oświetlenie

Oświetlenie LED do oczka wodnego – pomysły i wskazówki dotyczące pięknych efektów świetlnych w ogrodzie

Oświetlenie LED do oczka wodnego strumień-podwodne-punktowe-ogrodowe-kominek

W zabieganej codzienności zwykle nie ma czasu na cieszenie się własnym stawem w ogrodzie. Często wracasz do domu za późno, gdy słońce już zaszło. Dla tych, którzy nie mają czasu w ciągu dnia oraz dla tych, którzy chcą spędzić miłe wieczory w ogrodzie, służymy pomysłami i wskazówkami dla jednego Oświetlenie LED stawu który dodaje piękne akcenty świetlne do projektu ogrodu.

Oświetlenie LED oczka wodnego – wieczorem ciesz się ogrodem

Oświetlenie LED do oczka wodnego ogród-elementy wodne-figury ogrodowe-podkładki liliowe

Przyjemność stawu jest zmaksymalizowana, gdy można go zobaczyć i cieszyć się wieczorem. Zainstalowanie w oczku lampek LED znacznie wydłuży czas zabawy. Na przykład możesz urządzić kolację w oświetlonym ogrodzie zamiast w jadalni – dobry pomysł na letnie miesiące.

Piękne efekty świetlne dzięki oświetleniu stawu LED

Oświetlenie stawu LED energooszczędne-oczko wodne-duży-ogród-nowoczesny

Światła LED są zablokowane i dlatego nadają się do użytku pod wodą. Można je wykorzystać do oświetlenia stawów z roślinami wodnymi lub rybami, aby uzyskać ładny efekt. Oglądanie pływających ryb jest naprawdę relaksujące, co jest również możliwe dzięki oświetleniu stawu LED w godzinach wieczornych. Ale należy dobrze zaplanować odpowiednie oświetlenie – za dużo lub za mało świateł może zniweczyć osiągnięty efekt.

Oświetl teren wokół stawu lampami LED

Oświetlenie LED do oczek wodnych do oświetlania dużych roślin-wodospadów

Oświetlenie LED stawu niekoniecznie musi znajdować się pod wodą. Możliwe jest również doświetlenie ogrodów lub roślin wokół i przy oczku wodnym. Więc znów masz widok na wodę, chociaż w rzeczywistości nie ma w niej światła. Jeśli masz piękne rośliny lub drzewa wokół stawu ogrodowego, możesz to wskazać za pomocą świateł LED.

Energooszczędne oświetlenie LED oczka wodnego na terenie ogrodu

Oświetlenie LED do stawu solar-nowoczesne-ogrodowe-słabe-oświetlenie-ścieżka ogrodowa

Ważną właściwością oświetlenia stawu LED jest jego energooszczędność. Przez lata lampy halogenowe były standardem w branży i były szeroko stosowane. Lampy LED charakteryzują się jednak znacznie silniejszym natężeniem światła, dłuższą żywotnością oraz są energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Mogą być instalowane w ciepłej lub zimnej wodzie. Zaletą jest to, że można je zawiesić na transformatorze halogenowym. Dzięki temu każdy, kto już zainstalował halogeny, może je bez problemu wymienić na diody LED.

Światła LED lub halogeny do oczka wodnego

oświetlenie stawu-led-basen-ogrodowy-kamienie-ogrodowe figury-rośliny

Zakup lamp LED do oczka wodnego wydaje się być droższy niż halogenów, ale biorąc pod uwagę bardziej energooszczędne właściwości, można zauważyć, że oświetlenie LED oczka wodnego jako całości jest tańsze.

Montaż spotów LED wpuszczanych – podłączenie zasilania

oświetlenie-stawu-pod-woda-reflektory-energooszczędna-roślina

Wpuszczane spoty LED są instalowane w oczku wodnym poprzez ułożenie kabla zasilającego i wtyczki w wodzie. Ponieważ połączenie wody i elektryczności jest niebezpieczne, zalecamy pozostawienie instalacji oświetlenia stawu LED profesjonalistom.

Oświetlenie LED stawu ze zmianą koloru

oświetlenie-do-stawu-wodospad-kamienie-rośliny-wieczór-oświetlony-ogród

Istnieje duży wybór kolorów lamp LED, a wśród szerokiej gamy produktów można znaleźć modele ze zmianami kolorów. Występują również w różnych rozmiarach reflektorów i dostosowują się do każdego stawu. Oświetlenie LED do stawu tworzy w wodzie czarujące efekty świetlne i ma nastrojowy efekt.

Oświetlony staw jest bezpieczniejszy

oświetlenie stawu-led-oświetlony-ogród-oaza-figury-ogrodowe-willa-rośliny

Oświetlony staw jest nie tylko piękniejszy, ale także bezpieczniejszy. Reflektory w wodzie lub wokół niej zmniejszają ryzyko upadku. Twoje dzieci mogą bezpiecznie bawić się na tarasie lub w ogrodzie. Możesz też zobaczyć, co dzieje się w stawie wieczorem.

