oświetlenie

Lampy retro wykonane z brązu świetnie prezentują się w każdym stylu wyposażenia!

Lampy wiszące w stylu industrialnym z metalową żarówką

Szczególnie teraz, w porze ciemnej, wielu ludziom brakuje słońca i jasnego światła dziennego. Choć niekoniecznie jesteśmy zależni od światła, to jednak wpływa ono na organizm i psychikę. Wreszcie stare powiedzenie mówi, że „światło to życie”. Nic więc dziwnego, że jesienią i zimą często czujemy się wiotki i wyczerpani. Natomiast ci, którzy wystawiają się na dużo światła, czują się bardziej żywotni, lepiej radzą sobie z trudnymi zadaniami i często są szczęśliwsi. Dzieje się tak, ponieważ światło uwalnia w organizmie hormony szczęścia (tzw. endorfiny) i pomaga się wyłączyć i odpocząć od codziennego stresu.

Jeśli w zimnych porach nie ma światła dziennego, tym ważniejsze jest zapewnienie dobrych warunków oświetleniowych we własnych czterech ścianach. Najskuteczniejszym i najtańszym sposobem na to jest inteligentne wykorzystanie lamp i innych źródeł światła. W dzisiejszych czasach, dzięki szerokiej gamie świateł, Twój dom można szybko i łatwo rozjaśnić, aby stworzyć relaksującą, przyjemną atmosferę.

Z jakich części składa się lampa??

Lampy retro uchwyt z brązu na przewód

W zależności od konstrukcji i zastosowania lampa, np. sufitowa, podłogowa itp. składa się z różnych części. Przy zakupie ważne jest wcześniejsze przestudiowanie komponentów lampy. Na przykład lampa sufitowa składa się z uchwytu, przewodów połączeniowych, korpusu lampy, jej elektroniki i przewodu do uziemienia. Jednak ten kabel nie jest dostępny w większości lamp podłogowych. Ważne jest również, aby przyjrzeć się różne wersje rzucić. Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu i spełniają ważne zadanie: zawierają źródło światła i łączą je z obwodem elektrycznym. To jedyny sposób na stworzenie światła.

Oprawka – plastikowa lub metalowa?

Lampa retro metalowy uchwyt lampy antyczny styl domu

Przy zakupie nowej lampy często trudno jest podjąć decyzję ze względu na różnorodność opcji. Asortyment lamp okrągłych, kwadratowych, owalnych i ekstrawaganckich w różnych przedziałach cenowych wydaje się niemal nieskończony. Dlatego jako kupujący ma sens skoncentrować się na pewnych cechach, takich jak rozmiar, wzór lub użyty materiał. Dobrym tego przykładem jest użycie brązu. Metal był kiedyś częścią podstawowego materiału używanego w oprawkach lamp. Plastik później zastąpił metal, ale często pojawiały się problemy. Plastik może mieć kruchą powierzchnię, jeśli spadnie, pęknie lub pęknie. Jeszcze większe wahania temperatury (np. w piwnicy) mogą prędzej czy później doprowadzić do problemów.

Brąz wytrzymuje nawet najniższe lub najwyższe temperatury, przypomina dawne czasy i nadaje fajny styl retro. Gięcie jest możliwe tylko przy dużym wysiłku, rama może funkcjonować w sposób ciągły. Plastik jest tu trudny w użyciu. Z pewnością ma wiele zalet, ale nie jest zrównoważony i często nie zachowuje swojego blasku przez długi czas. Kable gumowe i plastikowe dodatkowo zmniejszają wartość optyczną. Z tego powodu należy używać wyłącznie kabli tekstylnych z gniazdami z brązu. Chociaż są one droższe w zakupie, warto zakupić tylko przyglądając się licznym ofertom. Kable materiałowe są dostępne we wszystkich kolorach, wzorach i długościach.

Lampy retro – Twoje własne kreacje się opłacają

Retro oprawka do lampy z brązu ze szkła akrylowego, trend klosza

Jeśli od czasu do czasu idziesz do sklepu z narzędziami lub do sklepu meblowego, powinieneś martwić się o ceny grup produktów – w tym lamp. Patrząc na modele, pojawia się kwestia wartości w połączeniu z ceną. Lampy często składają się z niewielkiej liczby elementów i często robią raczej gorsze wrażenie.

DIY retro oprawka lampy przewód tekstylny drut metalowy

Szczególnie w dzisiejszych czasach majsterkowania wiele osób wpada na pomysł samodzielnego stworzenia lampy. Przy niewielkiej inwestycji środków finansowych, odrobinie umiejętności technicznych i odrobinie kreatywności, każdy może z łatwością zaprojektować indywidualną lampę i dać swojemu domowi to coś. Gniazda i kable tekstylne można doskonale wkomponować w istniejące meble i otoczenie jako akcesoria domowe. Jeśli chcesz zaczerpnąć inspiracji do projektowania i projektowania, możesz to zrobić w dowolnym momencie na jednym z licznych blogów lub za pomocą różnych kanałów mediów społecznościowych. Więc nic nie stoi na przeszkodzie Twojej pierwszej własnej lampie.

Lampa stołowa retro lampa stołowa metalowa

Zdjęcia: pxhere.com © (CC0 0)

Obraz 3: pixabay.com © distel2610 (CC0 1.0)