Piękno

4 przepisy na maseczki na twarz dla większej witalności skóry twarzy

DIY-maski-receptury-witalność-piękna-skóra

Maseczki do twarzy można świeżo i łatwo przygotować w domu. Eliksiry na piękno, witalność i młodość skóry często znajdują się w lodówce: miód, jogurt, śmietana, twaróg, owoce czy jajka. Koszt przygotowania maseczki na twarz z tymi produktami to zwykle tylko kilka groszy! Tutaj po naszej stronie mamy 4 szybkie Przepisy na maseczki na twarz skompilowane. Skóra od razu staje się bardziej miękka i błyszcząca!

Przepisy na maseczki z awokado na suchą skórę

własnoręcznie zrobiona-maska-z-awokado-miodem-przeciw-suchej-skórze

Pyszne zielone warzywa zawierają dużo witamin A, D, E, lecytynę, biotynę oraz szereg cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są dobre dla suchej skóry.

Dzięki bogatej masce z awokado Twoja zmęczona skóra może odreagować stresy dnia codziennego i stanie się orzeźwiona, gładka i elastyczna.

Mieszanie-przepisów-na-maseczki-awokado-z-jogurtem-naturalnym

Składniki i przygotowanie:

Potrzebujesz:

1 łyżka awokado (dojrzałe)

1 łyżka jogurtu

Awokado wycisnąć łyżką, wymieszać z jogurtem, odstawić na kilka minut, a następnie nałożyć na twarz. Pozostaw na 10 minut, a następnie spłucz wodą.

Skuteczna maska ​​do twarzy z awokado, miodem i sokiem z cytryny

Przepisy-maska-dojrzałe-awokado-sok z cytryny-miód-białko jaja

Składniki i przygotowanie:

2 łyżki awokado (dojrzałe)

1 łyżeczka świeżo wyciśniętego soku z cytryny

1 białko jajka

Masę z awokado włożyć do czystej miski, przecier, od razu dodać sok z cytryny, aby awokado się nie utleniało i nie odbarwiało. Dodaj białko jajka. Załóż twarz. Po 20 minutach naświetlania twarz zdejmuje się z maski ciepłą ściereczką i dokładnie zmywa.

Przepisy na maseczki z leczniczą glinką na trądzik

Przepisy-na-maski-na-pryszcze-na-miękką-skórę-gojenie glinki

Mówi się, że lecznicza glinka pomaga w szczególności w walce z pryszczami. Leczniczą ziemię można znaleźć w drogeriach w postaci proszku.

Potrzebujesz około 2 łyżek leczniczej ziemi i ciepłej wody. Po prostu wymieszaj leczniczą ziemię ciepłą wodą, aż utworzy się gęsta, spójna pasta. Nałóż maskę na twarz, omijając okolice oczu i ust. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia maski. Następnie spłucz letnią wodą.

Przepisy na maseczki do twarzy z jogurtem na miękką skórę

Maseczki-zrób-sam-receptury-naturalny-miodowy-jogurt

Potrzebujesz: 5 łyżek jogurtu naturalnego, 1 łyżka naturalnego miodu. Jogurt i miód włożyć do miski i dobrze wymieszać łyżką. Następnie nałóż go na twarz i pozostaw na 15 minut. Następnie usuń miękką chusteczką kosmetyczną. Wskazówka: gdy maska ​​działa, możesz nanieść miód na szorstkie okolice ust. Dzięki samodzielnie wykonanej masce do twarzy możesz szczególnie delikatnie i naturalnie zapobiegać zmarszczkom.

Wniosek: Ponieważ domowe maseczki na twarz mogą czasami wywoływać alergie, należy je najpierw przetestować na niewielkim obszarze skóry – np. na przedramieniu.

świeża-zdrowa-skóra-przepisy-na-maski-do-zrobienia-samodzielnego