Piękno

Ćwiczenia na opadające powieki: Jak napiąć skórę!

Joga staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularna i ma wzmacniać nasze mięśnie, harmonizować ciało i duszę, a tym samym zapewniać lepsze samopoczucie. Ćwiczenia jogi twarzy są najnowszym trendem w świecie urody i są specjalnie dedykowane naszej twarzy i okolicom oczu. Bez względu na to, ile mamy lat, młodzieńcza, świeża i promienna skóra jest uważana za świętego Graala dla nas wszystkich. Niestety opadające powieki nie są rzadkością i mogą wystąpić nawet u młodych kobiet. Chociaż nie jest to problem zdrowotny, opadające powieki sprawiają, że twarz wygląda na wiotką i zmęczoną, przez co często jest postrzegana jako bardzo irytująca. Ty też jesteś dotknięty i myślisz o liftingu powiek? Co powiesz na zaoszczędzenie pieniędzy i bólu, a zamiast tego wypróbowanie pomocnych ćwiczeń opadających powiek? Poniżej dowiesz się, jak sprawić, by Twoje oczy znów wyglądały na bardziej czujne i co możesz zrobić z fałdami skóry!

Co to są opadające powieki?

Napinaj twarz ćwiczeniami jogi twarzy na opadające powieki

Zanim pokażemy Ci najlepsze ćwiczenia na opadające powieki, chcielibyśmy wyjaśnić, czym dokładnie są i jak powstają. Opadająca powieka to fałd skóry, który leży na właściwej powiece. Jest to spowodowane głównie naturalnym zwiotczeniem skóry oraz brakiem kolagenu i elastyny. Często mało snu, zbyt duży stres, a także niezdrowa dieta, alkohol i papierosy odgrywają decydującą rolę. Jednak opadające powieki mogą być również predysponowane genetycznie i u niektórych osób pojawiają się już w dzieciństwie. Jeśli ruchoma część powieki górnej nie jest już widoczna, mówi się o opadających powiekach. To sprawia, że ​​oczy wydają się mniejsze i smutne, a twarz wygląda na zmęczoną i ospałą.

Ćwiczenia na opadające powieki: lekka medytacja Tratak Yoga

Ćwiczenia przeciwko opadającym mięśniom twarzy przed i po treningu

Czy słyszałeś o Tratak Yoga? Tratak to technika koncentracji i ćwiczenie oczyszczania oczu, dlatego może wspaniale pomóc w walce z opadającymi powiekami. Najbardziej rozpowszechnioną praktyką w medytacji jogi jest stałe i skoncentrowane patrzenie na świecę. Ćwiczenie uspokaja umysł, a także zapewnia dobry wzrok i poprawia zdrowie oczu. Jeśli nie masz przed sobą świecy, możesz zmodyfikować Tratak i użyć do niej dowolnego przedmiotu, np. owocu, książki lub kubka do kawy. Oto jak poprawnie wykonywać Tratak Yoga:

Ćwiczenia opadających powiek, wskazówki dotyczące napinania twarzy

 • Usiądź spokojnie i zrelaksowany w pozycji medytacyjnej przed świecą lub wybranym przedmiotem i zamknij oczy.
 • Odległość do świecy powinna wynosić około 2 metry i najlepiej jeśli knot znajduje się na wysokości klatki piersiowej.
 • Otwórz oczy i spójrz w płomień bez poruszania powiekami.
 • Następnie spójrz raz w prawo, raz w lewo i powtórz proces około 6-10 razy z każdej strony. Zamknij na chwilę oczy.
 • Następnie spójrz na górny prawy i dolny lewy i powtórz 6-10 razy z każdej strony. Zamknij oczy ponownie.
 • Otwórz oczy i spójrz w lewy górny i prawy dolny róg. Powtórz 6-10 razy na stronę i zamknij oczy.
 • Następnie wykonaj kółka wokół oczu: spójrz w górę, wykonaj szerokie koło w prawo, w dół, w lewo i ponownie w górę. Powtórz 4-6 razy i zmień strony.

Ćwicz opadające powieki

Trening twarzy przed i po ćwiczeniach przeciw opadającym powiekom

Teraz mamy dla Ciebie jedno z najskuteczniejszych i jednocześnie najłatwiejszych ćwiczeń na opadające powieki. Trening mięśni twarzy zapewnia lepsze krążenie krwi, ujędrnia skórę, a także znacznie wolniej tworzą się zmarszczki – więc zdecydowanie warto spróbować, prawda?

 • Spójrz w dół i delikatnie przytrzymaj jedną powiekę na raz jednym palcem i spróbuj zamknąć powiekę. Wykonaj od 30 do 40 powtórzeń, uważając, aby nie naciskać zbyt mocno.

Pierwsze ćwiczenie na opadające powieki

Ćwiczenia na opadające powieki.Joga twarzy na zmarszczki

Napięte mięśnie wokół oczu mogą ograniczać ruchomość powiek w starszym wieku i prowadzić do zatrzymania płynów. To z kolei może mieć negatywny wpływ na nasz wzrok. Chociaż każdy jest inny, a ćwiczenia opadające powieki są dla niektórych bardziej skuteczne, nie zaszkodzi postępować zgodnie z małą rutyną.

 • W następnym ćwiczeniu umieść palce wskazujący i środkowy każdej dłoni tuż nad brwiami i delikatnie naciśnij.
 • Teraz unieś brwi, jakbyś była zaskoczona i przytrzymaj je przez kilka sekund. Powtórz ćwiczenie w sumie 5 razy.

Drugie ćwiczenie przeciw opadającym powiekom

Ćwiczenie przeciwko opadającym powiekom mięśni twarzy

Najlepszą rzeczą w większości ćwiczeń jogi twarzy jest to, że nie zajmują dużo czasu i można je wykonywać w dowolnym miejscu.

 • W następnym ćwiczeniu umieść palec wskazujący i środkowy bezpośrednio pod brwiami i naciśnij w górę.
 • Teraz zamknij oczy i lekko się napnij. Utrzymaj napięcie przez kilka sekund i puść. Powtórz w sumie 5 razy.

Trzecie ćwiczenie przeciw opadającym powiekom

Mięśnie twarzy trenują jogę twarzy, ćwiczenia opadających powiek

 • W ostatnim ćwiczeniu przeciw opadającym powiekom umieść kciuk i palec wskazujący wokół oczu i wykonaj otwarte kółko wokół oka.
 • Zamknij oczy, otwórz je ponownie i napnij na chwilę. Utrzymaj napięcie przez kilka sekund, puść i powtórz ćwiczenie w sumie 5 razy.

Ćwiczenia na opadające powieki mogą napiąć skórę twarzy