oświetlenie

Ręcznie dmuchane lampy wiszące reagują na dotyk

Filigranowe-lampy-wiszące-ręcznie-dmuchane-szkło-Sasamat-Creative

Szukasz nietuzinkowych, designerskich elementów do swojego domu, które wywołają poruszenie i pokażą Twoje wyczucie aktualnych trendów życiowych? Co sądzisz o pomyśle zawieszania ręcznie dmuchanych lamp wiszących jako przyciągających wzrok nad stołem jadalnym? Chcielibyśmy Wam pokazać Slinky and Crystal Wonderland by Sasamat Creative – stołowe i wiszące lampy z ręcznie dmuchanego szkła, które są interaktywnym projektem i reagują na kontakt ciała “świecącym” sygnałem świetlnym. Jak to się dzieje??

Ręcznie dmuchane lampy wiszące Slinky firmy Sasamat Creative

Dekoracja-niezwykłe-lampy-wiszące-z-ręcznie dmuchanego-szkła-slinky

Szklany przedmiot przypominający bańkę mydlaną o gładkiej powierzchni jest wypełniony neonem i podświetlony. Neon reaguje na dotyk, tworząc nieoczekiwane i niepowtarzalne wrażenia wizualne na zewnątrz szklanej bryły.

Slinky to lampa wisząca wykonana z ręcznie dmuchanego szkła, o organicznej objętości, inspirowana popularną zabawką kilku pokoleń – metalową spiralą Slinky. Szklany przedmiot ma wymiary 14 cm x 65 cm x 14 cm.

Filigranowe lampy wiszące zaprojektowane interaktywnie

Szklana-studio-sasamat-wisiorek-lekki-design-metal-spirala-slinky

Sasamat Creative to studio z Vancouver, które robi niesamowite rzeczy ze szkła. Zespół – Robert Geyer i Rena-Li Kuhrt są absolwentami Tyler School of Art w Filadelfii oraz Emily Carr University of Art and Design. Sasamat Studio przeniosło sztukę dmuchania szkła na wyższy poziom – duet bada możliwości niezwykłych interwencji w tradycyjnym wykorzystaniu materiałów do produktów komercyjnych. Tak subtelne pozory można zaobserwować poprzez grę światła, koloru i percepcji wizualnej w czysto rzeźbiarskich formach.

Wisząca-lampa-szczegół-widok-ręcznie-dmuchany-slinky-wypełniony-neonem

Unikalna objętość

Project Crystal Wonderland to kolejne dzieło stworzone przez Sasamat Creative Studio. Seria obejmuje lampy stołowe i wiszące, które po przedmuchaniu szkła przybierają kształt dwudziestościanu. Inspiracją była papierowa rzeźba składana jak origami. Szyba jest również wypełniona neonem i ma wymiary 14 cm x 65 cm x 14 cm.

Ukośny-sześcian-lekki-obiekt z-neonowym-szkłem dmuchanym

Tak się dzieje dmuchanie szkła

nietypowe-lampy-wiszące-z-dmuchanego-szkła-sasamat-studio

Ręcznie dmuchane przedmioty szklane

Lampa stołowa Crystal Wonderland-reaguje-dotyk-dekoracyjny-szklany-przedmiot

Ręcznie dmuchane lampy wiszące Crystal Wonderland

Szklane-przedmioty-wahadło-i-lampy-stołowe-interaktywne-wypełnione-neonowo-podświetlone

Lampa-wisząca-z-ręcznie dmuchanego-szkła-organiczna-objętość-slinky-metalowa-spirala

Projekt-Kryształ-Kraina Czarów-stół-i-wisząca-lampa-ręcznie-dmuchane-szklane-przedmioty

detal-wiszące-światła-ręcznie-dmuchane-szkło-studio-sasamat-kryształ-kraina czarów

Zdjęcia: Eric Saczuk