Pergola i altana, tarasy

Drewniany taras wielopoziomowy z pergolą – pomysły na tereny zewnętrzne

Taras Bankirai zbudowany na 2 poziomach

Co myślisz o jednym? Drewniany taras z pergolą a także zbudowane nie tylko na jednym, ale na kilku poziomach? Nawet jeśli jest to skomplikowane, drewniany taras jest atrakcyjną i długoterminową inwestycją na teren zewnętrzny. Przedstawiamy Dream Deck dla domów rodzinnych – ciekawy wielopoziomowy taras w Iowa. Właściciele domów odnowili swój rozklekotany 14-letni taras i przekształcili go w nową przestrzeń życiową. Marzyłeś o salonie na świeżym powietrzu, w którym możesz rozmawiać i cieszyć się słońcem.

Zbuduj drewniany taras z pergolą

Drewniane patio meble ogrodowe z drewna eukaliptusowego

Drewno tworzy ciepłą i przytulną atmosferę. Na podłogę tarasu wybrano czerwone drewno cedrowe, ponieważ jego ciepłe kolory i delikatna faktura są idealne do dekoracji na zewnątrz. Zastosowanie jasnego drewna było bardzo ważne ze względów estetycznych i praktycznych: powinno być bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Zielony cedr jest również łatwo elastyczny. Górny poziom Drewniany taras z pergolą został również wyposażony w grill, stolik i krzesła. Drewniany taras o wymiarach około 6 × 6 metrów jest podtrzymywany przez chodniki z miedzianych rur i ma 2 pergole, po jednej na każdym poziomie, które określają pożądaną strefę prywatności. Ciesz się pięknym jesiennym obrazem.

Drewniany taras z pergolą i wygodnymi meblami ogrodowymi

Drewniany taras z pergolowymi meblami ogrodowymi

Właściciele domów wybrali meble ogrodowe, takie jak te w ogrodzie Moneta w Giverny we Francji. Są one wykonane z eukaliptusa, który jest jeszcze trwalszy niż cedr. Niepozorne balustrady o cienkim profilu nie zaburzają wspaniałego widoku. Przytulna część wypoczynkowa została ozdobiona kolorowymi roślinami. Szybko rosnące pnącza wiją się wokół drewnianej kratownicy pergoli i zapewniają obfity cień. Do Drewniany taras z pergolą prowadzi mała romantyczna ścieżka rowerowa.

Malownicze widoki na okolicę

Ogrodnictwo tarasowe z drewna pergoli

ten Drewniany taras z pergolą oferuje malowniczy widok na krajobraz ze wszystkich poziomów. Niepozorne balustrady o cienkim profilu nie zaburzają wspaniałego widoku. Właściciele domów nadali dziedzińcowi indywidualność i charakter. Jeśli zainspirował Cię Twój pomysł, a teraz chcesz zbudować podobny taras, rozważ następujące wskazówki:

-Po pierwsze, musisz dokładnie określić, ile masz miejsca.

-Dolny poziom może służyć również jako miejsce do przechowywania akcesoriów ogrodowych.

Krata jako podpora dla winorośli

Rośliny pnące do pergoli kratowych wspierające budowę

-Posadź winorośl pnącą, aby móc z niej stworzyć prywatną strefę na Drewniany taras z pergolą określić.

-Dla większego komfortu można również zainstalować kominek na niższym poziomie.

-Dodaj wystarczającą ilość oświetlenia – lampy podłogowe lub latarnie ogrodowe – jeśli planujesz używać jednego miejsca do grillowania lub jedzenia.

– Ważne, aby schody były również dobrze oświetlone..

Pomysły na projekt ogrodu na drewniany taras

warstwowy taras-winorośl patio-drewno

– Im więcej ławek, miejsc do siedzenia i roślin, tym lepiej.

Wynik jest niesamowity Drewniany taras z pergolą- elegancka mieszanka elementów ogrodowych, a także efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.