oświetlenie

Drukowane w 3D designerskie lampy „Canopy”

designerskie oświetlenie led projekt druku 3d

Druk 3d Designerskie światła „Zadaszenie” autorstwa Alex Buckman przełamać tory tradycyjnych systemów oświetleniowych. W ramach swojej pracy magisterskiej z projektowania przemysłowego na Victoria University of Wellington w Nowej Zelandii opracował ten projekt, aby zbadać, w jaki sposób można wykorzystać technologię LED i druk 3D do stworzenia elastycznego i mobilnego obiektu dla dobrego samopoczucia użytkowników. Każda oprawa posiada cienką konstrukcję nośną, którą można podłączyć do jednego z aluminiowych portów w zależności od potrzeb i lokalizacji użytkownika. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu lekkiej elektroniki niskonapięciowej.

Designerskie lampy „Canopy” Alexa Buckmana

3d drukowane abażury led światła

Lampy LED są umieszczone w drukowanych w 3D abażurach, których organiczne kształty składają się z fraktalnych wzorów. Te geometryczne kształty często występują w naturze, takie jak kryształy, płatki śniegu, liście, gałęzie itp. Udowodniono, że te wzory mają pozytywny wpływ psychologiczny na ludzi, ponieważ są zakorzenione w ewolucji ludzkości. Projektant powiedział: „Ważne było nie tylko to, aby użytkownik skorzystał z funkcjonalności opraw, ale także aby wpłynął na jego ogólne samopoczucie. Powinno to sprowokować pomysł, jak w przyszłości będziemy musieli projektować przedmioty do naszych wnętrz.”

Budowa designerskich lamp

designerskie światła ledowe połączenie portu aluminiowego;designerskie światła doprowadziły alex buckman canopy group designerskie-oświetlenie-led-podłogowe-oświetlenie-alex-buckman designer-lights-led-lighting-3d-printing designer-lights-led-3d-printing-alex-buckman-canopy