Pergola i altanka

Sam zbuduj drewnianą pergolę – proste wskazówki i pomysły na ogród

Dekoracyjny rustykalny ogród z pergolą

Tradycyjny Drewniana pergola to harmonijny dodatek do pięknego projektu ogrodu. Z jednej strony jest dobrą podporą dla winorośli czy pnączy. Z drugiej strony może pełnić funkcję optycznego przedłużenia wejścia, zdefiniować przytulne, prywatne miejsce w ogrodzie oraz nadać mu charakteru i osobowości.

Rustykalna pergola z drewna – pomysły projektowe

Rustykalne naczynia ceramiczne z kwiatów pergoli

Rustykalne meble wykonane z gałęzi i bali od dziesięcioleci cieszą się dużą popularnością. Styl ten żyje do dziś i zachwyca swoim naturalnym wyglądem. Jeden Drewniana pergola o rustykalnym wyglądzie jest łatwy do samodzielnego zbudowania. Nie ma konkretnych zasad, których musisz przestrzegać podczas budowania, dlatego oferujemy tylko kilka przydatnych wskazówek. Wszystko zależy od własnej wyobraźni i oryginalnych pomysłów na projekt i budowę.

Czego potrzebujesz, aby zbudować drewnianą pergolę?

Drewniana pergola tworzy ogród

Ten prosty projekt można łatwo spersonalizować w swoim ogrodzie i połączyć z wieloma donicami, zielonymi kratami lub bambusowymi płotami. Pomogą Ci w tym kreatywne pomysły na pergolę z giętego drewna i proste techniki konstrukcyjne od Bim Willow.

Oto wszystko, czego potrzebujesz, aby go zdobyć Drewniana pergola zbudować sobie:

– grube gałęzie z litego drewna (długość ok. 2 m)

– krótkie proste gałązki i ozdobne gałązki

– Młotek, sekator, sekator, przecinak do drutu (do odcinania główek gwoździ)

– gwoździe budowlane

– drut

Krok 1: najpierw zbierz materiały

Rustykalna pergola pomysły na materiały rzemieślnicze suche drewno

Do budowy używaj suchego lub świeżego drewna. W przypadku drewna suszonego należy najpierw wywiercić otwory przed przybiciem gałęzi. Podczas gdy drewno sasafrasowe i tradycyjne drewno wierzbowe są używane w przykładzie wierzby, inne rodzaje litego drewna można również wykorzystać do własnego użytku Drewniana pergola wybierać.

Krok 2: Złóż dwie prostokątne równoległe ramy boczne

Pomysły na budowanie pergoli z ramą boczną

Złóż dwie części boczne. Kształt X sprawia, że ​​konstrukcja jest solidna i bezpieczna. Wskazówka: Kiedy uderzasz w gwoździe, lepiej pozostawić co najmniej 5-7 cm wolnego do końca, aby uniknąć rozdwajania się między nimi.

Krok 3: dodaj dekorację do ramy bocznej – Cienkie gałązki wierzby i rośliny pnące byłyby dla Ciebie delikatnymi ozdobami Drewniana pergola. Użyj kilku ozdobnych gałązek, aby stworzyć atrakcyjny wzór na bocznej ramie. Gałęzie stanowią element estetyczny i stanowią kratę dla meandrujących pnączy. Tutaj Willow tworzy serię gotyckich łuków, przytrzymuje je gwoździami i odcina nadmiar gałązek za pomocą nożyc. Wskazówka: im grubsze drewno, tym większy gwóźdź.

Krok 4: umieść górną część na miejscu

Drewniana pergola - zbuduj własne kroki Notatki

Aby wykonać trójkątny fronton dla górnej części Drewniana pergola Aby stworzyć, połącz ze sobą grube gałęzie. Zrób dwa trójkątne szczyty.

Krok 5: udekoruj fronton – Dodaj ozdobne patyczki lub gałązki, aby ozdobić fronton. Nadmiar gałęzi można odciąć

Krok 6: zmontuj pergolę – Zabezpiecz ramy boczne większymi gwoździami i umieść szczyty na górze. Następnie cofnij się, aby sprawdzić, czy wszystko pasuje, a pergola jest kwadratowa.

Krok 7: Umieść w listwach na środku górnej części pergoli

Pomysły na rustykalną drewnianą pergolę

Łaty dachowe służą jako podpory i są mocowane do obu szczytów. Możesz dodać, które lamele.

Krok 8: Zamontuj wsporniki narożne z przodu iz tyłu tak, aby oba były równoległe i Drewniana pergola stoi prosto.

Krok 9: Aby uzyskać dodatkowe wsparcie, możesz umieścić długie metalowe słupki obok pergoli i użyć dodatkowego drutu, aby zabezpieczyć nogi pergoli. Wskazówka: przedłuż żywotność rustykalnej pergoli, spryskując ją mieszanką 2 części oleju lnianego i 1 części terpentyny. Użyj rozpylacza z pompką i wyczyść końcówkę po zakończeniu.

Drewniana pergola od Bim Willow 

Bim Willow projekt pergoli DIY

Drewniana pergola z ciekawą dekoracją

Wejście z drewna pergoli