oświetlenie

Dobór odpowiedniego oświetlenia w sypialni – 20 inspiracji

oświetlenie-sypialnia-tekstura-3d-biała-ścienna-nowoczesne-lampy-wiszące

Lampy w pokojach to już nie tylko przydatne akcesoria. Oświetlenie od dawna przekształciło się w prawdziwą sztukę, która nadaje przestrzeni życiowej wykończenie pod względem wzornictwa i dekoracji. Jeśli zależy Ci również na zapewnieniu idealnego oświetlenia w sypialni, ważne jest określenie odpowiedniego obszaru. Jeśli lubisz czytać książki przed pójściem spać, lepiej, jeśli lampki znajdują się w pobliżu szafek nocnych lub stolików. Jeśli telewizor z systemem audio jest głównym systemem rozrywki, lampę można również umieścić na środku pomieszczenia lub na ścianach. Kilka świetnych pomysłów na wdrożenie tego Oświetlenie w sypialni chcielibyśmy przedstawić Państwu atrakcyjne projekty sypialni w poniższej galerii. Zainspiruj się nie tylko oświetleniem, ale także imponującymi meblami w każdej sypialni!

Oświetlenie w sypialni – światło pośrednie i lampy wiszące

oświetlenie-sypialnia-inspiracja-sufit-podłoga-światło-huśtawka-półka

W tej oryginalnej sypialni autorstwa Xristo Toskova wybrano dwie opcje oświetlenia. Z jednej strony światło pośrednie, które wychodzi z cokołu i ściany zagłówka, a z drugiej strony wiszące lampy Ronan & Erwan Bouroullec. Cokół w ciepłych kolorach drewna wspomaga oświetlenie sypialni i sprawia, że ​​wygląda ona przytulnie.

Oświetlenie w sypialni do szafek nocnych

oświetlenie-sypialnia-złoto-niebieskie-akcenty-wahadło-biurko-nisza

W tym przykładzie oświetlenie pośrednie w sypialni jest również połączone z lampami wiszącymi. Białe modele znajdują się bezpośrednio nad szafkami nocnymi i emitują przyjemne światło, idealne między innymi do czytania. W pozostałej części pokoju znajdują się również nowoczesne wbudowane światła. Pomysł pochodzi od Ilyi Leg4atov.

Luksusowa sypialnia

oświetlenie-sypialnia-luksusowy-design-bonsai-deco-wpuszczane-oświetlenie

Różne obszary są podkreślone przez oświetlenie w sypialni, zwłaszcza w łóżku. Luksusowo zaprojektowany pokój w stylu Zen autorstwa Amira Cherni został wyposażony w ruchome oświetlenie wpuszczane, dzięki czemu można go łatwo obracać w zależności od pożądanego efektu.

Lampy wiszące z ręcznikami

oświetlenie-sypialnia-drewno-panele-wiszące-oświetlenie-laminat-łóżko

Wspaniałym i wiejskim kontrastem do nowoczesnej sypialni marki Leu Khanh są lampy wiszące pokryte tkaniną, które w ten sposób emitują również izolowane i przyjemne światło. Brązowe odcienie, które zostały wybrane do zaprojektowania wnętrza, sprawiają, że pokój jest przytulnym miejscem do wypoczynku. Wykorzystaj oświetlenie w sypialni, aby stworzyć odpowiednią atmosferę.

Połącz lampy

oświetlenie-sypialnia-minimalistyczna-lampka nocna-zasłona-toaletka

W tym przykładzie zestaw lamp do oświetlenia w sypialni spełnia wszystkie potrzeby. Pośrednie światło między sufitem a ścianą tworzy przytulną atmosferę, a ładne lampy oświetlające łóżko z obu stron są idealne do czytania. Oprawy wpuszczane w przedpokoju nadają się z kolei do oświetlania określonych punktów w pomieszczeniu. Pomysł na wnętrze pochodzi od Quang Đạt.

