oświetlenie

Samodzielnie twórz abażury do lamp podłogowych – pomysły do ​​naśladowania

Zrób sam abażury do lamp podłogowych -pomysły-łańcuszki-perły-szykowne

Czy masz starą lampę podłogową lub abażur, który nie pasuje już do nowoczesnego stylu umeblowania, a może chcesz sam zrobić taki, który będzie idealnie współgrał z meblami i kolorami w pomieszczeniu? Przedstawiamy proste pomysły jak stworzyć cudowną Samodzielnie wykonaj abażury do lamp podłogowych Móc.

Samodzielnie wykonaj abażury do lamp podłogowych – inspiracje, pomysły i projekty DIY

Zrób sam abażur do lampy podłogowej -inspiracja-pomysł-kete-perły

Jeśli masz stary klosz, łatwo nadać mu stylową aktualizację. Po prostu przeprojektuj z kreatywnością i wyobraźnią. Najpierw zdejmij osłonę klosza, aby pozostały tylko pierścienie klosza i uchwyt żarówki.

Zrób sam nowy klosz do lampy podłogowej ze starego

Samodzielnie wykonaj abażury do lamp podłogowych -zestaw-stare-materiały

Na metry dostępnych jest mnóstwo łańcuszków lub sznurków, którymi z niewielką wprawą można owinąć abażur. Udekoruj koralikami i rocailles i umieść na stojaku oryginalną lampę.

Lampa betonowa DIY – Instrukcje i pomysły na samodzielne wykonanie lamp betonowych

Samodzielnie wykonaj dekoracje ogrodowe z betonu – 28 pięknych pomysłów

Abażury Tinker – 55 atrakcyjnych instrukcji i pomysłów

Samodzielnie wykonaj abażury do lamp podłogowych – co jest potrzebne?

Samodzielnie wykonaj abażury do lamp podłogowych -materiały-narzędzia

Nowoczesna lampa podłogowa może kosztować fortunę i można ją łatwo stworzyć o prostej konstrukcji. W sklepach rzemieślniczych czy meblowych można znaleźć nawet zestawy, które znacznie ułatwiają pracę. Zasadniczo do wykonania klosza DIY wymagane są następujące materiały:

  • 1 x metalowy pierścień klosza;
  • 1 x metalowy pierścień klosza z uchwytem na żarówkę
  • 1 x oprawka lampy;
  • Długość kabla można dobrać indywidualnie
  • 1 x podstawka pod lampę lub ew. zrób ją samodzielnie (instrukcja statywu – na dole)
  • gorący klej

Shabby chic abażur do lampy podłogowej zrób sam – instrukcje

Zrób sam abażury do lamp podłogowych -vintage-shabby-chic

W pierwszym samouczku przedstawiamy, jak przy niewielkim wysiłku można zaprojektować lampę podłogową w stylu shabby. Lampę podłogową z piękną drewnianą podstawą można znaleźć na strychu lub na pchlim targu. Podstawa oryginalnej lampy wykonana jest z drewna i jest łatwa do edycji. Został pomalowany na krem ​​i lekko przeszlifowany, aby uzyskać pożądany wygląd vintage.

Samodzielnie twórz abażury do lamp podłogowych – urozmaicaj abażur

abażur-podłogowy-lampa-zrób-to-sam-zrób-to-same-materiały

W tym wariancie nie wykonujesz samodzielnie klosza, ale kreatywnie przeprojektowujesz całkowicie zakryty. W zależności od średnicy taką można kupić za około 20 euro w prawie każdym sklepie meblowym. Typowe Shabby to białe falbany, dlatego są dobrym wyborem do dekoracji w tym stylu.

Zrób sam abażury do lamp podłogowych z falbankami – tak to działa!

abażur-podłogowy-lampa-zrób to sam-zrób to sam-biały-shabby-chic

Falbanki wykonane są z prostych, dużych, białych miseczek na muffinki, które mocuje się i przykleja do klosza. Aby abażur był naprawdę bujny i okazały, należy mieć pod ręką dużo filiżanek na muffinki.

Zrób sam abażury do lamp podłogowych – falbanki z kubków na muffinki

abażur-podłogowy-lampa-zrób to sam-zrób to sam-białe-falbanki

Weź filiżankę z babeczką, ściśnij ją płasko i złóż na ćwiartki, tworząc trójkąt. Po prostu spłaszcz na końcu trójkąta i ponownie złóż go po przekątnej przez środek. Faliste krawędzie pozostawiają ładną i przewiewną stronę, a drugą stronę mocujesz do klosza za pomocą gorącego kleju.

Zrób sam biały shabby abażur do lampy podłogowej

abażur-podłogowy-lampa-zrób-to-sam-fajki-biała-zrób-zrób-to-sam

Przymocuj filiżanki do muffinek bardzo blisko siebie i ułóż je ładnie w różnych kierunkach. Papier pergaminowy form jest w rzeczywistości biały półprzezroczysty i przepuszcza przyjemne światło rozproszone. Dzięki temu idealnie nadaje się do wszystkich pomysłów na rękodzieło oświetleniowe.

