oświetlenie

Lampa wisząca do jadalni w nowoczesnym stylu – Lampa Aplomb wykonana z betonu

Lampa wisząca do jadalni -modern-beton-design-led

Czysty minimalizm i zrównoważony design opisują bardzo dokładnie nowa lampa wisząca do jadalni marki Foscarini. Proste linie i sylwetka są charakterystyczne dla włoskiego producenta oświetlenia designerskiego. Wyrazisty materiał odzwierciedla współczesną architekturę i doskonale komponuje się z nowoczesnym wnętrzem.

Oprawa zwieszana do jadalni – kiedy mniej znaczy więcej

Lampa wisząca do jadalni -nowoczesna-beton-biało-płyta-lampa-minimalistyczna

Kuchnia z jedzeniem na miejscu, która łączy w sobie życie, jadalnię i gotowanie, jest modna. Ta różnorodność może znacznie utrudnić wybór odpowiedniego oświetlenia i żarówek. Wymogi estetyczne i czysto funkcjonalne spełniają w równym stopniu lampy zawieszone pionowo, dzięki czemu idealnie oświetlają stół. Lampy wiszące są częścią standardowego oświetlenia przestrzeni życiowej i nadają się szczególnie do jadalni i blatów kuchennych. Jeśli zastosowanie się zmieni, na przykład jeśli stół jadalny zostanie również przekształcony w stół roboczy, lampa wisząca z regulacją wysokości jest idealnym wariantem.

Betonowa oprawa wisząca do jadalni o minimalistycznym charakterze

Lampa wisząca do jadalni -nowoczesny-beton-płyta-stół-minimalistyczny-design

Lampa Aplomb przeznaczona jest do oświetlania stołów i jest wyposażona w żarówkę halogenową o mocy 60W. Fascynuje formalnym minimalizmem i prostym designem. Język formalny interpretuje dobrze znane w nowy sposób – poprzez użycie materiału budowlanego. Materiał przeczy jego reputacji i wygląda niezwykle filigranowo. Lampa talerzowa firmy Foscarini waży zaledwie 1,9 kilograma.

Nowoczesna oprawa wisząca do jadalni – stylowa i elegancka wykonana z betonu

Lampa wisząca do jadalni -nowoczesny-beton-czarny-mini-design

Dzięki smukłej szyi Aplomb zapewnia solidność, ale nadal urzeka wdzięk. Ludzie siedzący przy stole mogą zrelaksować się w przytłumionym, rozproszonym świetle i cieszyć się posiłkiem.

Lampa wisząca do jadalni – opcjonalnie trzy kolory

Lampa wisząca do jadalni -nowoczesny-betonowy-model-kolor-wybór

Subtelna lampa wisząca wykonana z betonu jest dostępna w trzech kolorach lub trzech odcieniach, które podkreślają indywidualną osobowość. Dzięki prostemu językowi projektowania idealnie dopasowuje się do różnych stylów. Wyraziste klasyczne odcienie szarości surowego betonu nadają głębi objętości, a elegancka biel stanowi promienny akcent.

Lampa wisząca Aplomb do jadalni – lampa roku 2011

Lampa wisząca-jadalnia-nowoczesny-beton-kuchnia-blat-drewno-przemysłowy-design

W sumie spośród 12 projektów, publiczność głosowała na lampę wiszącą do jadalni Foscarini jako „Lampę Roku” w 2011 roku. Trend niewiele się zmienił, a betonowe wzornictwo jest nadal tak popularne jak pięć lat temu.

Lampa wisząca do jadalni – Alpomb by Foscarini

Lampa wisząca-jadalnia-nowoczesne-betonowe-wnętrza-neutralne-kolory-szary

Mała wersja i lampa talerzowa Aplomb firmy Foscarini są idealne na małe stoliki, półwyspy i ławki. W przypadku większych pomieszczeń mieszkalnych zaleca się powieszenie kilku lamp razem.

* Projekt przez studio Lucidi & Pevere dla Foscarini