Oświetlenie pośrednie w dużych ilościach

oświetlenie w sypialni fototapeta-pomysł-półka-pośrednia-szafa na wysoki połysk

Ładne dzieło sztuki jest wspaniale oświetlone od tyłu. Oświetlenie w sypialni uzupełnia również dekoracyjna półka, która również jest doświetlana pośrednio. Umożliwia to zastosowanie ciemniejszych mebli, takich jak ciemnoszara szafa na wysoki połysk. Sypialnia Cristiano Rosy wygląda nowocześnie i stylowo.

Kinkiety w sypialni

Oświetlenie w sypialni lampy-jasnoszary-pościel-mural-sztuka

W sypialni bardzo popularne są kinkiety. Zamontował je w tym wnętrzu Maxim Tsiabus pomiędzy szafkami nocnymi a sufitem. W sypialni pod łóżkiem zastosowano oświetlenie pośrednie, które podkreśla efekt unoszenia się i tworzy pewną estetykę. Łóżko można też szybciej znaleźć w ciemności.

Oświetlenie wezgłowia

oświetlenie-sypialnia-subtelne-kolory-mural-pośredni-czarny-biały-ściana do zabudowy

Za ten pomysł odpowiada Omar Essam. Bardzo popularne jest stosowanie oświetlenia pośredniego w sypialni na zagłówek, tak jak to zrobiono w tym pokoju. Drewno jest podkreślone pośrodku, a nowoczesne lampy stołowe w kolorze białym zdobią stoliki nocne. Pojedyncza lampa wisząca służy do umieszczenia dekoracji w centrum uwagi w postaci kwiatów.

Efekty cienia i światła

oświetlenie-sypialnia-zasłona-ścienna-dekoracja-ciemno-biurko-wewnątrz

Za pomocą tkanin lub nieregularnych powierzchni można stworzyć ciekawe efekty w połączeniu z oświetleniem w sypialni. Za wezgłowiem rozciągnięta została pomarszczona tkanina, która jest oświetlona od góry i od dołu. W tej ciemnej, umeblowanej sypialni autorstwa Maxima Tsiabusa znajduje się również lampka do czytania. Pochodzi od Vico Magistretti i nazywa się lampą stołową Atollo.

Podświetlana ściana akcentująca

oświetlenie-sypialnia-3d-efekt-beton-projekt-pośredni

Płytki wykonane z betonu zostały sprytnie wykorzystane przez Buro 82, aby przekształcić obszar łóżka w naprawdę przyciągający wzrok. Ukośny układ płytek i związane z nimi oświetlenie w sypialni zapewniają efekt plecionego kosza. Monochromatyczna sypialnia jest prosta i stylowa.

Wyjątkowy kształt lampy

Oświetlenie w sypialni lampa-artystyczna-meble-monochromatyczna

To, że lampy można porównać ze sztuką, jest po raz kolejny jasne, szczególnie w tej sypialni Yovo Bozhinovski. Model ma nietypowy kształt i zwraca uwagę nie tylko na siebie, ale także na znajdujący się za nim mural, który został zaprojektowany w betonie. Dwie lampy zostały połączone do oświetlenia w sypialni.

Motywy ozdobne

oświetlenie w sypialni motyw na ścianę motyw kwiatowy wzór na ścianę

Ten panel ścienny nad łóżkiem jest również oświetlony od tyłu. Motywy są takie same jak w przesuwanych drzwiach do łazienki. Ten rodzaj oświetlenia w sypialni jest szczególnie atrakcyjny. Istnieją warianty, w których motywy można zmieniać w zależności od nastroju. Świetny pomysł na dekorację od Amira Cherni do każdego domu!

