oświetlenie

Majsterkowanie w lampie chmurki dla ciekawych efektów świetlnych

diy chmury lampa burzowa-oryginalna-majsterkowanie-pomysł-niebieski

Kto nie marzył o przytulaniu się w miękkich chmurach? I choć w prawdziwym życiu nie jest to możliwe, a całość pozostaje tylko fantazją, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własne chmury i stworzyć romantyczną dekorację do każdego pomieszczenia. ten Lampa chmura DIY, dla których chcielibyśmy udzielić Państwu instrukcji.

Lampa chmurka DIY – oryginalny pomysł na rękodzieło

diy chmurki akcesoria do lamp-majstrowanie-wewnętrzne-projektowanie

Lampa chmurka DIY jest naprawdę szybka i łatwa do wykonania. Można go nie tylko powiesić jako pojedynczy model np. w pokoju dziecięcym, ale także projektować całe grupy i tym samym uzyskać pochmurne niebo, którym można m.in. udekorować ślub. W dzień dostajesz białe, puszyste chmury, jakie znasz z lekko pochmurnego, słonecznego dnia, natomiast efekt migającej chmury deszczowej pojawia się po włączeniu światła. Wypróbuj instrukcje od razu.

Lampa chmurka DIY – materiały

diy chmury materiały lampy-nożyczki-nylon nici-latarnia

– wata

– dowolny klosz

– Pistolet na gorący klej

– nić nylonowa

– oświetlenie LED (np. lampka rowerowa)

Majstrować przy lampie chmur

diy chmury lampa w kształcie kuli-niebieskawe-niuanse-światło

Zamiast abażuru możesz również użyć dowolnej innej ramki do lampy chmurki DIY. Zatrzymaj się w sklepie z rękodziełem i zobacz, co mają do zaoferowania. W naszych przykładach wykorzystano zarówno takie rusztowanie, jak i latarnię. Sam zdecyduj, co jest dla Ciebie najlepsze i co najbardziej lubisz pod względem kształtu i rozmiaru.

Grupa Chmury

diy-chmury-lampa-kuchnia-meble-sky-design

Jeśli zdecydowałeś się zaprojektować nie tylko lampę chmurową DIY, ale większą grupę chmur, powinieneś wybrać rusztowanie lub abażury w różnych rozmiarach. W końcu chmury na niebie nie są tej samej wielkości. W ten sposób uzyskasz bardziej naturalną aranżację, która będzie szczególnie efektowna w pokoju dziecięcym.

Kolorowe światła

diy-chmura-lampa-różowy-niebieski-kolory-mix-inspiracja

Lampa chmurka DIY może wyglądać jeszcze bardziej oryginalnie, jeśli użyjesz jasnego koloru zamiast zwykłego światła lub nawet połączysz kilka ze sobą. W nocy otrzymujesz ciekawe efekty świetlne, które zamieniają pokój w prawdziwą bajkową krainę. Atmosfera, o której marzy każda dziewczyna!

Instrukcja

diy-chmura-lampa-gorący-pistolet-do-wełny-klej-tapicerka

1. Przede wszystkim upewnij się, że możesz później zawiesić lampę chmurową DIY. Z całą tą watą może to być w końcu bardzo trudne. Użyj nylonowego sznurka i przywiąż go do latarni, ramy lub klosza. Jeśli wybrałeś żarówkę z kablem, możesz ją również wykorzystać do zawieszenia.

Klej na watę

diy-chmury-lampa-klosz-latarnia-instrukcje-po prostu-przyklej

2. Teraz przymocuj watę do lampy chmurowej DIY za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco. Na tym etapie należy pamiętać, że watę należy przymocować w taki sposób, aby w efekcie powstała naprawdę wyglądająca, sztuczna chmura. Aby to zrobić, weź kawałek waty i po prostu nałóż na niego niewielką kroplę gorącego kleju.

Użyj małych kawałków

diy-chmury-lampa-dekoracji-wnetrz-grupa-projektowania-zawieszenia

3. Przyklej je w dowolnym miejscu na ramie. Całość powinna pozostać ładna i puszysta. Nie używaj dużych kawałków waty. Im są one mniejsze, tym bardziej naturalnie możesz nadać chmurce wygląd. Zamiast bawełny możesz również użyć materiału wypełniającego do przyklejenia lampy chmurki DIY. Wszystko zależy od tego, ile chcesz wydać.

Kształtuj chmurę

diy-chmura-lampa-rzemiosło-pomysł-oryginalny-dekoracja-prezent-pomysł

4. Po każdym kawałku waty możesz go trochę ukształtować. Ale nie marnuj na to zbyt wiele czasu, ponieważ pełne formowanie lampy w chmurze DIY odbywa się na końcu, gdy cała lampa jest zakryta.

