Piękno

Naturalne oczyszczanie twarzy z olejem dla czystej skóry: metody i wskazówki pielęgnacyjne

naturalny olejek do mycia twarzy ekologiczny produkt do pielęgnacji skóry

Większość produktów do oczyszczania skóry ma na celu usunięcie brudu z twarzy i nadmiaru sebum ze skóry. Często opierają się na substancjach rozpuszczających tłuszcze, takich jak alkohol czy kwas salicylowy. Chociaż oczyszczają skórę, traci ona dużą część swojej naturalnej warstwy oleju, która normalnie służy jako ochrona przed wpływami zewnętrznymi i zapobiega nadmiernej utracie wilgoci. Rezultatem jest nierówna cera i większa podatność na wypryski, takie jak pryszcze i trądzik. W poszukiwaniu odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry coraz więcej osób sięga po naturalne środki. Od kilku lat moda na czystą skórę sprowadza się do naturalnego oczyszczania twarzy z olejkiem.

Naturalne oczyszczanie twarzy olejem: co to jest oczyszczanie olejkiem?

naturalny olejek do mycia twarzy olejek metoda oczyszczania skóry twarzy

Trend na naturalność jest wyraźny. Ludzie starają się żyć w sposób przyjazny dla środowiska i żyć bez chemii w swoim codziennym życiu. Wiele z nich ogranicza używanie szamponów i polega wyłącznie na produktach ziołowych, które nie tylko chronią naturalną barierę ochronną skóry, ale także środowisko. Tak narodziła się metoda naturalnego oczyszczania twarzy olejem – „Oil Cleansing Method” lub w skrócie OCM. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o oczyszczanie skóry olejkiem.

Naturalna bariera ochronna skóry i naturalne oczyszczanie twarzy olejem

naturalny olejek do mycia twarzy zdrowa, czysta, zadbana skóra twarz

Skóra o powierzchni około 1,6 metra kwadratowego jest naszym największym organem. Potrzebuje ochrony przed wpływami zewnętrznymi i z tego powodu wytwarza olej lub sebum. Stosowanie dużej ilości produktów myjących odtłuszcza skórę, a ona reaguje wytwarzaniem większej ilości sebum. Naturalne oczyszczanie twarzy olejem lub tzw. „Oil Cleansing Method” polega na tym, że olej faktycznie rozpuszcza olej. W ten sposób skóra nie traci ochronnej warstwy tłuszczu, nie wytwarza nadmiaru sebum i zostaje przywrócona do równowagi. Jednocześnie możliwe jest czyszczenie wgłębne w pory. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się to paradoksalne, zalecane jest naturalne oczyszczanie twarzy olejem, szczególnie w przypadku cery tłustej i tłustej.

Naturalne oczyszczanie twarzy z jakimi olejkami?

naturalny olejek do mycia twarzy receptury mieszanek do pielęgnacji skóry twarzy

Olejek rycynowy jest zawsze używany jako podstawa do naturalnego oczyszczania twarzy metodą Oil Cleansing Method. Przede wszystkim działa głęboko oczyszczająco, także przeciwzapalnie i leczniczo. Służy do wysuszenia skóry, gdy jest zbyt tłusta. Miesza się z innymi olejkami w różnych proporcjach. W zależności od rodzaju skóry dodawane są różne olejki eteryczne. W przypadku skóry z niedoskonałościami podawaj olejek lawendowy lub migdałowy. Do skóry suchej i wrażliwej stosuj olejek z oliwek, jojoba lub słonecznikowy.

Naturalne oczyszczanie twarzy olejem w zależności od rodzaju skóry

naturalny olejek do mycia twarzy odżywiający głęboko oczyszczający skórę twarzy

Co najmniej 2 oleje są używane w oczyszczaniu oleju: olej rycynowy i jeden lub więcej olejów bazowych. Dobierasz je w zależności od rodzaju skóry. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej sucha i bardziej wrażliwa skóra, tym mniej oleju rycynowego powinna zawierać mieszanka olejków. Nie należy jednak bez niego rezygnować całkowicie, ponieważ ma właściwości wnikania w głąb struktury skóry i wiązania z innymi olejkami, np. z sebum. Ale jeśli weźmiesz go za dużo, można osiągnąć odwrotny efekt i skóra wysycha. Dlatego bardzo ważne jest, aby dobrze zbilansować mieszankę olejków. Poniżej przedstawiamy trzy przykładowe olejki mieszane do różnych typów skóry:

naturalny olejek do mycia twarzy ziołowe niezbędne wskazówki dotyczące odmian odżywczych

 • Skóra normalna: 20% olej rycynowy, 80% inny olej
 • Skóra tłusta: 30% olej rycynowy, 70% inny olej
 • Skóra wrażliwa i sucha: 10% olej rycynowy, 90% inny olej

Wybierając olejki należy upewnić się, że są one tłoczone na zimno i nie zawierają żadnych dodatków typu aromat itp. Można je znaleźć w drogerii lub aptece.