Zrób sam abażury do lamp podłogowych – skandynawski styl w czerni i bieli

abażur-podłogowy-lampa-zrób to sam-czarny-biały-skandynawski

Alternatywnie możesz zakryć abażur. W takim razie potrzebne będą dwa metalowe pierścienie abażuru – jeden z uchwytem, ​​a drugi bez oprawki, specjalna folia abażurowa z materiałów rzemieślniczych oraz tkanina w wybranym przez Ciebie kolorze i wzorze. Zawiąż folię w kółko o tej samej średnicy co metalowe pierścienie i przymocuj klejem. Teraz przymocuj pierścienie wykończenia lampy do dolnej i górnej części cylindra. Następnie przytnij tkaninę obiciową o kilka centymetrów szerzej i zakryj klosz. Pozostałymi centymetrami tkaniny przymocuj pierścienie abażuru na dolnej i górnej stronie. W tym miejscu wsporniki składane mogą być bardzo przydatne.

Klosz w stylu industrialnym do lampy podłogowej zrób sam – instrukcje

abażur-podłogowy-lampa-zrób to sam-siatka-w stylu industrialnym

W podobny sposób działa zastosowanie ekranów króliczych ze sklepu z narzędziami zamiast specjalnej folii abażurowej. Jest giętki i bardzo łatwy do cięcia. Wskazane jest, aby wybrać stosunkowo gęsty, ponieważ po prostu lepiej nadaje się na abażur.

Zrób sam abażury do lamp podłogowych – z siatką królika

abażur-podłogowy-lampa-zrób-to-sam-instrukcje-królik-szczypce-kraty

Wystarczy przyciąć kratkę królika o 2-3 centymetry dłuższą niż średnica metalowych pierścieni i tak samo szerszą niż pożądana wysokość klosza. Pomocna będzie wtedy para szczypiec.

Zrób sam abażur do lampy podłogowej – wygnij drut 

abażur-podłogowa-lampa-zrób to sam-królik-krata-przemysłowa

Zagnij siatkę króliczą wokół metalowych pierścieni klosza na dolnej i górnej stronie klosza i zamocuj ją bezpiecznie drutem.

Zrób sam abażury do lamp podłogowych – zawiąż kraty królika

abażur-podłogowa-lampa-zrób to sam-instrukcje-krata-królik

Jeśli chodzi o wysokość, oba końce drutu króliczego powinny trochę zachodzić na siebie. Pasują do siebie bardzo dobrze, a także mocują się za pomocą drutu.

Zrób sam abażury do lamp podłogowych – owiń siatkę królika drutem

abażur-podłogowa-lampa-zrób to sam-instrukcje-królik-krawat

Jeśli siatka królika jest wystarczająco stabilna, możesz zrezygnować z pierścienia abażuru i używać go tylko z uchwytem na żarówkę. Ogólna stabilność klosza zależy głównie od jego średnicy i wysokości.

Zrób sam abażury do lamp podłogowych – przebierz się w płótno

abażur-podłogowy-lampa-zrób-to-sam-królik-krata-skubanie

Gdy domowy klosz jest już gotowy, możesz go pozostawić bez zmian lub przykryć tkaniną. W naszym przykładzie stworzono lampę podłogową do przedpokoju w stylu industrialnym i zastosowano do niej szarpane. Zamiast tego możesz użyć tapety lub ładnego, twardszego papieru.

Zrób sam abażury do lamp podłogowych i ładnie zaaranżuj je we wnętrzu

abażur-podłogowy-lampa-zrób to sam-skubanie-hali

Stojak lub stojak na lampę możesz również kupić osobno w sklepie meblowym lub przez Internet, jeśli nie masz używanego. Uzupełnij swoją lampę podłogową w stylu industrialnym o lampę wykonaną z metalu lub samodzielnie zrób statyw. Powiemy Ci, jak to zrobić!

Zrób sam stojak i abażur do lampy podłogowej – prosty statyw

abażur-podłogowy-lampa-zrób to sam-skandynawski-stojak-biały

Wszystko, czego potrzebujesz do samodzielnego zbudowania statywu, to:

  • trzy długie drewniane kije
  • drewniany krążek o średnicy co najmniej 30 cm
  • piękny skórzany sznurek do wiązania

Zrób sam abażury do lamp podłogowych i umieść je w centrum uwagi

abażur-podłogowy-lampa-zrób to sam-stojak-drewno

Najpierw musisz określić dokładną pozycję wszystkich trzech nóg lub drewnianych patyczków. Powinieneś opisać trójkąt równoboczny, aby konstrukcja pozostała ostatecznie stabilna. Krzyżuj drewniane patyki i najpierw przymocuj je sznurkiem. Na drewnianym krążku zaznacz trzy punkty, w których powinien znajdować się klosz. Przewiercić w tych punktach tak, aby drewniane patyczki pasowały i mocowały drewniany krążek. Teraz estetycznie zwiąż drewniane pręty skórzanym sznurkiem i ustaw klosz. Pozostaje tylko zamontować żarówkę i włączyć światło.