oświetlenie

Oświetlenie LED firmy CoeLux symuluje naturalne źródła światła

LED-oświetlenie-wewnętrzne-oświetlenie-innowacyjne

W dzisiejszych czasach mieszkańcy dużych miast cierpią na brak miejsca – problem ten jest obecnie poniekąd regulowany przez drapacze chmur. W każdym razie oferuje innowacyjny Oświetlenie ledowe Jest też inna alternatywa – umożliwia zamieszkiwanie niżej położonych mieszkań piwnicznych i powierzchni biurowych. Być może system Coelux jest właśnie właściwym rozwiązaniem dla wcześniej ciemnych wnętrz.

Oświetlenie LED z innowacyjną koncepcją

LED-oświetlenie-sufit-ciemnie-pokoje-salon

Kompleksowy system oświetleniowy został zaprojektowany po ponad 11 latach badań. Cel był jasny od samego początku – lampy LED naśladują optyczny efekt światła słonecznego, a tym samym eliminują klaustrofobię i depresję, które normalnie mogą powodować ciemne wnętrza przy sztucznym oświetleniu. Deweloperzy mają nadzieję, że technologia może zostać wykorzystana do leczenia depresji sezonowej (SAD). Widzimy również wiele potencjalnych zastosowań CoeLux w szpitalach, ponieważ poprawiłoby to jakość ogólnego pobytu pacjenta pod względem komfortu i relaksu. CoeLux ma ogromny potencjał wzbogacania i rewolucjonizowania różnych dziedzin życia.

Trzy komponenty – źródła światła symulujące naturalne widmo światła, układ optyczny symulujący odległość od nieba oraz specjalne nanostruktury imitujące promienie słoneczne – tworzą idealną iluzję. Jako kierownik projektu dr. Sam Paolo Di Trapani wyjaśnił – dzięki oświetleniu dachowemu Coelux światło słoneczne można cieszyć się wszędzie.

Oświetlenie LED sprawia, że ​​nawet ciemne wnętrza nadają się do zamieszkania

LED-oświetlenie-sufit-oświetlenie-naturalne źródło światła

Oświetlenie LED umożliwia ustawienie biura w pomieszczeniach i sprawia, że ​​piwnice nadają się do zamieszkania. Nawet jeśli zdjęcia nie wystarczą – producent Coelux nakręcił film do swojego projektu – i tam demonstrowane są niektóre z nieskończonych możliwości zastosowania. Nic dziwnego, że Unia Europejska sfinansowała projekt kwotą 2,5 mln euro, a odwiedzający targi techniki świetlnej i budowlanej 2014 we Frankfurcie byli absolutnie zachwyceni..

Od 2021 roku na rynku powinny być dostępne systemy, które obecnie mieszczą się w budżecie dla prywatnych właścicieli od około 3000 euro do zakupu. W suficie powinna być co najmniej 1 metr głębokości montażu, aby system mógł się do niego zmieścić. Wynalazek szczególnie dobrze nadaje się do ciemnych pomieszczeń, takich jak siłownie i studia fitness, lotniska i garaże, a także pomieszczenia szpitalne i biurowe. Technologia powinna również zainteresować fotografów, którzy mogliby wykorzystać ją do imitowania naturalnego źródła światła.

Nowoczesne oświetlenie dachowe firmy Coelux – dostępne w różnych wymiarach

Oświetlenie LED-wnętrze-piwnica-kinkiet

Naukowcy zaprojektowali również różne warianty, które oferują różne pozycje słońca w kadrze i różne rodzaje światła: tropikalny, śródziemnomorski i północną Europę. Pod różnymi kątami padania słońca zmieniają się również barwy i moc światła. Modele symulują również odległość między niebem a słońcem.

– CoeLux 60 – tropikalne jasne światło o stromym kącie 60 stopni – chłodne i kontrastowe światło, wielkość otwarcia 1,2 metra kwadratowego.

– CoeLux 45 – zrównoważone śródziemnomorskie światło o bardziej płaskim kącie 45 stopni

– CoeLux 30 – o cieplejszej temperaturze barwowej i płaskim, bocznym kącie 30 stopni – do montażu na ścianie.

Nadal istnieje rozróżnienie między CoeLux 45 LC z otworem o powierzchni 0,5 m2, CoeLux 45 HC z obecnie największym otworem o powierzchni 1,5 m2 oraz CoeLux 45 Square, który wygląda jak prawdziwe okno o powierzchni 1 m2.

Oświetlenie LED symuluje światło słoneczne

Oświetlenie led nanotechnologia światło słoneczne

Padanie światła można w razie potrzeby skorygować

Oświetlenie LED-do użytku biurowego-nowoczesne

Odwiedzający targi we Frankfurcie byli zafascynowani projektem unijnym

LED-oświetlenie-innowacyjny-system-oświetlenie-sufit

Panele oświetleniowe LED tworzą ekscytującą grę światła i cienia

Oświetlenie sufitowe LED panele ścienne

Przykłady udanych realizacji oświetlenia LED firmy Coelux – w biurze

Pomysły na oświetlenie LED budynków biurowych

Łazienka z panelami pionowymi od Coelux

Oświetlenie LED pomysły na sztuczne światło w łazience

Jasna łazienka z pionowymi panelami oświetleniowymi

Projektowanie pomysłów na oświetlenie LED w łazience

Oświetlenie LED w korytarzu

LED-oświetlenie-nowoczesne-wyeliminuj klaustrofobię

 Projekt korytarza z oświetleniem dachowym

Pomysły na oświetlenie LED w pokoju

Oświetlenie LED-światło słoneczne-empatia-Coelux

Więcej informacji na Coelux