oświetlenie

Umieść lampy i światła we właściwej scenerii – stworzy to przytulną atmosferę

Lampy i światła - salon-pomysły na życie-nowoczesne

Jeśli prawidłowo zaaranżowane, utwórz Lampy i światła przyjemną atmosferę w pomieszczeniu, niech meble i akcesoria do domu będą miały własne i wzbogacą wnętrze jako obiekty designerskie. Dlatego oświetlenie akcentujące musi być szczegółowo zaplanowane i skoordynowane z obiektem.

Lampy i oświetlenie jako akcenty w salonie

Lampy i oświetlenie - zalewy sufitowe - salon - żywe pomysły

Strefa dzienna stanowi nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych projektantów wnętrz – obszerne pomieszczenie podzielone jest optycznie na kilka stref o różnych funkcjach i pełni jednocześnie funkcję salonu, jadalni i kuchni. Często mieści również domowe biuro i oferuje miejsca do spania dla gości.

Przemyślana i starannie zaplanowana koncepcja oświetlenia jest w tym przypadku absolutną koniecznością. Sukces jest gwarantowany tylko wtedy, gdy umiejętnie połączy się oświetlenie o niskim kontraście i wysokim kontraście.

1. Oprawy wpuszczane – emitują miękkie światło i można je łatwo wkomponować w dowolne otoczenie. Reflektory obrotowe okazały się szczególnie praktyczne w kuchni. Ale po zamontowaniu bezpośrednio na suficie tworzą również idealne oświetlenie tła.

2. Lampy wiszące odgrywają kluczową rolę w ogólnej koncepcji – z jednej strony tworzą akcenty świetlne, z drugiej jako obiekty designerskie szybko przyciągają wzrok w pomieszczeniu. Są one dostępne w wielu wzorach – na przykład najnowszym Lampy na www.wohnlicht.com zwiększ współczynnik glamour za pomocą parasolki w złotym liściu. Lampy wiszące z regulacją wysokości są odpowiednim źródłem światła do stołu w jadalni.

3. Lampy podłogowe ze światłem skierowanym zapewniają najlepsze możliwe światło robocze. Większość modeli posiada ściemniacz, aby oczy nie męczyły się zbyt szybko podczas czytania – dzięki czemu każdy może regulować natężenie światła.

Lampy i oświetlenie zapewniają relaks w sypialni

Lampy i oświetlenie -sypialnia-nowoczesne-meble-oświetlenie-pośrednie

Oświetlenie bezpośrednie i pośrednie również tworzy w sypialni domową atmosferę i relaks dla oczu.

1. Tzw. lampy sufitowe to w rzeczywistości lampy stojące, które emitują światło do góry – dlatego uważa się je za pośrednie źródło światła. Zazwyczaj umieszcza się je w rogu.

2. Lampy stołowe / lub alternatywnie kinkiety przy wezgłowiu łóżka / powinny rzucać miękkie światło iw żadnym wypadku nie oślepiać. Można je oddzielnie włączać i wyłączać i są wyposażone w ściemniacz.

Lampy i światła sprawiają, że korytarz wygląda zachęcająco

Lampy i oświetlenie - reflektory do przedpokoju - lustra - wydają się większe

Strefa wejściowa jest często pomijana podczas planowania, ale potrzebna jest również jednolita koncepcja oświetlenia w korytarzu.

1. Reflektory – sprawiają, że nawet wąski korytarz wygląda przytulnie i można je zamontować wokół lustra.

Lampy i oświetlenie w łazience – na co należy zwrócić uwagę?

Lampy i oświetlenie -łazienka-nowoczesne-pomysły-design

W łazience należy przestrzegać pewnych środków bezpieczeństwa – zgodnie z normą DIN VDE 0100-701 pomieszczenie podzielone jest na trzy strefy. Aby dobrać odpowiednie oświetlenie/gniazdka do każdego z tych chronionych obszarów, zawsze trzeba wcześniej zasięgnąć porady.

Oświetlenie w strefie dziennej musi być starannie zaplanowane

Lampy i światła-salon-lampa wisząca-metalowy akcent

Stylowe i praktyczne – kilka lamp wiszących nad stołem jadalnym

Lampy-światła-jadalnia-lampa wisząca-drewniany stół

lampy-światła-projekt-brokatowy-kwiat-kryształy-drobne-srebrne-hotel-ritz

lampy-światła-projekt-salon-elegancki-biały-luksus-panorama-okno-widok na morze

lampy-światła-projekt-sypialnia-panoramiczne-okno-sufit-złoty-luksusowy-outlook

lampy-lampy-design-minimalistyczne-białe-reflektory-czarne-zredukowane

lampy-lampy-design-minimalistyczne-łazienkowe-białe-wolnostojące-wanny-prostokątne