Naturalne oczyszczanie twarzy z olejkiem: przepisy

naturalny olejek do oczyszczania twarzy metoda pielęgnacji skóry twarzy

Olejek do twarzy do skóry wrażliwej, zestresowanej, łuszczącej się, ze stanami zapalnymi

 • 35 ml oleju arganowego
 • 10 ml oleju z wiesiołka evening
 • 1 łyżeczka oleju z dzikiej róży

naturalny olejek do mycia twarzy roślinny bio organiczna pielęgnacja skóry twarzy

Olejek do twarzy do cery tłustej lub mieszanej

 • 20 ml oleju z pestek winogron
 • 20 ml oleju szafranowego
 • 10 ml oleju babassu

Naturalny olejek do mycia twarzy Niezbędny organiczny olejek lawendowy

Olejek do twarzy do cery suchej, dojrzałej

 • 25 ml oleju z awokado
 • 25 ml oleju jojoba
 • 1/2 łyżeczki oleju z miąższu rokitnika

naturalny olejek do mycia twarzy organiczne produkty pielęgnacyjne niezbędne dla skóry twarzy

Olejek po opalaniu

 • 2 łyżki oleju kokosowego
 • 1 łyżka masła kakaowego
 • 10 kropli olejku lawendowego
 • 1 łyżka oliwy z oliwek
 • 3 łyżki żelu Aloe Vera

naturalne produkty do pielęgnacji twarzy z olejkiem do mycia twarzy naturalne

Stosować jako krem ​​na noc

 • 1/2 łyżki wosku pszczelego
 • 4 łyżki oliwy z oliwek
 • 2 łyżki oleju kokosowego
 • 3 łyżki wody różanej

Naturalne oczyszczanie twarzy olejem: wskazówki

naturalny olejek do mycia twarzy tłusta tłusta pielęgnacja twarzy

Zasadniczo olejki bazowe można stosować do każdego rodzaju skóry. Wyboru należy jednak dokonywać indywidualnie, w zależności od cech skóry. Suchą skórę można znacznie poprawić, jeśli nałoży się na nią bogate, odżywcze oleje z dużą zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych, takie jak olej arganowy. Olejki te są dobrze wchłaniane przez skórę i pozostawiają na skórze cienką warstwę tłuszczu. Z kolei w przypadku skóry tłustej można stosować łatwo przyswajalne oleje z dużą zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych, takie jak olej z pestek winogron. Jeśli chcesz, aby makijaż był po codziennej pielęgnacji twarzy, możesz również wybrać raczej „lekki” olejek. Olejek do twarzy można dowolnie łączyć z innymi produktami pielęgnacyjnymi, np. po wieczornej rutynie olejowej nałożyć ukochany krem ​​na noc.

Zaleca się mieszanie olejków tylko w niewielkich ilościach i przechowywanie ich w zamykanym, czystym szklanym słoiku, który jest regularnie czyszczony. Dodatkowo nie należy wkładać palca do olejku, tylko pozwolić, aby jego odrobina spływała kroplami na dłonie, kropla po kropli. W ten sposób żadne bakterie nie dostaną się do domowej pielęgnacji twarzy i będzie trwać dłużej.

Stosuj prawidłowo olejki odżywcze

naturalny olejek do mycia twarzy głęboko w pory czysta pielęgnacja skóry twarzy

Aby maksymalnie wykorzystać piękne efekty oczyszczania twarzy i pielęgnacji olejkami, należy prawidłowo nałożyć olejek na twarz i pozwolić mu działać przez krótki czas. Trwa to trochę dłużej niż przy użyciu klasycznego produktu. Najlepiej zrobić to wieczorem lub w wolnym czasie. Wystarczy dwa lub trzy razy w tygodniu naturalne oczyszczanie twarzy olejkiem. Oprócz mieszanki olejowej potrzebujesz do tego również myjki. Teraz włóż go do ciepłej wody. Dwie lub trzy krople olejku nanieść na dłonie lub bezpośrednio na suchą skórę twarzy i dobrze wmasować palcami. Następnie wyciśnij myjkę i krótko połóż ją na twarzy. Po 1-2 minutach ekspozycji zacznij usuwać tłusty film z twarzy za pomocą myjki. Następnie spłucz twarz zimną wodą, aby ponownie zamknąć pory. Na koniec możesz, ale nie musisz, nałożyć krem ​​pielęgnacyjny, bo sam zabieg ma działanie odżywcze.

Pozytywny efekt oczyszczania olejków

samodzielnie zrób naturalny olejek do mycia twarzy instrukcje przepisy przepisy pielęgnacyjne

Największą zaletą Oil Cleansing Method jest to, że dokładnie usuwa ze skóry makijaż, brud i nadmiar sebum, jednocześnie ją pielęgnując. Zasada jest prosta i jest w rzeczywistości reakcją chemiczną: rozpuszczalniki niepolarne najlepiej rozpuszczają inne rozpuszczalniki niepolarne, na przykład oleje. Naturalne oczyszczanie twarzy olejem jest odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry, ale szczególnie korzystne dla skóry tłustej, skłonnej do wyprysków.

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

naturalny olejek do mycia twarzy skóra twarzy czysto zadbana

Jeśli zaczniesz stosować naturalne, olejowe oczyszczanie twarzy, skóra może początkowo być bardzo tłusta. Zajmie to trochę czasu i odzyska równowagę. Osiągnięcie pożądanego efektu może zająć około dwóch do trzech tygodni. Ponadto należy zachować ostrożność podczas używania olejku rycynowego i używać go nie częściej niż 1, 2 do 3 razy w tygodniu do czyszczenia twarzy. Działa głęboko oczyszczająco, a przy częstszym stosowaniu może wysuszać skórę. W efekcie otrzymujesz czystą, zdrową i promienną skórę.