Opieka zdrowotna

Przewodnik po transplantacji włosów – metody, ryzyko i koszty

Przeszczep włosów-włosy-łysienie-trwałość-wyniki

Włosy na głowie wypadają, a nowe rosną – to część zwykłego, powtarzalnego cyklu. Dzienna utrata około 70 do 100 włosów na głowie jest uważana za normalną. Ze względu na asynchroniczny wzrost nie ma łysych plam. Jeśli jednak włosy na skórze głowy z czasem stają się jasne lub łysieją, przyczyną mogą być różne przyczyny, takie jak stres, predyspozycje genetyczne, przyjmowane leki lub choroby. Wypadanie włosów może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet w różnym wieku. Jednak to, jak każdy sobie z tym radzi, jest bardzo indywidualne: od wyszukanych fryzur i krótkich fryzur po tupeciki i naturalne łysienie. Dzięki profesjonalnemu przeszczepowi włosów, głowa włosa może zostać trwale odbudowana. Możesz dowiedzieć się wszystkiego o technikach leczenia, opcjach i usługach w poniższym przewodniku po transplantacji włosów.

Okulary do przeszczepu włosów dla mężczyzn ceny

Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn, ale w większości przypadków ma podłoże genetyczne. Włosy wypadają wraz z cebulkami i niestety w tych miejscach nie mogą odrosnąć żadne nowe włosy. Na skórze głowy tworzą się jasne, łyse plamy. W takich przypadkach mówi się o patologicznym, nieodwracalnym wypadaniu włosów. Po pierwsze, tzw. zakola i linia włosów coraz bardziej cofa się od czoła. Z drugiej strony zabiegi kosmetyczne nie mogą mieć znaczącego efektu i zatrzymać wypadania włosów. Z drugiej strony terapie hormonalne mają działanie tymczasowe, ale mają również wiele skutków ubocznych. Nowoczesnym i trwałym rozwiązaniem jest przeszczep własnych włosów.

Wypadanie włosów u mężczyzn i kobiet

Przeszczep włosów-wypadanie włosów-wypadanie włosów-kobiety

U 80% mężczyzn włosy na głowie z biegiem lat stają się jaśniejsze. Gęstość mieszków włosowych, z których nadal mogą rosnąć włosy, zmniejsza się, a to może zacząć się u nastolatków. Wynika to głównie z męskiego hormonu płciowego testosteronu i jest znane jako łysienie androgenowe. Dotyczy obu płci i jest dziedziczna. U około 40% kobiet, zwłaszcza po menopauzie, włosy przerzedzają się na całej głowie.

Przewodnik po Transplantacji Włosów: Transplantacja Włosów

Przeszczep włosów-chirurgia-doświadczenie-ból-trwałość

Sztuczne lub obce włosy nie nadają się do przeszczepu włosów, ponieważ organizm je odrzuca. Zabieg przeprowadza się tylko z własnymi włosami. W tym celu usuwa się korzenie włosów z tyłu głowy, a lekarz dzieli je na mniejsze jednostki, zwane przeszczepami, które zawierają maksymalnie pięć cebulek włosów. Są one następnie stosowane w miejscach, w których włosy powinny być ponownie grubsze. Przeszczep włosów trwa kilka godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Po około 3 do 12 miesiącach możesz znów cieszyć się bujnymi włosami.

Metody przeszczepu włosów

Przeszczep włosów-metody-ryzyka-mężczyźni

Metody przeszczepiania włosów różnią się głównie wielkością przeszczepów – cały obszar skóry owłosionej przenoszony jest na łysinę lub każdy włos jest przeszczepiany indywidualnie. W zależności od pożądanego wyniku bardziej odpowiednia jest jedna lub druga metoda. To, co jest optymalne dla pacjenta, musi być ustalane indywidualnie. Obejmuje to również wykwalifikowanego, przeszkolonego chirurga z wieloletnim doświadczeniem.

W przypadku wypadku lub oparzenia, kosmetycznie atrakcyjny wygląd ogólny jest prawie niemożliwy, ponieważ większa powierzchnia skóry zostaje przeniesiona na obszar, który stał się goły – tak zwana technika klapowa. Pojawiają się zauważalne przejścia lub blizny, a płat może też obumrzeć, jeśli jest bardzo duży.

Przeszczep włosów-metoda-technika-ceny-wyniki

W celach estetycznych i kosmetycznych najlepiej przeszczepiać każdy włos indywidualnie. Złotym standardem jest metoda FUT (Follicular Unit Transplantation). Najpierw usuwa się wąski pasek skóry z tyłu głowy. Następnie pod mikroskopem przygotowuje się co dwa do trzech włosów, które wyrastają bezpośrednio obok siebie ze skóry głowy. Chirurg wprowadza je do maleńkich kanałów nakłucia łysego obszaru. Pozostaje tylko wąska blizna z tyłu głowy, ledwo widoczna pod pozostałymi włosami.

