oświetlenie

Kostka do projektowania lamp dla atrakcyjnego oświetlenia pomieszczenia

sześcienne lampy design rzeźba światło manufaktura kredens nowoczesny

Dzięki tej wyjątkowej lampie uzyskasz zapierającą dech w piersiach atmosferę. Nazywa się „Kubus” i jest projektem Otto Sprencza. Działa w swojej formie Kostka do projektowania lamp jak rzeźba. Oświetlenie odbywa się za pomocą modułów świetlnych LED. Cechą szczególną jest to, że zostały one zbudowane w oryginalny sposób, aby nie można ich było zobaczyć. Rezultatem jest oświetlenie pośrednie, które nadaje pomieszczeniu ciepłą i przytulną atmosferę. I to jest dokładnie cel projektanta: „Za pomocą moich obiektów oświetleniowych chcę stworzyć przyjemną, zrelaksowaną atmosferę, która będzie idealnym miejscem na odpoczynek od codzienności”, mówi Otto Sprencz. Drewniane listwy abstrakcyjnie przymocowane do projektu lampy Kubus rzucają ciekawe cienie.

Kostka z lampą – abstrakcyjnie przymocowane drewniane listwy

lampy kostkowe design klon orzech dąb energooszczędność

Imponująca estetyka, która charakteryzuje projekt lampy Kubus, jest nadal osiągana dzięki doskonałemu kunsztowi. 130 drewnianych elementów składających się z klonu, dębu i orzecha tworzy świetlistą bryłę o wielkości do 55 cm². Każda lampa pokryta jest specjalną powłoką z naturalnego oleju, który jest wytwarzany np. z kamelii. To nie tylko chroni drewno przez długi czas, ale także podkreśla atrakcyjne usłojenie drewna. Lampa Kubus jest również energooszczędna. Żarówki LED mają również dłuższą żywotność niż zwykłe. Daje więc około 25 000 godzin świecenia. Elegancką lampę można włączać i wyłączać bez dotykania.

Projekt lampy z żarówkami LED

lampy projektowe żarówki led otto sprencz pomysł ręcznie robione

Kubus jest produkowany w Monachium. Drewno do projektu lampy Kubus pochodzi z europejskich, w tym niemieckich lasów. Projektant przywiązuje dużą wagę do ochrony środowiska. Z tego powodu osobiście śledzi i weryfikuje pochodzenie każdego drzewa, które zostało ścięte za jego pracę. Fascynująca lampa nominowana do nagrody German Design Award 2016.

Powłoka lampy wykonana z naturalnego oleju dla podkreślenia słojów drewna

projekt lampy kostka Leuchtmanufaktur efekt drewna zbożowego

Lampa kostka jak rzeźba

lampy kostki design oświetlenie wnętrza stojak abstrakcyjne listwy drewniane

Kostka z lampą z efektami światła i cienia

kostka lampy design efekt cienia abstrakcyjny wzór dekoracja wnętrz

Lampa dostępna w Lekka produkcja.