oświetlenie

Lampy wiszące z drewna i betonu tworzą cały system oświetleniowy

Zamocuj magnetycznie lampy wiszące z drewna i betonu

Oświetlenie zwykle zapewnia wystarczającą ilość światła przez cały czas. W międzyczasie oprawy oświetleniowe stały się czymś więcej niż czystymi źródłami światła. W dzisiejszych czasach światła wykorzystywane są w domu nie tylko do oświetlania pomieszczeń, ale także jako element wystroju pomieszczenia. Dlatego na rynku dostępne są już lampy w każdym kształcie, kolorze i rozmiarze. Architekci Alessandro Mattei i Caterina Naglieri z włoskiego studia Plato Design zaprojektowali niedawno serię lamp wiszących wykonanych z drewna i betonu. To kilka małych lampek, które można zmontować za pomocą magnesów po bokach. Efektem jest modułowy system oświetleniowy, który zachwyca oryginalnym designem i dużą funkcjonalnością. W artykule przedstawiamy lampy wiszące TWELVE z drewna i betonu Plato Design!

wiszące lampy mangnete o geometrycznym kształcie,

Projektanci kolekcji nazwali ją Twelve (dwanaście), ponieważ konstrukcja świateł ma kształt dwunastościanu. Dwunastościan to geometryczna bryła o dwunastu ścianach, z których wszystkie są pięciokątami foremnymi. Cechą szczególną tych lamp wiszących nie jest sam ich kształt, ale raczej ich magnetyczne strony, które można ze sobą zestawiać. W ten sposób poszczególne lampy wiszące stają się całym systemem, który można dowolnie rozbudowywać. Oprócz siebie lampy można przymocować również do innych powierzchni magnetycznych, takich jak półka czy lodówka.

magnetyczne lampy wiszące drewno betonowy geometryczny kształt

Kolejną zaletą lamp wiszących wykonanych z drewna i betonu jest to, że można je dowolnie ustawiać. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy podłączone są dwie lub więcej lamp. Wynika to ze specjalnego kształtu geometrycznego, na który składa się kilka pięciokątów. Z tego powodu projektanci zdecydowali się na w sumie trzy powierzchnie magnetyczne na lampę. Dzięki temu możesz dostosować swój modułowy system oświetleniowy do własnych potrzeb.

geometryczne lampy wiszące drewno beton design nowoczesny

Jeśli chodzi o kolory i materiały, lampy wiszące Twelve są wykonane z drewna i betonu. Możesz wybierać między tymi dwoma stylizacjami lub łączyć je we wnętrzu. Betonowy wygląd doskonale współgra z jasnym drewnem, tworząc piękny system oświetlenia. Czarny przewód lamp wiszących kontrastuje z całym designem i dodaje odrobinę industrialnego uroku.

oryginalne lampy wiszące projekt geometryczne drewniane magnesy betonowe

Specjalne lampy wiszące pasują do każdego obszaru mieszkania i każdego stylu wyposażenia. Liczba lamp składających się na system oświetleniowy może się różnić. W małych pomieszczeniach i do różnych celów pojedyncza lampa wisząca wykonana z betonu lub drewna może być właściwym rozwiązaniem. Obowiązuje jednak zasada: im więcej świateł jest podłączonych, tym bardziej oryginalnie wygląda cała oprawa oświetleniowa.

drewniane lampy wiszące z betonu projekt lamp stołowych

Dowiedz się więcej o studiu projektowym stojącym za tym projektem tutaj.