Rodzaje oświetlenia stawu za pomocą LED

oświetlenie-do-stawu-LED-wpuszczane-spoty-niebieska-woda-funkcja-fontanna-pływające-schody

Na rynku dostępna jest szeroka gama oświetlenia LED do oczek wodnych. Najpopularniejsze warianty to spoty lub listwy wpuszczane LED, pływające lampy do oczek wodnych, słupki i lampy na cokole w różnych rozmiarach i kształtach. Możesz dobrać odpowiednie oświetlenie LED do swojego stawu w zależności od jego wymiarów. W tym ogrodzie z pływającymi płytami schodkowymi w stawie, zagłębione miejsca są używane w wodzie i małej fontannie jako oświetlenie.

Ciesz się oświetlonym basenem o każdej porze roku

oświetlenie stawu-wiejska-ogrodowa-wieczór-oświetlona-fontanna-okrągła-nowoczesna

Na oświetlony staw zimą można też patrzeć z zadaszonego tarasu lub z pomieszczenia ze szklanymi ścianami.

Oświetlenie stawu zasilane energią słoneczną

oświetlenie stawu-led-solar-białe-reflektory-mały-wodospad-białe-ogrodzenie

Oświetlenie stawu za pomocą lamp słonecznych LED jest jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska i równie tanie. Ich montaż jest łatwiejszy niż pozostałych lamp LED. Ponadto lampy zasilane energią słoneczną włączają się same, gdy robi się ciemno, dzięki czemu można skreślić zadanie z listy kontrolnej.

W ogrodzie słabo oświetlony staw ze strumieniem

oświetlenie stawu-led-rośliny-kamienie-ogród-oaza-strumień-drewno-ogrodzenie

Obsadzone i oświetlone stawy pięknie prezentują się i tworzą własną oazę nawet w mieście. Rośliny dostarczają świeżego powietrza i przyjemnego zapachu, które w dużych miastach zazwyczaj trudno znaleźć.

Oczko wodne z niebieskim oświetleniem LED

oświetlenie-stawu-led-niebieski-efekt-światła-zmiana-koloru-stawy-kamienie

Miłą cechą świateł LED jest funkcja zmiany koloru. Jest szczególnie odpowiedni dla właścicieli ogrodów, którzy chcą mieć kolorowy design na zewnątrz. Możesz wybrać intensywność koloru i zmienić siebie, a nawet sterować nim za pomocą pilota.

Steruj oświetleniem w oczku ogrodowym za pomocą smartfona

oświetlenie-do-stawu-mała-studnia-kamienna-ścieżka-ogrodowa-most-do-stawu

Na rynku są już takie złącza do urządzeń stawowych, które umożliwiają sterowanie na odległość. Do włączania i wyłączania pompy filtra i lampek LED wystarczy smartfon i połączenie WLAN.

Oświetlenie LED stawu o niskim wytwarzaniu ciepła

oświetlenie-stawu-led-dusk-waterfall-duże-kamienie-stawu

Kolejną zaletą lamp LED jest to, że wytwarzają tylko trochę ciepła i prawie nie mogą zmienić temperatury wody. Dzięki temu oświetlenie nie zakłóca normalnego środowiska roślin lub ryb w ogrodowym oczku wodnym.

Przyciemnione oświetlenie dla uspokajającego stawu w ogrodzie

oświetlenie-do-stawu-pod-z wyjątkiem-ogrodu-wodnego-wieczór-rośliny-liliowe podkładki

Wbudowane reflektory punktowe i lampy LED wokół stawu przyczyniają się ciepłym światłem do uspokajającej atmosfery. Jeśli wybrane światło jest białe, masz wrażenie, że jesteś w lesie i widzisz tylko światło księżyca.

Wieczorny relaks z widokiem na oświetlony staw

oświetlenie stawu-led-światła-podwodne reflektory-zmiana koloru

Jeśli masz obszar z sofą ogrodową lub krzesłami z widokiem na staw, zobaczysz tylko czarną wodę bez oświetlenia stawu. Z drugiej strony dzięki lampom podwodnym LED każdy szczegół, taki jak kamienie lub inne ozdoby na dnie stawu, można zauważyć, ale tylko wtedy, gdy woda jest czysta.

Staw z oświetleniem w różnych kolorach

oświetlenie-stawu-led-różne-kolory-fioletowy-żółty-zmiana-koloru-wodospad

Twoja mała oaza w ogrodzie może być ozdobiona oświetleniem. Błyszczący wodospad o różnych kolorach na różnych poziomach to fajny pomysł na małe lub duże ogrody.

Oświetlenie LED stawu pokazuje rośliny wieczorem

oświetlenie-stawu-led-podwodne-reflektory-rośliny-lilii wodnych

Oświetlenie podwodne pozwala na lepszy widok roślin w oczku wodnym. Lilie wodne lub liście lilii wodnych nabierają przyjemnego blasku, a Ty możesz sama zdecydować o kolorze światła.