Piękno

Ukrywanie problemów skórnych: tak działa korekcja koloru!

Nieskazitelna skóra to marzenie wielu kobiet. Jeśli chodzi o tuszowanie niedoskonałości, korektor jest absolutnym ratunkiem. Jednak to nie zawsze wystarcza. Podpowiemy Ci, jak łatwo usunąć pryszcze, cienie, zaczerwienienia i inne niedoskonałości skóry metodą „korekty koloru”.

Co to jest korekcja kolorów??

Korygowanie kolorów poprawnie zastosuj jaki kolor do czego

Korekcja koloru to technika makijażu oparta na zasadach teorii koloru. Dopełniające się kolory, które znajdują się naprzeciw siebie w kole kolorów, neutralizują się nawzajem. Na przykład czerwony i zielony uzupełniają się. I ta sama zasada dotyczy korekcji kolorów za pomocą makijażu. Zaczerwienienia, bladą cerę i cienie pod oczami można doskonale zamaskować dopełniającym ich kolorem. Stosowane są korektory w różnych kolorach.

Korekcja kolorów: Który kolor pomaga w czym?

Ukryj skazy Nałóż makijaż za pomocą technologii makijażu Color Correcting - Korektor w różnych kolorach

Obecnie jest tak wiele odcieni pisaków korekcyjnych, że łatwo się pomylić. Zasadniczo używane są cztery kolory: zielony, pomarańczowy, fioletowy i żółty. Nie potrzebujesz więcej. Poniżej podsumowaliśmy, który kolor pomaga w przypadku jakich problemów.

Zaczerwienienia można pokryć zielonym korektorem

zielony korektor przeciw zaczerwienieniom, wypryskom i trądzikowi różowatemu

Jeśli masz zaczerwienioną skórę, możesz chcieć ukryć się przed światem i zostać w domu cały dzień – ale nie musisz. Nawet kto jest poniżej trwałe problemy skórne cierpi, nie powinien obejść się bez makijażu. Za pomocą zielonego korektora możesz wspaniale zneutralizować zaczerwienienia, niezależnie od tego, czy są to zapalne pryszcze, zaczerwienione policzki czy przewlekłe schorzenia skóry, takie jak trądzik różowaty. Właściwy makijaż dla trądziku różowatego Nawiasem mówiąc, należy również punktować z wysoką tolerancją, aby objawy nie uległy pogorszeniu.

Pomarańczowy/brzoskwiniowy ukrywają cienie pod oczami lub plamy starcze

Uzupełnij cienie pod oczami pomarańczowym korektorem

Brązowe plamy mogą pojawić się po ciąży lub być spowodowane przez słońce. Takie zaburzenia pigmentacji można łatwo pokryć kolorem pomarańczowym lub różowym. Ponieważ ciemne cienie pod oczami mają niebieskawy odcień, idealne są również odcienie brzoskwini i pomarańczy. W zależności od odcienia skóry możesz wybrać brzoskwiniowy, łososiowy lub koralowy. Morela jest idealna dla jasnych i średnich odcieni skóry. Aby nadać obszarowi pod oczami świeżość i blask, nałóż konwencjonalny korektor w kolorze nude w kształcie odwróconego trójkąta nawet po nałożeniu podkładu.

Makijaż do usuwania niedoskonałości skóry i maska ​​gąbką

Żółty neutralizuje niebieskie lub fioletowe żyły

Czy miałeś bezsenną noc lub bardzo stresujący czas? Z żółtym korektorem możesz wyczarować zmęczenie. Ten rozświetlający cerę korektor koloru zapewnia skórze ciepło i naturalny, zdrowy blask. Ponieważ żółty korektor zawiera odcienie czerwieni i pomarańczy – kolory dopełniające zielony i fioletowy w kole kolorów – zapewnia nie tylko dobre krycie cieni pod oczami, ale także świetny sposób na uzyskanie fioletowych przebarwień na policzkach, czole, brodzie i prawie wszystko Zneutralizuj miejsca, w których musisz ukryć fioletowe plamy. Żółtawe korektory są również dobre do tuszowania brązowych plam pigmentowych.

Lila wyczarowuje świeży blask

Fioletowy korektor sprawia, że ​​zmęczona, lekko żółtawa skóra znów się świeci. Po prostu nałóż go wszędzie tam, gdzie Twoja skóra potrzebuje trochę więcej odświeżenia. Dla większości kobiet jest to krawędź twarzy – czoło, linia podbródka, grzbiet nosa.

Kolorowy korektor nakładaj przed lub po nałożeniu podkładu?

Zastosuj korektor przed lub po nałożeniu podkładu

Jeśli wcześniej używałaś tylko korektora nude, prawdopodobnie przyzwyczaiłaś się do nakładania go po nałożeniu podkładu. Jednak kolorowe korektory – w tym korektory zielone – należy stosować przed podkładem i korektorem konwencjonalnym. Po zakryciu niedoskonałości jednym lub kilkoma kolorami korektora, nie musisz później nakładać tylu podkładu i korektora, aby uniknąć efektu ciasta.

Problemy skórne z makijażem ukrywają zaczerwienione policzki

Użyj poprawnej korekcji kolorów – Instrukcje:

Krok 1: Przygotuj skórę do makijażu za pomocą podkładu.

Krok 2: Ukryj niedoskonałości skóry za pomocą kolorowych pisaków korekcyjnych:

– Zieleń aplikuje się selektywnie na pryszcze, w okolicy nozdrzy lub na dużą powierzchnię na zaczerwienione policzki.

– Nałóż pomarańczę na okolice pod oczami.

– Fioletowy osadzony na zewnętrznej krawędzi twarzy (lub tam, gdzie skóra wygląda na żółtawą).

Krok 3: Powstały wygląd klauna jest maskowany wilgotną gąbką do makijażu.

Krok 4: Następnie opuszkami palców rozprowadź podkład na czole, policzkach, nosie i podbródku i dobrze wymieszaj wszystko pędzlem kabuki.

Krok 5: Nałóż kremowy korektor pod oczy w odwróconym trójkącie. Następnie delikatnie rozprowadź korektor palcem serdecznym lub małym pędzelkiem, aż nie będzie już widać żadnych przejść.

Krok 6: Utrwal makijaż pudrem.