Alternatywnie istnieje metoda FUE. Główna różnica polega na tym, że usuwane są tylko pojedyncze jednostki korzeni włosów i nie ma już blizny, a jedynie drobne blizny punktowe. Ale ta metoda trwa znacznie dłużej i może trwać nawet kilka dni, co jest wyczerpujące dla pacjenta. Ponadto za każdym razem, gdy zostanie usunięty, jeden lub drugi korzeń włosa może ulec uszkodzeniu, które później nie odrośnie. Ten proces jest również znacznie droższy.

Przewodnik po transplantacji włosów: ryzyko

Przeszczep włosów-wypadanie włosów-kobiety-obie ​​płci

Przeszczep włosów jest zabiegiem chirurgicznym i mogą się pojawić takie komplikacje. Bezpośrednio po operacji możliwe są obrzęki i drętwienie wokół rany. Ponieważ skóra głowy jest bardzo dobrze ukrwiona, stany zapalne występują rzadko. Nie można jednak wykluczyć krwawienia, infekcji lub blizn. Nie ma jednak gwarancji, że przeszczepione cebulki włosów w końcu odrosną, ponieważ uszkodzone cebulki włosów nie odrosną po ich usunięciu. Wynik jest bardzo różny dla każdego pacjenta.

Przewodnik po transplantacji włosów – okres trwałości

Przeszczep włosów-przed-po-doświadczeniach berlusconiego

Aby przeszczep włosów mógł się odbyć, szczególnie ważne jest, aby z tyłu głowy znajdowała się wystarczająca ilość mocnych włosów dawcy. Ponadto wypadanie włosów w dotkniętych obszarach musiało się zatrzymać, aby osoba leczona mogła liczyć na piękną głowę na głowie w dłuższej perspektywie, a przeszczepione włosy nie wypadały tak jak “te prawdziwe. Jeśli pozostałe włosy są zbyt cienkie lub łysina jest zbyt duża, przeszczepione włosy w końcu będą wyglądać jak źle dopasowana peruka.

W rzeczywistości każdy włos ma określoną długość życia, która różni się w zależności od sekcji włosów. Włosy na linii włosów żyją znacznie dłużej niż włosy na czubku głowy i mają całkowitą żywotność do stu lat. Ta korzyść jest zachowywana, nawet jeśli zostaną przeniesione. Włosy do przeszczepu pobierane są z obszaru z tyłu głowy między uszami i mają cechę genetyczną, że nie wypadają.

Koszt przeszczepu włosów

Przeszczep włosów-koszty-ceny-wyniki-doświadczenia

Włosy są dodatkiem, dlatego dermatolodzy, a zwłaszcza chirurdzy skórni, są odpowiedzialni za przeszczep włosów. Cena za to różni się w zależności od tego, ile włosów jest przeszczepianych i jaką metodą. Ostateczna cena wyliczana jest na podstawie ilości tzw. przeszczepów. W zależności od tego procedura może trwać od dwóch do czterech godzin. Nowo zasadzone włosy na głowie kosztują od 2000 euro, a na kolejne zabiegi trzeba liczyć się z sumą około 8000 euro. Ponadto naturalność efektu końcowego jest kosztowna.

Przewodnik po transplantacji włosów – doświadczenia i wyniki

Przeszczep włosów-przed-po-obrazie-klopp-broda

Przeszczep włosów jest uważany za udany nie tylko wtedy, gdy jest wykonywany, ale także wtedy, gdy nowe kosmyki wyglądają naturalnie. Publiczność uśmiecha się do sztucznej linii włosów Berlusconiego, a świeża głowa trenera piłki nożnej Jürgena Kloppa czy prezesa FDP Christiana Lindnera wygląda całkiem naturalnie. Do uzyskania naturalnie wyglądającego efektu zdecydowanie wymagane jest doświadczenie. Jeśli niedoświadczony chirurg nie zwraca uwagi na kierunek wzrostu mieszków włosowych, osadzone włosy wyrastają we wszystkich kierunkach i rosną w kępkach. W końcu nie daje to pożądanego wyglądu.

Czy przeszczep włosów jest bolesny??

