oświetlenie

Trendy w oświetleniu ogrodów – 15 pomysłów na klimatyczny projekt ogrodu

trendy w oświetleniu ogrodowym stół ogrodowy leżak

Przy dobrej pogodzie można cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu w ogrodzie do późnych godzin wieczornych. Właściwe oświetlenie ogrodu nie tylko pomaga odnaleźć się w ciemności, ale także skutecznie uatrakcyjnia przestrzeń na zewnątrz. Oprócz szykownych i wygodnych mebli ogrodowych oraz zadbanego trawnika, oświetlenie zewnętrzne jest niewątpliwie nieodzowną częścią aranżacji ogrodu. A jeśli oświetlenie składa się z nowoczesnych i atrakcyjnych opraw, przemieni Twój ogród w fascynujące miejsce marzeń z zapierającymi dech w piersiach akcentami świetlnymi. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przybliżyć Wam wybrane, nowoczesne Trendy w oświetleniu ogrodowym i zaprezentuj pomysły, które przekonują Cię świetnymi projektami i pozwolą Twojemu ogrodowi świecić w wyjątkowym świetle.

Trendy w oświetleniu ogrodowym dla współczesnego designu zewnętrznego

okrągłe-ścienne-oświetlenie-ogrodowe-assollo

Jeśli chcesz, aby Twój ogród stał się wyjątkową atrakcją i stworzyć zabawną, a może senną, romantyczną atmosferę, istnieje prawie nieskończona liczba możliwości. W zależności od tego, jaki obszar w ogrodzie chcesz oświetlić, możesz zastosować różne rodzaje świateł. Na przykład kinkiety zapewniają nie tylko ogólne oświetlenie domu, ale także dodają do ścian wspaniałych akcentów świetlnych. Obecne trendy w projektowaniu ogrodów nie tylko przekonują przyjemnym oświetleniem wieczorem lub w nocy, ale także świetnie prezentują się po wyłączeniu.

Kreatywne trendy i pomysły na oświetlenie ogrodowe dla różnych opcji projektowania i zastosowań

led-stone-look-wall-Fontana-Arte

Okrągły kinkiet zachwyca minimalistycznym, dyskretnym designem i umożliwia realizację nadrzędnych koncepcji oświetleniowych na zewnątrz. Purystyczna i prosta oprawa oświetleniowa tworzy ekscytujący kontrast na ścianie i przyciąga wzrok. W tym modelu oprawy wysoka funkcjonalność została połączona z nowoczesnym wyglądem. Na powyższym obrazku widać kilka kinkietów wzdłuż ściany, które biegną równolegle do basenu, tworząc w ten sposób jednolity ogólny obraz. Eleganckie kinkiety ze stali nierdzewnej wyglądają elegancko i nowocześnie.

kinkiet-oświetlenie-szkło-royal-botania

W przypadku oświetlenia ogrodu szczególnie ważne jest, aby lampy były odporne na warunki atmosferyczne i wytrzymałe. Oświetlenie ogrodowe LED imponuje niskim zużyciem energii i długą żywotnością. Większość lamp LED do ogrodu jest wyposażona w czujnik ruchu i dlatego jest bardzo praktyczna. Ty i Twoi goście możecie bezpiecznie dotrzeć do domu nawet w ciemności, ponieważ światła włączają się i wyłączają automatycznie.

ściana-stal-nierdzewna-omega-royal-botania

Jeśli wolisz nieco więcej kolorów w swoim projekcie ogrodu, możesz kupić w sklepach nowoczesne oświetlenie ogrodowe w wielu kolorach. Jeśli chcesz ustawić w ogrodzie ciekawe kontrasty kolorystyczne, możesz również wyczarować własne kombinacje świetlne. Kolorowe oświetlenie ogrodu, zwłaszcza w świetle pośrednim, sprawia, że ​​kora drzewa wyróżnia się szczególnie dobrze, a jesienne liście wyglądają wyjątkowo ładnie.

kula-słoneczna-oświetlenie-ogrodu-sadzenie

Jeśli chcesz oświetlić ścieżki ogrodowe, możesz użyć świateł cokołowych lub słupkowych między drzewami i krzewami, za kamieniami lub niskimi ścianami, aby oświetlić ryzyko potknięcia. Nawet jeśli w pobliżu nie ma gniazdek lub możesz nie być w stanie ułożyć kabli w ziemi, lampy solarne i słupkowe są doskonałym wyborem do oświetlenia ogrodu. Na przykład lampa sferyczna emituje nastrojowe, ciepłobiałe światło tła i jest jednym z aktualnych trendów w oświetleniu ogrodów.

