Pergola i altanka

Pergola wykonana z drewna lub metalu dla południowego stylu w ogrodzie

nowoczesny projekt ogrodu pergola sadzarka zasłon

ten Pergola wykonana z drewna lub metalu służy jako zacieniacz tarasów i ogrodów. Sprawdzi się wszędzie i może upiększyć każdy wąski pas podwórka. Zarośnięta pergola może stworzyć wspaniałe miejsce na przytulne schronienie i dodać emocji do projektowania ogrodu. Należy wcześniej zastanowić się, które obszary są odpowiednie, z jakiego materiału jest wykonana pergola i jakimi roślinami najlepiej zazielenić.

 Pergola wykonana z drewna lub metalu – prywatność i ochrona przed wiatrem

Patio metalowe krzesła meblowe altanka

Nowoczesna willa z ciepłą atmosferą to idealne miejsce na relaks w spokoju. Otwarte przestrzenie tego małego raju powinny oferować przytulne miejsca do siedzenia na śniadanie lub czytanie. Zakryj wybrane miejsce w ogrodzie pergola wykonane z drewna lub metalu i stworzyć dla siebie zacienione, osłonięte miejsce.

Pergola wykonana z drewna lub metalu – z jakiego materiału?

Zręcznościowe rośliny pnące ptaszarnia

Perły wykonane są z nowoczesnych lub tradycyjnych materiałów w różnych stylach. Materiały dla pergola to drewno, metal czy kamień W rzeczywistości najczęściej stosuje się drewno, ponieważ tradycyjne słupy pergoli wykonane z dobrze impregnowanego drewna harmonizują z roślinami i drzewami i dodają niepowtarzalnego śródziemnomorskiego charakteru. Należy również regularnie odnawiać warstwę ochronną glazury lub lakieru.

Metalowa pergola z zielenią

Róże pnące różowo-czerwone pomysły Perdoladesign

Jeśli nie podoba Ci się rustykalny wygląd drewnianych słupków, możesz przejść do Drewniana pergola  wolę metalowy model. Składa się z prostej, skręcanej konstrukcji stalowej wykonanej ze stali kątowej. Odpowiednio obrobiona powierzchnia metalu może zapobiec rdzewieniu materiału. Użyj solidnej metalowej konstrukcji do dużych ilości pnączy lub winorośli.

Pergola z kamienia naturalnego – solidna i bezpieczna

Droga dostępu do roślin pnących

Najlepszy i najtrwalszy materiał dla Ciebie pergola to kamień naturalny, ale kosztuje trochę więcej. Fajnym wariantem jest połączenie filarów z kamienia naturalnego z siatkami z drutu lub pomocami wspinaczkowymi wykonanymi z drewna.

Pomysły na wystrój ogrodu

Ładny projekt ogrodu

Przepiękny podcień o żelaznej konstrukcji stanowi harmonijny dodatek do podwórka. Na długiej, prostej ścieżce ogrodowej na podwórko zapewnia wizualną różnorodność i oddziela od siebie różne części ogrodu.

Pomysły na sadzenie pergoli z drewna, metalu lub kamienia naturalnego

posadzone róże w altanie

Można wybierać między wieloma roślinami, ale trzeba na coś zwracać uwagę – tak jak mówiłem, pnące są dla nich najlepsze pergola odpowiedni. Ważne jest, czy jest sadzone na dłuższą metę, czy przez określony czas. Roczne rośliny pnące to chmiel japoński, fasola ognista lub nasturcja, czarnooka Susan. Są bardzo atrakcyjne, ponieważ szybko rosną i wyglądają Drewniana pergola często się zmieniają. Odporne róże pnące lub dzikie erin są efektownymi, wieloletnimi i dobrymi dostawcami cienia. Jeśli chcesz łączyć różne rośliny, powinieneś wcześniej zapytać, czy dobrze ze sobą współgrają.

Łukowata pergola z bujną roślinnością

Czerwone metalowe róże pnące na pergolę

Miejsca odpoczynku na wsi

Projekt ogrodu o konstrukcji metalowej

Śródziemnomorska atmosfera

ozdobna metalowa stal pergola

Metalowa pergola

Tworzenie pomysłów na projekt ogrodu

Kryta ścieżka na patio

Zręcznościowe winorośle

 Altana ze stali

Altana o konstrukcji stalowej

Rustykalny wystrój ogrodu

Drewniany narożnik tarasowy z ramą słupkową

Altanka z pnączami

Zręcznościowe rośliny meandrują