Piękno

Zdobycie białych zębów – jakie warianty są odpowiednie do sukcesu?

białe zęby otrzymują porady kosmetyczne-domowe środki zaradcze-dentysta

Każdy marzy o śnieżnobiałych zębach. Bo o ile dbamy o zęby, przebarwień pochodzących z różnych pokarmów z naszego codziennego życia nie da się powstrzymać. Na szczęście istnieje jednak kilka sposobów wybielania zębów. Wskazówki, które chcielibyśmy przedstawić w tym artykule, wyjaśnią, jak możesz z nich korzystać uzyskać białe zęby Móc. Wymienione są różne opcje, od wariantów dla białych zębów z domowymi sposobami do dentysty.

Uzyskaj białe zęby bez wybielania

białe zęby odbarwiają się-wskazówki-profilaktyka-zdrowe-zęby

Zanim uciekniesz się do bardziej ekstremalnego wybielania lub pójdziesz prosto do dentysty, możesz wypróbować proste domowe sposoby na uzyskanie białych zębów. Przede wszystkim pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy i może być skuteczne, jeśli Twoje zęby są lekko przebarwione. Możesz również szybko uzyskać pomoc z różnymi artykułami z drogerii. Dlatego najpierw wypróbuj te wskazówki dotyczące białych zębów. Pamiętaj jednak, że zwykle nie widać różnicy po pierwszym takcie.

Uzyskaj białe zęby dzięki sodzie oczyszczonej

białe zęby dostają proszek do pieczenia-zęby-szczoteczka-pomysł

Być może słyszałeś wcześniej, że soda oczyszczona jest bardzo dobra, jeśli chcesz uzyskać białe zęby. Zaletą jest to, że ten produkt jest zwykle już dostępny w gospodarstwie domowym i jest również bardzo tani. Alternatywą dla tego jest soda oczyszczona. Ponieważ efekt jest minimalny, przynajmniej na początku, nie można ryzykować przesadzenia. Wystarczy raz w tygodniu. W przeciwnym razie soda oczyszczona może uszkodzić zęby, co ostatecznie nie jest celem wybielania. Aby uzyskać bielsze zęby sodą oczyszczoną, najpierw zwilż szczoteczkę do zębów. Następnie zanurz je w sodzie oczyszczonej, tak aby wszystkie włosie były pokryte. Użyj go do mycia zębów przez 2 minuty. Na koniec wypłucz usta czystą wodą. Jeśli nie lubisz smaku sody oczyszczonej, możesz w tym celu również użyć płynu do płukania ust.

Jak pomaga soda oczyszczona??

Białe zęby-pobierz-pastę-do-zębów-szkodliwy-aplikacja

Powodem, dla którego leczenie nie powinno być wykonywane zbyt często, jest to, że soda oczyszczona ściera górną warstwę zębów, uszkadzając ząb raz za razem. Zgrzytanie zębami powoduje, że stają się bielsze po szczotkowaniu, ale zwykle nie trwa to na stałe. Usuwana jest tylko górna warstwa przebarwionego zęba, ale sam ząb nie jest rozjaśniany. Po kilku tygodniach Twoje zęby będą wyglądać tak, jak wcześniej. Powierzchnia, czyli szkliwo zęba, staje się bardziej szorstka. To z kolei sprawia, że ​​zęby są bardziej podatne na dalsze przebarwienia, ponieważ lepiej przylegają do szorstkiej powierzchni. Jeśli więc chcesz uzyskać trwale białe zęby, ten wariant nie jest idealny. Zwłaszcza jeśli masz aparat ortodontyczny, ta odmiana końcówek ma na celu uniknięcie białych zębów. Soda oczyszczona może poluzować klej i pozostawić go pod szelkami. Jest to trudne lub niemożliwe, aby się stąd wydostać.

Jak wybielić zęby sokiem z cytryny i solą?

Białe zęby-dostają-sok-cytryny-kwaśny-szkodliwy

Jako alternatywę dla proszku do pieczenia możesz również wybielić zęby solą. Zasady i zagrożenia dla zdrowia zębów są takie same jak w przypadku sody oczyszczonej. Aby nie martwić się o słony smak, możesz dodać sól do pasty do zębów. Możesz również uzyskać białe zęby, jeśli użyjesz soku z cytryny, ale nie w połączeniu z pastą do zębów. Należy pamiętać, że kwas cytrynowy atakuje szkliwo zębów. Z tego powodu należy unikać tego wariantu, jeśli to możliwe. Jeśli nadal chcesz uzyskać białe zęby za pomocą soku z cytryny, powtarzaj procedurę jak najrzadziej. W przypadku obu wariantów wybielania zębów zalecamy późniejsze szczotkowanie zębów jak zwykle. Spowoduje to usunięcie wszelkich pozostałości z soku z cytryny lub soli.

Płukać olejem

białe-zęby-zdobądź-olej-spłucz-olejem-kokosowym-ochrona-szkliwo-zębów

Olejek może tworzyć film ochronny w jamie ustnej, a dokładniej na zębach, co zapobiega przebarwieniom poprzez wiązanie bakterii. Mówi się, że Gwyneth Paltrow używa tej sztuczki. Olej kokosowy można stosować, aby całość nie smakowała tak nieprzyjemnie. Musisz trzymać olej w ustach przez co najmniej 15 minut, aby mógł zostać wciągnięty przez zęby i wchłonięty. Potem po prostu wypluj bez spłukiwania.