luksusowa złota lampa podłogowa ze stali nierdzewnej

Być może chciałbyś podkreślić pojedyncze rzeźby ogrodowe lub stworzyć wspaniałe punkty świetlne na trawniku lub w łóżku, możesz również ustawić ciekawe akcenty za pomocą lamp z kolcami ziemnymi. Zwłaszcza jeśli chcesz zintegrować kamienie z projektem ogrodu, możesz użyć efektów świetlnych, aby wyczarować cudownie piękną atmosferę. Ze względu na specyficzną strukturę powierzchni szczególnie dobrze prezentują się podświetlane kamienie. Te fascynujące lampy z kolcami naziemnymi są bardzo szlachetne i dyskretne, a dzięki kształtowi liścia idealnie wpasowują się w otoczenie.

figury-nowoczesne-oświetlenie-ogrodowe

To nie przypadek, że słoneczne lampy ogrodowe należą do nowoczesnych trendów w oświetleniu ogrodów. Wykorzystują energię słońca i są ładowane przez promienie słoneczne. W ciemnych godzinach wydzielają przyjemne światło i tworzą nastrojową atmosferę. Modele te są umiejętnym połączeniem oświetlenia i dzieła sztuki i zdobywają punkty futurystycznymi kształtami i wzorami. To właśnie estetyczny aspekt oświetlenia zewnętrznego nadaje Twojemu ogrodowi indywidualny charakter. Możesz stworzyć ekstrawaganckie oświetlenie ogrodowe za pomocą specjalnych kształtów.

kabel podłogowy do oświetlenia ogrodowego-podziemnego

Aktualne trendy w oświetleniu ogrodów obejmują donice, za pomocą których można ustawić akcenty dekoracyjne w swoim ogrodzie. Lampy ogrodowe bez dyfuzora rzucają cienie na znajdujące się w ich pobliżu obiekty i tworzą wspaniałe efekty cienia. Świecą od wewnątrz i zapewniają dodatkowe rozświetlenie. Jeśli chcesz wyposażyć teren zewnętrzny w dobrze widoczne oświetlenie, reflektory punktowe są świetnym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na nieruchomy, czy obrotowy reflektor wpuszczany, to kwestia gustu i oczywiście zależy od Ciebie.

nowoczesne-pomysły-oświetlenie-ogrodowe-kolec-pochodnia-ziemia

Jeśli lubisz posiedzieć wieczorem na werandzie i cieszyć się świeżym, chłodnym powietrzem przy drinku i chcesz się rozgościć, pochodnie, latarnie i latarnie to doskonały wybór do oświetlenia ogrodu. ekscytująca powieść, jednak niezakłócona, odporna na warunki atmosferyczne lampa podłogowa byłaby kolejnym sposobem na uzyskanie wystarczającej i nieoślepiającego światła w ogrodzie.

Lampy wiszące-metalowe-dekoracyjne-geometryczne

Oczywiście możesz swobodnie decydować, które elementy będą pełnić rolę oświetlenia w Twoim ogrodzie. Mogą to być pojedyncze rośliny, drzewa lub atrakcyjna dekoracja ogrodu. Na powyższym zdjęciu celowo podkreślono specjalną konstrukcję ściany zewnętrznej. Metalowe lampy wiszące wyróżniają się prostym, diamentowym wyglądem i pozwalają światłu padać z góry.

Lampa wisząca-metal-ogród-oświetlenie-oświetlenie

Na przykład ta lampa wisząca w kształcie gwiazdy bardziej przyciąga wzrok z funkcją czysto dekoracyjną niż oświetlenie ogrodowe nad wygodnymi siedzeniami. Efektowny metalowy klosz doskonale komponuje się z resztą mebli ogrodowych i sprawia, że ​​projekt ogrodu jest szczególnie harmonijny w połączeniu z dwoma lampionami na ścianie.

oświetlenie ogrodowe-bajkowe światła-na zewnątrz-wiszące

Możesz stworzyć delikatne i fascynujące oświetlenie ogrodu za pomocą bajkowych świateł. Lampki LED można powiesić na drzewach, płotach, roślinach, krzewach i żywopłotach i udekorować teren na zewnątrz w świąteczny, romantyczny lub zabawny sposób, tworząc pożądany klimat. Świetlówki i siatki świetlne są również dostępne jako dodatkowe typy oświetlenia.

drzewo-ogród-oświetlenie-latarnie-pomysły-bajkowe światła

Dzisiejsze lampki do użytku na zewnątrz działają z diodami LED i zużywają bardzo mało energii elektrycznej. Możesz rozłożyć siatki diodowe i bajkowe światełka między krzewami i drzewami lub po prostu nad krzakami i przekształcić swój ogród w przytulne miejsce do wypoczynku. Jeśli nadal chcesz stworzyć odpowiednią imprezową atmosferę, możesz skorzystać z kolorowych lampek z żarówkami.

ogrodowe-bajkowe światła-grunt-drzewo

Różnorodne trendy i pomysły na oświetlenie ogrodowe oferują modele i projekty na każdy gust. Niezależnie od tego, czy wyposażysz swój ogród w miękkie, romantyczne, migoczące czy nastrojowe światło, możesz decydować całkowicie zgodnie ze swoimi pomysłami i potrzebami.