oświetlenie

Magiczne oświetlenie dla większej atmosfery: oczaruje każde pomieszczenie

Oświetlenie dla większej atmosfery - lampy wiszące - stożki - Vita

Lampy wiszące LED Vita Conia 

Jak prawie żaden inny dodatek do domu, szykowna lampa tworzy niepowtarzalną atmosferę w każdym pomieszczeniu. Wygląda fajnie lub futurystycznie, tworzy ciepło i wygodę, stawia akcenty i przyciąga uwagę wszystkich. Wyobraźnia nie ma prawie żadnych ograniczeń, a ci, którzy pracują umiejętnie, zawsze mogą tworzyć nowe wyspy światła przy odpowiednim oświetleniu. Jeśli lampa jest wówczas również atrakcją optyczną, wystarczy jako element przyciągający wzrok, dzięki czemu nie są potrzebne żadne inne akcesoria. Dostępnych jest wiele opcji. Ponadczasowe klasyczne oświetlenie nigdy nie wyjdzie z mody, a nowoczesne lampy LED są nie tylko piękne, ale również niezwykle energooszczędne. Z kolei taśmy LED i ukryte źródła światła sprawiają, że meble wydają się unosić i kąpią pomieszczenia w delikatnym blasku.

Indywidualne oświetlenie dla idealnego wieczornego nastroju

Oświetlenie dla większej atmosfery taras-jadalnia-stół wiszący-biały-Eros-Louis-Poulsen

Lampa wisząca Eros autorstwa Louisa Poulsena 

Oczywiście szykowna lampa wygląda bardzo umiejętnie w całym salonie. Może wybierasz jeden efektowny model, może używa się kilku małych lampek.

Kilka małych lampek w ciemności – lampy stołowe Block od Design House Stockholm

Oświetlenie dla większej atmosfery lampy stołowe-ambiente-Design-House-Stockholm

Designerskie lampy o ciepłej barwie światła na przykład z szerokim parasolem lub wygiętymi w miękkie kształty, nada pomieszczeniu magiczną nutę i zaoferuje najlepsze warunki do magicznej wieczornej atmosfery.

Zaplanuj oświetlenie i obserwuj proporcje pomieszczenia

oświetlenie-ciepłe-światło-pokojowe-kinkiet-Flos

Przy modelu maxi ważne jest, aby pomieszczenie było odpowiednio duże, tylko wtedy proporcje między lampą a pomieszczeniem są odpowiednie. Oświetlenie pośrednie w dużych pomieszczeniach wyczarowuje ciepło i wygodę.

miękkie światło

oświetlenie-atmosfera-pokojowa-biała-lampa-wisząca-lampa podłogowa-Alien-Next

Lampa wisząca Alien firmy NEXT 

W połączeniu ze ściemniaczem jasność można regulować indywidualnie. Możesz więc użyć pojedynczej lampy jako oświetlenia do czytania i pracy i ustawić ją na przytulny wieczór na sofie. Duże pomieszczenia można również bardzo dobrze ustawić na scenie za pomocą kilku małych świateł. W ten sposób w pomieszczeniu można ustawić indywidualne akcenty. Być może chcesz oświetlić miejsce do siedzenia w sposób celowy, a może potrzebujesz bardziej subtelnego światła. Poszczególne lampy podłogowe lub lampy typu uplight również wyczarują miękkie i pośrednie światło, które daje bardzo harmonijny efekt.

bajkowa atmosfera w pokoju 

oświetlenie-projektowanie-światła-ścienna-światło-ciepłe kolory-FontanaArte

Kinkiet autorstwa FontanaArte

Zwłaszcza w dużych pomieszczeniach wyobraźnia nie ma ograniczeń dzięki wielu źródłom światła, dzięki czemu pomieszczenie można ponownie i ponownie ustawić w scenerii. Designerskie lampy w ciepłej barwie światła mają również bardzo romantyczny efekt w małych pomieszczeniach. Oddają niemal magiczną atmosferę i kąpią każdy mebel w nierealnym świetle.

eleganckie światła kąpią pokój w ciepłym świetle

Oświetlenie dla większej atmosfery w pokoju-lampa podłogowa-drewno-oświetlenie północne

Lampa podłogowa Diva firmy Northern Lighting

Jeśli natomiast pożądane jest jasne oświetlenie, ponieważ od czasu do czasu chcesz popracować lub poczytać, idealne są lampy z mocnymi żarówkami lub świetlówkami. W połączeniu z szykownym designem umiejętnie ustawisz indywidualne akcenty, nawet w małych pomieszczeniach, nie tracąc z oczu funkcjonalności.

Funkcjonalne i dekoracyjne

oświetlenie-pokój-sufit-światło-gałęzie-drzewa-Moooi

Lampa wisząca Heracleum firmy Moooi 

Nowoczesne lampy łączą w sobie design i funkcjonalność w umiejętne połączenie, dzięki czemu mogą być stosowane indywidualnie w dużych i małych pomieszczeniach. Trudno je pobić pod względem różnorodności i opcji projektowych.

Lampa wisząca w formacie XXL

oświetlenie-magia-światło-przestrzeń-sfera-moooi

Lampa kulowa Raimond firmy Moooi w dużym formacie