oświetlenie

Wschód spotyka Zachód – chińskie oświetlenie inspiruje projektowanie lamp wiszących

Metalowe lampy wiszące Chińskie lampiony

Włoski projektant znalazł inspirację dla swojej nowej kolekcji oświetlenia w sztuce chińskiej. To Projekt lampy wiszącej wykonany jest z nowoczesnych materiałów, ale swoją budową przypomina chińskie światła.

Projekt lampy wiszącej „unosi się” w powietrzu

Lampy wiszące stylowa konstrukcja, minimalistyczny styl

Na pierwszy rzut oka to ekscytujące Projekt lampy wiszącej włoskiego projektanta Matteo Ugoliniego o prostej, minimalistycznej metalowej konstrukcji. Ale po bliższym przyjrzeniu się lampa okazuje się cichym pięknem w azjatyckim stylu. Lampy wyglądają, jakby unosiły się w powietrzu. Lampa wisząca ma konstrukcję przypominającą chińskie światła. Projekt nosi nazwę Cell i ma prostą konstrukcję – metalowy stelaż oprawy lampę z lnu. Mały frędzel uzupełnia ogólny wygląd.

Chińskie światła, nadal znane jako latarnia Kong Ming, zostały wynalezione ponad 2000 lat temu. Wtedy cesarz i jego armia zostali złapani w pułapkę. Latarnię wynalazł z konieczności – chciał za jej pomocą zwrócić się o pomoc do swoich zwolenników w okolicy. Od tego czasu lampy znalazły szerokie zastosowanie w Chinach – zapalano je głównie podczas różnych uroczystości rodzinnych, takich jak śluby. W każdym razie te latarnie stwarzają duże ryzyko pożaru – dlatego są zakazane w wielu krajach Europy.

Projekt lampy wiszącej inspirowany odległą Azją

Lampa wisząca salon włoskiego producenta

Utalentowany projektant Matteo Ugolini szukał w tym inspiracji Projekt lampy wiszącej z Azji. Fascynuje go przyroda i zawsze stara się znaleźć związek między ludźmi a naturą. Podobnie jak chińskie lampy łączą ogień i powietrze, tak jego projekt Cell łączy nowoczesne tendencje minimalistyczne z tradycyjną formą i konstrukcją.

Karman to firma oświetleniowa założona w 2005 roku, która w ostatnich latach z powodzeniem ugruntowała swoją pozycję dzięki stylowym i kreatywnym projektom. Kolekcje są bardzo atrakcyjne. Proste, ale efektowne formy i wyraźne linie definiują światła. Każda lampa jest wyjątkowa, każda lampa wygląda wyjątkowo.

Egzotyczna i nowoczesna zarazem – lampa wisząca Cell

stylowe włoskie lampy metalowa konstrukcja

Oprawa zwieszana w szczegółach

oryginalna lampa wisząca pomysł na projekt azjatycka sztuka egzotyczna

Również w kolekcji – lampy stołowe

Tkanina inspirowana chińskimi lampkami stołowymi

Szkic różnych wersji

Domowa lampa wisząca seria lamp podłogowych

Projektant ze swoim dziełem

Nowoczesna kolekcja chińskich latarni

Lampa wisząca oferowana jest w kilku wersjach

Lampy wiszące Włochy stylowy projekt

Delikatne światło do nowoczesnej łazienki

Feng Shui oświetlenie mebli łazienkowych