Tekstura w sypialni

oświetlenie-sypialnia-dynamiczny-design-lampy-sufitowe

W tym jasnym i przyjaznym wnętrzu, zaprojektowanym przez Gaurava Kumara, powstaje cudowna gra światła i faktury. Dynamiczny wygląd tworzą faliste kształty w ścianie akcentującej, które dodatkowo uzupełnia światło z opraw wpuszczanych. Dodano również oświetlenie pośrednie w sypialni od dołu.

Panele drewniane

oświetlenie-sypialnia-zagłówek-ściana-drewniane deski-pionowy-ogród

Widać tu naturalnie wyglądającą sypialnię z drewna z wertykalnym ogrodem. To od Eleny Żulikowej. Niektóre drewniane deski za łóżkiem wystają, nadając mu nieco rustykalnego charakteru. Różne lampy zapewniają przyjemne oświetlenie w sypialni. Z jednej strony lampa wisząca nad biurkiem, z drugiej lampa podłogowa przy łóżku, a także atrakcyjne, świetliste akcenty w okładzinie ściennej.

Okładziny ścienne z efektami świetlnymi

oświetlenie w sypialni akcent ścienny-drewno-panele-zintegrowane-światło

Kolejny pomysł na połączenie oświetlenia w sypialni z drewnianymi okładzinami ściennymi można zobaczyć w tym projekcie autorstwa N-Gon Archviz. Panele w różnych rozmiarach i niuansach kolorystycznych układano jak puzzle. Powstałe w ten sposób łączenia, ale także szklane lampy wiszące nad stolikami nocnymi służą z kolei do oświetlenia sypialni.

Neutralne wnętrze sypialni

oświetlenie-sypialnia-neutralne-projektowanie-wnetrze-beżowe-z-głębokim-stolikiem-nocnym

Zawieś lampy wiszące w grupach i stwórz wspaniałe, dekoracyjne akcenty, które posłużą również jako oświetlenie w sypialni. Mimo, że aranżacja przykuwa wzrok, nie odbiera widowni atrakcyjnym meblom. Rezultatem jest cudowna gra w sypialni Grupy Kreatywnej he.D, na którą składają się neutralne, beżowe kolory.

Miedź dla ciepłych akcentów

oświetlenie-sypialnia-geometryczny-wzór-ściany-kule-miedziany-optyczny-pośredni

W tym monochromatycznym obiekcie sferyczne lampy wiszące wykonane z miedzi są po prostu cudowne jako oświetlenie w sypialni. Służą jako kontrast i znajdują się bezpośrednio przed nowoczesną, wzorzystą ścianą, którą pośrodku zdobi oświetlenie pośrednie. Powstaje mieszanka geometrycznych i organicznych kształtów. Lampy pochodzą od Toma Dixona, pomysłu na projekt sypialni od Penint Design Studio.

Pomysł na ciemną sypialnię

oświetlenie-sypialnia-nowoczesna-ciemna-ścienna okładzina-zegar-deco

Jeśli sypialnia ma ciemne wnętrze, odpowiednie oświetlenie jest szczególnie ważne, aby temu przeciwdziałać. Jeśli chcesz zachować mistyczną atmosferę, oświetlenie pośrednie w sypialni jest ponownie świetnym rozwiązaniem. W tym przykładzie został przymocowany do czarnej ściany za pomocą tapety i połączony z żyrandolem Agnes. Projekt pokoju pochodzi z Room Design.

Akcesoria przemysłowe

oświetlenie-sypialnia-świetlówki-okna-duża-podłogowa-zintegrowana-lampa-szara

Ta sypialnia autorstwa Anwara Al Jufrey Khalid jest wystarczająco oświetlona w ciągu dnia dzięki dużym oknom. W nocy czarne lampy w stylu industrialnym tworzą idealną atmosferę. Jest to model pojedynczy, ale jednocześnie dobrze oświetla łóżko i obszar przed nim. Oświetlenie pośrednie wkomponowano w drewniany postument w sypialni. Zapewnia to harmonię w szarej sypialni.

Zapisać