka na gładką masę. Mieszaj energicznie. Maseczkę nałożyć na twarz, pozostawić na około 10 minut, a następnie zmyć letnią wodą.

6. Maska z twarogu i pietruszki dla skóry wrażliwej

maska-twarz-kwark-zrób-to-sam-pietruszka

Każda osoba o wymagającej, wrażliwej skórze zdecydowanie powinna wypróbować tę wygładzającą maskę. Potrzebujesz 3 łyżki twarogu (40% zawartości tłuszczu) i pęczek pietruszki. Drobno posiekaj pietruszkę, ubij twaróg do uzyskania piany i wymieszaj. Pastę nałożyć na twarz, pozostawić na 30 minut i dokładnie zmyć.

7. Maska z twarogiem matcha przeciw zmarszczkom

maska-twarz-kwark-zrób-siebie-zielona-herbata-matcha

Zalej 1 łyżeczkę herbaty matcha gorącą wodą i pozostaw na 10 minut. Wymieszać z 3 łyżkami twarogu i nałożyć. Ta mieszanka odpręża skórę i działa cuda przeciw zmarszczkom.

8. Maseczka z twarogu awokado do skóry suchej

Maska-twarz-kwark-zrób-to-sam-awokado

Awokado i twaróg to silny duet w walce z suchą skórą i natychmiast łagodzą zestresowaną skórę. Zmiksuj pół awokado i wymieszaj z 2 łyżkami twarogu. Możesz też dodać do niego odrobinę oliwy z oliwek.

9. Peeling twarogowy i otrębowy

maska-twarz-kwark-zrób-to-sam-otręby

Wymieszaj 3 łyżki twarogu z jedną łyżką otrębów i jedną łyżeczką oleju słonecznikowego. Ta maska ​​sprawia, że ​​skóra dziecka jest miękka!.

10. Maska twarogowa i jajeczna przeciw niedoskonałej skórze

maska-twaróg-jajko-zrób-to-sam

Wymieszaj 3 łyżki chudego twarogu z jajkiem. Nakładaj na twarz szpatułką, pozostawiając wolną okolicę oczu i ust. Zmyć letnią wodą po 15 minutach.

11. Maska do twarzy z twarogiem i papają dla świeżej cery

maska-twaróg-twaróg-papaja-miód-oliwa-mix-let-work-składniki

Zmiksuj 100 gram papai i 1/2 awokado i dobrze wymieszaj z 1 łyżeczką miodu, 1 żółtkiem i 1 łyżeczką oliwy z oliwek. Pozwól mu pracować przez 15 minut