Naturalna żywność dla białych zębów

czyszczenie-białych-zębów-jedzenie-jablko-czyszczenie-zębów

Wiele osób, które chcą uzyskać białe zęby, sięga również po inne pokarmy. Jabłko powinno tu działać bardzo dobrze. Co prawda usuwa płytkę nazębną i część bakterii z zębów, ale nie można potwierdzić efektu wybielającego. Ale ponieważ jabłka są zdrowe, możesz używać ich regularnie do czyszczenia zębów. Ale nie zapominaj, że zawiera kwasy i cukry. Jabłko nie nadaje się zatem jako substytut mycia zębów. To, że truskawki wybielają zęby to też mit. Jeśli owoc wciera się w zęby, podobno zęby stają się bielsze. Ale ten owoc zawiera również naturalne kwasy, które wręcz przeciwnie, atakują nawet ząb.

Podobnie jest z kurkumą. Puder ma zniwelować przebarwienia, ale to też nie jest udowodnione. Opinie tutaj są dwojakie. Jeśli nadal chcesz spróbować, wymieszaj trochę proszku z wodą, a otrzymasz pastę do zębów. Użyj starej szczoteczki do zębów, ponieważ przyprawa odbarwi włosie.

Uzyskaj bielsze zęby dzięki produktom z drogerii

białe-zęby-uzyskaj-paski-pomysł-wybielanie-w-domu

Równie niedrogie, ale bardziej skuteczne, jest korzystanie z niektórych produktów z drogerii, jeśli chcesz uzyskać białe zęby. Obejmuje to tak zwane paski wybielające, a także długopisy i szczoteczki ultradźwiękowe. Paski stosuje się dwa razy dziennie i pozostają na zębach po pół godziny każdy. Sukces widać już po kilku aplikacjach. Dzięki tej technice możesz cieszyć się lśniącymi białymi zębami przez pełne sześć miesięcy. Wybielające peny są równie skuteczne. Jest to żel, który nakłada się na zęby za pomocą szczoteczki. Czas ekspozycji to tylko jedna minuta. Niektórzy owijają również zęby folią aluminiową. Ultradźwiękowa szczoteczka do zębów nie ma bezpośredniego efektu wybielającego, a raczej dogłębnie oczyszcza. Obecne Pęknięcia w zębach gromadzą zanieczyszczenia, które sprawiają, że zęby wyglądają na przebarwione. Szczoteczka ma jednak zdolność samodzielnego usuwania takich cząsteczek. To ujawnia naturalną biel Twoich zębów. Jest więc dobrym dodatkiem do innych produktów, jeśli chcesz uzyskać białe zęby. Nawiasem mówiąc, nie należy stosować produktów wybielających na otwarte szyjki zębów. Dlatego zanim sam zrobisz coś przeciwko przebarwieniu zębów, zalecamy skonsultowanie się z dentystą.

Zdobądź białe zęby u dentysty

wybielanie zębów

Wybielanie zębów u dentysty jest najdroższą, ale i najskuteczniejszą opcją. Koszt wybielania wynosi od 500 do 1000 euro. U dentysty najpierw wybierasz odpowiedni odcień bieli zęba. Żel używany przez dentystę do wybielania zębów zawiera nadtlenek wodoru. Środek ten zapewnia trwałe wybielenie zębów, ponieważ może przenikać do wnętrza zębów i tam uwalniać rodniki tlenowe, które odpowiadają za przebarwienia. Efekty uboczne są czasami zauważalne, ale są wyjątkowo łagodne i utrzymują się przez krótki czas. W rzeczywistości w trakcie leczenia z zębów usuwana jest woda. Powoduje to uwolnienie kanalików w zębie, co sprawia, że ​​zęby są bardziej wrażliwe na gorące i zimne pokarmy oraz inne bodźce. W tym czasie zdecydowanie należy unikać barwiących pokarmów, takich jak kawa, czerwone wino czy jagody. Jednak ta wrażliwość mija po krótkim czasie, gdy tylko woda ponownie gromadzi się w zębach. W celu uniknięcia ponownego przebarwienia zalecane jest również regularne czyszczenie zębów przez stomatologa. Nie kupuj tylko białych zębów, a raczej je zachowaj. Zapobiega to również próchnicy zębów. W niektórych przypadkach koszty z tego tytułu mogą przynajmniej częściowo pokryć zakład ubezpieczeń zdrowotnych. Należy jednak wcześniej o to zapytać.

Użyj szyny dentystycznej

białe-zęby-uzyskaj-splint-żel-pomysł-wybielanie-pomysł-technika-dentystycznego

Szyna dentystyczna jest używana w domu, ale jest wykonywana przez technika dentystycznego w imieniu dentysty. Nałóż żel na szynę i pozostaw na noc zgodnie z zaleceniami dentysty. Kolej kosztuje od 200 do 300 euro. Oprócz tego należy również zakupić żel. Alternatywnie szyny są oferowane w sklepach. Zostały zaprojektowane tak, aby były elastyczne, dzięki czemu można je dopasować do zębów. Ponownie zalecamy wcześniejszą konsultację z dentystą.