Pergola i altanka

Domek ogrodowy jako domowe biuro: pisarka z Melbourne przenosi swoje biurko na wieś

Jeszcze przed koronawirusem rosnąca liczba samozatrudnionych spowodowała, że ​​zapotrzebowanie na biura w domu gwałtownie wzrosło. Od początku kryzysu koronowego pokoje w wielu domach zostały zamienione na domowe biura. Aby w domu nie było ciasno, coraz więcej osób decyduje się na przeniesienie miejsca pracy na wieś. Młoda pisarka z Melbourne urządziła sobie w letnim domu swoje biuro domowe. Fascynowała nas zarówno koncepcja, jak i efekt końcowy!

Szopa ogrodowa jako domowe biuro: obsadzona elewacja

Domek ogrodowy z obsadzoną elewacją staje się domowym biurem

Młoda pisarka pragnęła domowego biura, w którym mogłaby puścić wodze fantazji. Dlatego wybrała zaciszny zakątek w swoim ogrodzie, gdzie może podziwiać swoją zieloną oazę, a jednocześnie nie przeszkadza jej uliczny hałas i hałas w domu. Aby nowoczesny dom harmonijnie wtapiał się w krajobraz, został całkowicie obsadzony bluszczem. Roślina przełamuje surowe geometryczne kształty studia pisania i nadaje elewacji naturalny charakter. Jednocześnie chroni domek ogrodowy przed silnymi promieniami słońca i pełni rolę naturalnej warstwy termoizolacyjnej. Ponieważ bluszcz pochłania dwutlenek węgla, zielona fasada poprawia jakość powietrza. Roślina pnąca zapewnia również dodatkowe siedlisko dla trzmieli i liczne możliwości gniazdowania ptaków.

Garenhaus jako biuro domowe, wejście ze szklanymi drzwiami i bluszczem na elewacji

Aby szopa ogrodowa pełniła funkcję domowego biura, powinna być przede wszystkim zaprojektowana tak, aby była funkcjonalna. Dlatego ma dwoje drzwi wejściowych i jest dostępny nie tylko z ogrodu, ale także tylnymi drzwiami od ulicy. Można tam również organizować spotkania z menedżerami lub osobami kontaktowymi. Aby zoptymalizować dopływ światła, architekci zdecydowali się na wykonanie wszystkich drzwi ze szkła. Światło słoneczne wpada również do domowego biura przez świetlik i duże przeszklenie z przodu. Oznacza to, że biurko młodego pisarza jest zawsze dobrze oświetlone..

Posadź domek ogrodowy bluszczem i zmodernizuj elewację

Wieczorem udane połączenie światła bezpośredniego i pośredniego tworzy przytulną atmosferę w domowym biurze. Listwa sufitowa LED rozprasza miękkie światło w pomieszczeniu, dwie lampy stołowe oświetlają miejsce do pisania. Oświetlenie ogrodowe zostało nawet zainstalowane na elewacji, dzięki czemu można podziwiać teren zewnętrzny nawet po zachodzie słońca. Oświetlono również drogę do domku ogrodowego.

Jeśli szopa ogrodowa służy jako domowe biuro: Oszczędność miejsca w aranżacji wnętrz

Domek ogrodowy jako studio do pisania ze świetlikiem i drewnianymi ścianami oraz drewnianym dachem i miejscem do pisania

Z zewnątrz domek ogrodowy zachwyca zrównoważonym designem, wewnątrz okazuje się nowoczesnym pięknem. Aby wnętrze wyglądało na bardziej przestronne, ściany, podłogę i sufit obłożono drewnem. Kilka półek na książki zapewnia wystarczającą ilość miejsca do przechowywania dokumentów biurowych, książek i elementów dekoracyjnych. Ściany są oszczędnie ozdobione obrazami i zdjęciami. Poza tym wnętrze jest proste. Prawdziwą atrakcją wewnątrz jest wyraźnie duże okno przed biurkiem. Pozwala na daleki widok na ogród.

Szopka ogrodowa ustawiła półki na książki i miejsce do przechowywania do domowego biura

W domku ogrodowym nie ma klimatyzacji. Dwa przeciwległe drzwi można otworzyć, aby powietrze mogło swobodnie krążyć w pomieszczeniu. Oszczędza to zasoby do zasilania. Istnieje również możliwość zamontowania instalacji fotowoltaicznej na dachu. W ten sposób można wytworzyć wystarczającą ilość energii elektrycznej do oświetlenia i ogrzewania w zimie. Zrównoważony, funkcjonalny i bardzo stylowy: nowoczesny domek ogrodowy stał się podstawowym elementem projektowania ogrodu. Oferuje dodatkową przestrzeń życiową, a w razie potrzeby można ją przekształcić w kreatywny pokój hobby lub domowe biuro.

Szopa ogrodowa jako domowe biuro: Duże okno pozwala na dobry widok na ogród

Altana z bluszczem na elewacji jako warstwa ocieplająca

Wykorzystaj szopę ogrodową jako domowe biuro: dobre oświetlenie to absolutna konieczność

Altana z oknem zamienia się w domowe biuro

Właściwe miejsce w ogrodzie: domek ogrodowy zbudowano w rogu

Szopa ogrodowa na rogu w widoku z góry na plan ogrodu

Dom ma dach jednospadowy i jest wykonany z drewna i stali

Nowoczesny domek ogrodowy z planem budowy pltdroof

Projekt autorstwa Architektura Matta Gibsona