Piękno

Koreańska pielęgnacja twarzy: 10 kroków do idealnej i nieskazitelnej skóry!

Zdrowa, promienna i nieskazitelna skóra – to chyba marzenie każdej kobiety. Ale spójrzmy prawdzie w oczy – jeśli chodzi o naszą rutynę kosmetyczną, często jesteśmy leniwi. Wystarczy wieczorem szybko zmyć makijaż, a następnie nałożyć krem ​​– czy to brzmi znajomo? Koreańskie kobiety są znane na całym świecie z doskonałej i młodo wyglądającej cery, a kompleksowa pielęgnacja skóry zawsze była ważną częścią koreańskiej kultury. Jak wygląda koreańska pielęgnacja twarzy i co czyni ją tak wyjątkową? Jakich produktów będziesz potrzebować? Poniżej pokażemy dokładnie, co kryje się za koreańskim pięknem i 10 najważniejszych kroków, które powinieneś włączyć do swojej rutyny kosmetycznej.

Koreańska pielęgnacja twarzy 10 kroków rutynowych pielęgnacji skóry

„Mniej makijażu, więcej pielęgnacji” – to motto Koreanek, których pielęgnacja twarzy składa się z 10 kroków rano i wieczorem. Na początku brzmi to zbyt czasochłonnie, ale tak nie jest – cały rytuał zajmuje mniej niż 15 minut i zdecydowanie warto poświęcić ten czas! Od esencji po maseczki w płachcie – koreańskie kosmetyki wykorzystują naturalne składniki i prawie zawsze są wegańskie i wolne od okrucieństwa. Chociaż większość marek nie jest dostępna w Niemczech, nie ma powodów do rozpaczy! Bo to właśnie lubią strony internetowe TakStyl na ratunek, którzy oferują nam szeroką gamę różnych koreańskich producentów i produktów.

Koreańska pielęgnacja twarzy – usuń makijaż i oczyść twarz

Koreańskie kroki pielęgnacji twarzy Usuń porady dotyczące makijażu

Powinien skutecznie oczyszczać skórę pierwszy krok być w każdej rutynie kosmetycznej. Koreańska pielęgnacja twarzy zawsze odbywa się w dwóch etapach, tzw. podwójne oczyszczanie. Najpierw demakijaż zmywany jest olejkiem oczyszczającym. Dodatkowo olejki oczyszczające usuwają ze skóry brud i sebum oraz nawilżają ją. Po zmyciu olejku, twarz ponownie oczyszczana jest wodnym płynem do demakijażu. Ten krok zapewnia usunięcie wszelkich pozostałości. Ważne jest, aby produkt pasował do Twojego rodzaju skóry. Jeśli masz suchą skórę, lepiej użyć kremu, a jeśli Twoja skóra jest bardziej tłusta, użyj żelu lub pianki.

Złuszczający i tonik dla promiennej skóry

Koreańska pielęgnacja twarzy 10 kroków Rutynowa pielęgnacja skóry Jak często

Trzecim krokiem w koreańskiej pielęgnacji twarzy jest złuszczanie skóry i powinno się go stosować nie częściej niż dwa razy w tygodniu, w zależności od rodzaju skóry. Jeśli Twoja skóra jest zbyt wrażliwa lub sucha, możesz całkowicie pominąć ten krok. Peeling do twarzy usuwa martwe komórki naskórka i zapewnia promienną cerę. W celu przywrócenia pH skóry i przygotowania twarzy do kolejnych kroków pielęgnacyjnych, kolejnym krokiem jest a toner stosowany. W przeciwieństwie do produktów zachodnich, koreańskie toniki są znacznie łagodniejsze i delikatniejsze oraz zapewniają skórze dużo wilgoci.

Sekret koreańskiego piękna – esencja i serum

Porady dotyczące zimowej pielęgnacji skóry Koreańska pielęgnacja twarzy 10 kroków

Esencje zawsze były najważniejszą częścią koreańskiej rutyny kosmetycznej i sercem koreańskiej pielęgnacji twarzy. Hybryda toniku i serum nawilżającego przyspieszają odnowę komórkową skóry. Zawierają zazwyczaj wyższą dawkę kwasu hialuronowego, glicerynę dla skóry oraz inne naturalne ekstrakty, które zapewniają gładką i promienną cerę. Delikatnie wklep esencję w skórę od dołu aż do całkowitego wchłonięcia. Następny krok skupia się wyłącznie na Twoich osobistych potrzebach.

Użyć Serum lub booster aby skutecznie rozwiązywać problemy, takie jak ciemne plamy, zmarszczki i przebarwienia. Zapewniają dodatkowy zastrzyk nawilżenia i składają się z bardziej skoncentrowanych składników niż esencji. Stosuj jeden dwa razy w tygodniu Maska w płachcie, by rozpieszczać Twoją skórę i dostarczać jej odżywczych składników pielęgnacyjnych. Maski w płachcie są teraz również bardzo popularne w tym kraju i są dostępne w wielu wariantach. Pozostaw maskę na 15 minut i delikatnie wmasuj resztki w skórę – Twoja twarz od razu poczuje się bardziej miękka i gładsza.

Koreańska pielęgnacja twarzy: nie wolno zaniedbywać pielęgnacji oczu

jak często złuszczać stosować koreańskie porady dotyczące pielęgnacji twarzy

Czy wiesz, że skóra wokół oczu ma mniej gruczołów i jest najbardziej wrażliwa? O tym, czy wyglądamy na zdrowych, zmęczonych czy zestresowanych decydują nasze oczy i dlatego warto Krem pod oczy pamiętaj, aby uwzględnić go w swojej rutynie kosmetycznej. Regularne stosowanie zmniejsza istniejące zmarszczki i może zapobiegać pojawianiu się nowych. Nawilżacz jest ważny dla utrzymania nawilżonej i zdrowej skóry. Działa również jako bariera zawierająca wszelkie produkty, z których już korzystałeś. Wybierz jeden Nawilżacz, który pasuje do Twojego rodzaju skóry. Jeśli masz tłustą cerę, wybierz żelową formułę, a jeśli Twoja skóra jest sucha, wypróbuj bogatsze kremy. Ochrona przed słońcem to sekret Koreańczyków na nieskazitelną cerę, stosowany codziennie przez cały rok. Powodem tego jest to, że nawet gdy niebo jest pochmurne i zimą twarz jest narażona na szkodliwe promienie słońca. Jak wiesz, słońce jest główną przyczyną zmarszczek i ciemnych plam pigmentacyjnych. A przecież chcemy tego uniknąć, prawda??

Maski w płachcie do skóry suchej Koreańskie instrukcje pielęgnacji twarzy