Przeszczep włosów-przed-po-cevin-costner

Chociaż pacjent podczas zabiegu jest pod narkozą i nie odczuwa bólu, musi się do tego przygotować psychicznie. Tylko miejscowe podanie środka przeciwbólowego na skórę głowy jest bolesne, ale ból ustępuje po 2-3 minutach. Drętwienie i zaczerwienienie w miejscach poddanych zabiegowi są całkowicie normalne w ciągu pierwszych kilku tygodni. Leki przeciwbólowe i kremy mogą być pomocne w fazie gojenia.

Przewodnik po Transplantacji Włosów – Po Transplantacji Włosów

Przeszczep włosów przed i po zdjęciach

Już dwa dni po przeszczepie włosów możesz ostrożnie zająć się codziennymi czynnościami. Stres i aktywność fizyczna, które powodują wzrost ciśnienia krwi w głowie, zapobiegają wrastaniu przeszczepionych mieszków włosowych w skórę głowy. Od drugiego dnia możesz delikatnie myć skórę głowy. W ciągu pierwszych 10 dni musisz chronić głowę przed nadmiernym ciepłem i promieniowaniem UV. Należy również unikać bezpośredniego kontaktu z czapkami i wodą deszczową. Obrzęk jest możliwy w ciągu pierwszych dwóch tygodni, po czym zaczerwienienie powinno znacznie się zmniejszyć. Nowe włosy będą rosnąć we wczesnej fazie gojenia, ale wypadanie w ciągu pierwszych trzech miesięcy jest normalne. Optymalny efekt końcowy widać po około roku.

Przeszczep brody opiera się na przeszczepie włosów

Przeszczep włosów-przed-po-doświadczeniach-broda

Głównym powodem przeszczepu włosów jest naturalne i estetyczne wypełnienie włosami obszarów, które uległy łysieniu i nie dotyczy to tylko głowy. Wielu mężczyzn traci pewność siebie, ponieważ ich broda rośnie słabo lub nieregularnie. Podobnie jak w przypadku włosów na głowie, można wszczepić dodatkowe wąsy. Są one pobierane z normalnej linii włosów, z ciała lub z innych obszarów owłosionych brody i, podobnie jak w przypadku przeszczepu normalnych włosów, są przeszczepiane w jasne lub pozbawione włosów obszary twarzy metodą FUE. W ciągu dwóch tygodni nowe włosy wypadają i rosną znacznie szybciej niż włosy przeszczepione na czubku głowy.

Przewodnik po transplantacji włosów: Wnioski

Porady dotyczące przeszczepu włosów-metody-klinika-informacje

Przed podjęciem decyzji o własnym przeszczepie włosów należy ustalić przyczynę wypadania włosów. Ponieważ istnieją choroby fizyczne, które powodują wypadanie włosów. Lekarz powinien najpierw zbadać pozostałe włosy na całym ciele, a także paznokcie u rąk i nóg pacjenta oraz indywidualnie ocenić przyczyny łysienia. W rzeczywistości nie ma jednolitego standardu gęstości włosów. Wiele klinik dermatologicznych ma dermatologów, którzy specjalizują się w łysieniu androgenowym i wypadaniu włosów. Stowarzyszenie Niemieckich Chirurgów Włosów wymieniło jedne z najlepszych w Niemczech.

Przewodnik po transplantacji włosów – lista specjalistycznych klinik w Niemczech:

Przeszczep włosów-dermatolog-klinika-koszty operacyjne

Przeszczep włosów Berlin – My Perfect Hair Clinic, KÖ-HAIR

Przeszczep włosów Monachium – Klinika Estetyki Medical One Hair Clinic

Przeszczep włosów Hamburg – Alster-Klinik Hamburg, Klinika ESTETICA

Hair Transplant Cologne – Klinika Transplantacji Włosów – S-thetic Hair Kolonia, Klinika Beethoven

Przeszczep włosów Düsseldorf – Hairdoc – specjalista chirurgii

Przeszczep włosów Frankfurt – Prohair Frankfurt

Przeszczep włosów Stuttgart – Medical One Haarklinik Stuttgart

Przeszczep włosów Hannover – Medical One, Klinika Włosów Med

Przeszczep włosów Norymberga – Centrum włosów Medical One

Przeszczep włosów Augsburg – Kliniki Moser

Przeszczep włosów Brema – Medicalhaircenter, KÖ-HAIR

Przeszczep włosów Lipsk – Klinik am Rosental

Przeszczep włosów Drezno – LANUWA AESTHETIK, Medical Well Clinic Dresden

Przeszczep włosów we Freiburgu – Hair Competence Center Freiburg

Przeszczep włosów Heidelberg – Heidelberg klinika chirurgii plastycznej i estetycznej chirurgii estetycznej