Piękno

Maderoterapia jest tak skuteczna w walce z cellulitem! Zalety w skrócie

Obecnie dostępnych jest kilka różnych metod leczenia problemów z cellulitem. Jedną z tych metod leczenia, która cieszy się coraz większą popularnością, jest południowoamerykańska Maderoterapia, zwana też drewnem. Dotknięte obszary są przetwarzane bezpośrednio za pomocą specjalnie wykonanych narzędzi drewnianych w celu usunięcia cellulitu i złogów tłuszczu w różnych częściach ciała. Co to jest Maderoterapia i jak działa na nieestetyczne wgniecenia i skórkę pomarańczową? Powiemy Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o tym zabiegu.

Maderoterapia – co to jest?

maderoterapia jak często masaż antycellulitowy urządzeniami drewnianymi

Ta technika masażu pochodzi z Kolumbii i charakteryzuje się tym, że jest w 100% naturalna i wolna od przeciwwskazań. Maderoterapia to rodzaj głębokiego masażu tkanek, który pobudza układ limfatyczny, usuwa toksyny, przyspiesza przemianę materii i napina skórę. Poziom ucisku dostosowujemy w zależności od okolicy ciała i rodzaju cellulitu. Narzędzia wykonane są z drewna bukowego i mają anatomiczny kształt, aby idealnie dopasowywać się do ciała.

Maderoterapia – efekty i korzyści

Zwalcz cellulit o jędrne uda i piękną skórę

Maderoterapia działa najlepiej na tkankę tłuszczową i cellulit w obszarach takich jak brzuch, uda i biodra. Zabieg jest odpowiedni dla różnych stopni zaawansowania cellulitu – od przerażającej skórki pomarańczowej po cellulit obrzękowy. Ale możesz również użyć go na twarzy. Różne przybory drewniane zostały opracowane specjalnie do delikatnego leczenia różnych problemów twarzy i szyi.

maderoterapia na twarz stymuluje produkcję kolagenu

Zalety Maderoterapii:

  • 100% naturalny i nieinwazyjny
  • nie ma przeciwwskazań i jest odpowiedni dla każdej osoby dorosłej (nie stosować u kobiet w ciąży i matek karmiących)
  • efekty są szybkie i widoczne
  • wspomaga naturalne procesy detoksykacji organizmu i eliminuje toksyny
  • zwalcza retencję wody, poprawia krążenie krwi i drenaż limfatyczny
  • rozbija cellulit i tym samym upiększa cerę
  • zmniejsza obwód talii i działa bezpośrednio na złogi tłuszczu na brzuchu, biodrach i udach
  • napina skórę twarzy oraz wspomaga produkcję elastyny ​​i kolagenu
  • podkreśla nogi i ramiona oraz uelastycznia pośladki i uda

Urządzenia do Maderoterapii

drewniane rolki do maderoterapii z rowkami

Maderoterapia jest zwykle przeprowadzana za pomocą ponad 10 różnych drewnianych urządzeń. Każdy z nich ma określoną funkcję dla odpowiedniej części ciała. Tutaj są niektóre z nich:

Wałek do kolb (kolby kukurydzy): Ten drewniany wałek pełni funkcję toczenia i umożliwia głębsze wnikanie w tkankę skóry. Aktywuje układ krążenia i drenażu limfatycznego, stymuluje obwodowy układ nerwowy i ułatwia eliminację adipocytów (limfocytów).

przyrząd maderoterapeutyczny do drenażu układu limfatycznego

Drewniany wałek do drenażu: To poręczne, drewniane urządzenie ma obrotową głowicę z rowkami i służy do skutecznego odprowadzania płynów ustrojowych.

– Była / deska do formowania: Ten drewniany element służy jako jeden z ostatnich etapów masażu Madero i pełni funkcję skrobaka. Pozyskuje tłuszcz z adipocytów i modeluje sylwetkę.

maderoterapia zdrowa dla układu krążenia i drenażu limfatycznego

Szwedzki kubek (próżnia): Dzięki efektowi ssania urządzenie to redukuje zlokalizowany tłuszcz i rzeźbi różne partie ciała, takie jak talia i brzuch. Podciśnienie wyciąga luźny tłuszcz z tkanki łącznej na powierzchnię.

maderoterapia na udzie miseczka szwedzka

Masaż terapii drewnem prawie zawsze dzieli się na trzy fazy. Sesja rozpoczyna się masażem specjalnymi olejkami eterycznymi, które przygotowują skórę. Następnie wykonywany jest masaż limfatyczny w celu pobudzenia metabolizmu. W trzeciej fazie wykonywany jest specyficzny masaż drewnianym wałkiem, który aktywuje układ krążenia i limfatyczny. W zależności od skóry i tkanki tłuszczowej pacjenta stosuje się inne wałki ryflowane o mniej lub bardziej intensywnym nacisku. Dzięki desce do modelowania płyny i tłuszcz, które nagromadziły się w ciele, są odprowadzane do najbliższego obszaru węzłowego. Rozpuszczony tłuszcz jest następnie lokalizowany i traktowany kubkiem szwedzkim.

Ceny Maderoterapii

Ceny Maderoterapii i jak często należy ją wykonywać

Ceny różnią się w zależności od długości sesji i okolicy ciała. Terapia antycellulitowa trwa zwykle od 40 do 60 minut i kosztuje około 65 do 80 euro za sesję. Ponieważ terapia antycellulitowa zawsze wymaga kilku sesji (co najmniej 10), Maderoterapia jest zwykle oferowana również w abonamencie 10. W zależności od twojej oceny cellulitu, możesz potrzebować serii od 10 do 15 sesji leczenia, aby uzyskać najlepsze wyniki. Zabiegi wykonywane są 2-3 razy w tygodniu, a rezultaty będą widoczne od trzeciej sesji. Znajdź doświadczonego lokalnego terapeutę, który sam przetestuje terapię.

Aby schudnąć, niezbędne jest połączenie kuracji z ćwiczeniami i zdrową dietą.

Wielokrotne sesje terapii drewnem mogą pomóc we wszystkich aspektach Twojego zdrowia. Czy możesz schudnąć dzięki Maderotherapy? Oprócz skutecznej walki z cellulitem, Maderotherapy może również przyspieszyć spalanie tłuszczu i metabolizm. Kiedy Twój metabolizm działa szybciej, zużywa się więcej energii w postaci kalorii i rozkłada tkankę tłuszczową. Może to pomóc schudnąć lub zapobiec przybieraniu na wadze. Jeśli chcesz uzyskać najlepsze efekty masażu drewnem, koniecznie połącz zabieg z ćwiczeniami i zdrową dietą. W przeciwnym razie będziesz rozczarowany wynikami.