oświetlenie

Oświetlenie lampami wiszącymi: Do jakich pomieszczeń pasuje lampa wisząca?

Wybrane oświetlenie jest bardzo decydującym czynnikiem w efekcie mieszkania lub pokoju. Dotyczy to nie tylko samego światła – czy jest ono szczególnie jasne pod względem koloru? – ale także kształtu świateł. Tutaj sensowne jest wcześniejsze zaplanowanie oświetlenia. Ale obejmuje to również odpowiednią wiedzę: w jakich pomieszczeniach pasują lampy wiszące? W tym celu pojawiły się pewne ustalenia, których należy się trzymać, jeśli nie chcesz tworzyć brzydkiego efektu za pomocą lamp wiszących.

Bardzo wysokie pokoje prawie wymagają lampy wiszącej?

Pokój z wysokim sufitem i wiszącym światłem

Jeden Lampa wisząca szczególnie dobrze pasuje do dużych pomieszczeń z wysokimi sufitami. Nie muszą one koniecznie być częścią mieszkania. Do tak dużych pomieszczeń należą również foyer hotelowe czy wszelkiego rodzaju foyer, aula czy klatki schodowe większych obiektów. Lampy wiszące powinny nie tylko dobrze komponować się z kompozycją i pomagać ją zdefiniować. Oczywiście powinny spełniać swoje rzeczywiste przeznaczenie, a mianowicie zadbać o to, by pomieszczenie było dobrze oświetlone. Przy czym „dobry” jest kwestią definicji, w zależności od pożądanego efektu. Bar z wysokim sufitem wymaga innego natężenia oświetlenia niż widownia. W najlepszym przypadku możesz Siła oświetlenia regulować lampą wiszącą, najlepiej nawet bezstopniowo.

Oświetlenie klatki schodowej, wysokie sufity, wiele lamp wiszących

Świetną wskazówką jest powieszenie kilku lamp wiszących z rzędu w szczególnie wysokich pomieszczeniach. Jest to nie tylko ogólnie nadzwyczajne, ale naprawdę robi różnicę. Powoduje również istnienie kilku stożków światła w jednym pomieszczeniu, co zawsze daje ciekawe efekty.

Bardzo atrakcyjny również w prywatnych mieszkaniach

Lampy wiszące do oświetlenia w mieszkaniach nad stołem jadalnym

W prywatnym mieszkaniu stosowanie lamp wiszących jest szczególnie zalecane, jeśli chcesz nadać pomieszczeniu szczególnego przyciągania wzroku lub jeśli masz tam również wysokie sufity. Dzieje się tak głównie w prawdziwych mieszkaniach w starym stylu, w których sufity mogą mieć wysokość czterech metrów. To, co na pierwszy rzut oka wydaje się spełnieniem marzeń dla każdego, kto szuka mieszkania, ale po dłuższej obserwacji często okazuje się dość nagie i niezbyt wygodne. Tutaj lampy wiszące – zwłaszcza większe – pomagają wizualnie zmniejszyć przestrzeń. Zastosowanie takiego pokoju w starym mieszkaniu ma drugorzędne znaczenie. Jeśli jest wysoki sufit, lampa wisząca zawsze dobrze pasuje, czy to w sypialni, salonie czy innym pomieszczeniu.

Oprawa zwieszana jako dekoracyjny akcent w pomieszczeniu

W zależności od wystroju wnętrza lampę wiszącą można oczywiście stosować również bez wysokich sufitów, jeśli można ją również wkomponować w przestrzeń życiową i nadać jej niezwykłą atrakcję.

Lampy wiszące w kuchni?

Lampy wiszące w kuchni nad wyspą kuchenną

Niezależnie od tego, czy jest to pojedyncza lampa wisząca, czy kilka lamp w rzędzie: oświetlenie stołu w jadalni lampą wiszącą jest dobrym pomysłem nawet przy niższych sufitach i dlatego jest szeroko rozpowszechnione. Odległość od stołu jadalnego powinna wynosić od 70 do 85 centymetrów, wtedy obecni ludzie czują się komfortowo, a lampa nie wisi zbyt nisko. Jednocześnie oczywiście należy zadbać o to, aby stół był odpowiednio oświetlony, aby nikt nie siedział zagubiony w ciemności i ledwo widział jedzenie.

Wniosek

Lampy wiszące o eleganckim designie w salonie

Lampa wisząca jest zawsze dobrym wyborem, gdy są wysokie sufity lub gdy pomieszczenie wymaga szczególnej charyzmy. Sprawdziła się również jako idealne rozwiązanie do jadalni w kuchni lub salonie.