Dodaj lampę

diy-chmura-lampa-wisiorek-light-loft-decoration-pomysł

5. Zanim całkowicie przykleisz chmurkę, nie zapomnij o zamocowaniu lampy w abażurze. Możesz zostawić otwór otwarty lub zamknąć go watą. Po zawieszeniu lampy chmurki DIY otwór nie jest już widoczny w żaden sposób.

Dekoracja imprezowa

diy-chmura-lampa-różowa-projektowanie-wnętrza-lustro-białe

Lampy są również świetnym pomysłem na imprezę tematyczną lub inną imprezę. Dziecięce przyjęcie urodzinowe z taką dekoracją wygląda szczególnie interesująco dla dzieci, ale baby shower to także świetna okazja do zrobienia takich chmurek. Możesz również zaprojektować bajkowe przyjęcie weselne, wieszając nie jedną lampę chmurową DIY, ale kilka.

Lampa chmurka DIY jako prezent

diy-chmura-lampa-dekoracyjna-oświetlenie-waty-majstrowanie

Po przyjęciu chmury można ponownie rozdać gościom, dzięki czemu wychodzą z nich nawet wspaniałe prezenty dla gości. Ogólnie rzecz biorąc, lampa chmurowa DIY to świetny pomysł na prezent. Jeśli więc niedługo nadejdzie taka okazja i nie masz pomysłu na odpowiedni prezent, możesz rozważyć ten śliczny dodatek.

Podłużna chmura

diy-chmura-lampa-żółte-światło-pomysł-podłużna-forma

Jeśli chcesz uzyskać klasyczny, wydłużony kształt do lampy chmurowej DIY, możesz albo poszukać odpowiedniej oprawy (lub nawet zbudować ją samodzielnie z drutu i siatki) albo zastosować dwa abażury lub ramki obok siebie.

lampa stołowa

diy-cloud-lampa-lampa-stołowa-grzybkowa-biurko-w kształcie-chmury

Ten wariant jest również bardzo skuteczny w przypadku lampy chmurowej DIY. Możesz go użyć do dekoracji biurka lub bocznego stolika. W tym celu można z łatwością całkowicie zakryć starą lampę. W ten sposób otrzymujesz ramę i źródło światła w jednym i nie musisz ich najpierw montować. Po wybuchu pojawia się kształt obłoku grzybowego.

Prosta konstrukcja

diy-wolken-lampa-lampa-stolik-stolik-nowoczesny-romantyczny-biały

Jeśli lampa chmurowa DIY na stół ma cienką podstawkę, taką jak ta, daje to nawet efekt, jakby chmura unosiła się w powietrzu. Oczywiście przezroczysta konstrukcja oryginalnej lampy jest jeszcze lepsza. W zasadzie możesz użyć dowolnego rodzaju projektu lampy. Najważniejsze, że Ci się podoba.

Lampy podłogowe

diy-chmura-lampa-lampka nocna-wadding-drewno-stojak

W chmurę możesz przekształcić nie tylko małe lampki stołowe. To samo możesz zrobić ze starą lampą podłogową do salonu lub pokoju dziecięcego. W tym celu stosujesz te same instrukcje, co w przypadku lampy wiszącej, z tą różnicą, że do jej powieszenia nie potrzebujesz sznurka.

Utwórz chmurę burzową

diy-cloud-lampa-wadding-zrób-to-sam-led-light

Wygląd chmury burzowej nadaje fakt, że bawełniana lampa chmurowa DIY jest w niektórych miejscach cieńsza. W niektórych miejscach światło może przebijać watę, a w innych nie. Jest to więc coś, na co zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę podczas klejenia. Nieprzezroczysty wzór nie będzie tak skuteczny później w nocy, jak ten wariant.

Deszcz dla chmury

diy-chmura-lampa-deszcz-bajkowe światła-instrukcje-dekoracja

Czy chmura burzowa Ci nie wystarcza? Czy chciałbyś również dodać deszcz lub śnieg? Możesz to zrobić na kilka sposobów. Z jednej strony odpowiednie są girlandy z domowych kropli lub płatków śniegu. Możesz je również zastąpić kryształkami lub płatkami śniegu. Ale ten wariant z białymi lampkami jest jeszcze łatwiejszy.

Chmura na suficie

DIY-chmura-lampa-sufit-jasnoniebieski-akcent-kolor porady-zrób to sam

Zapraszamy również do przeprojektowania lampy sufitowej. Jest to szczególnie dobry pomysł, jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce. Możesz także połączyć ze sobą kilka małych lampek, aby stworzyć bardziej realny projekt. Jak już wspomniałem, możesz sam dobrać kolory, w zależności od nastroju, jaki chcesz stworzyć.