opieka dentystyczna

Naturalne środki i metody wybielania zębów w domu

to wybielanie zębów w domu naturalnymi metodami

Wszyscy chcemy być kochani i szanowani przez otaczających nas ludzi. Chcemy im jak najlepiej zaimponować, a dobry wygląd to doskonałe narzędzie do osiągnięcia tego celu. Olśniewający biały uśmiech to pewny sposób na wygranie (a może wygranie!) Serce partnera. Ostatnią rzeczą, jaką chcemy widzieć u naszych rozmówców, są żółte lub brudne zęby. ten Wybielanie zębów w domu jest to możliwe za pomocą kilku prostych środków i zasad.

Wybielanie zębów w domu

średnie zęby naturalne wybielanie rozjaśniające środek w domu

Co powoduje przebarwienia zębów?

Istnieje wiele czynników, które odgrywają rolę w tym procesie, takich jak:

– Nadmierne spożycie kwaśnej żywności

– Palenie

– nadmierne spożycie herbaty i kawy

– bardzo wysokie spożycie fluoru

– Zwiększone spożycie cukru rafinowanego,

– Picie zbyt gorących i zimnych płynów

– Nadmierne spożycie czekolady i słodyczy.

Wybielanie zębów w domu – jak naturalnie wybielić zęby?

Produkty do wybielania zębów świetnie usuwają przebarwienia, ale mogą też być szkodliwe dla naszych zębów i dziąseł. Istnieją również naturalne metody czyszczenia zębów, które mogą nam pomóc odzyskać ich naturalną biel i piękno. Oto najskuteczniejsze z nich:

średnie zęby wybielają truskawki świeże w domu

– Zużycie Truskawki – Małe owoce są uważane za naturalny środek na wybielanie zębów. Pocieraj zęby truskawkami, a to usunie powierzchowną plamę.

– Tarcie z wnętrzem skórka pomarańczy pomaga również w wybielaniu zębów. Pamiętaj, aby dobrze wypłukać usta po użyciu skórki pomarańczowej.

średnie wybielanie zębów w domu owoce skórka pomarańczy jabłko

Chrupiące owoce i warzywa takie jak seler, marchew, jabłka, gruszki działają jak naturalne środki ścierne, które pomagają usunąć lepkie pozostałości z zębów. Podczas spożywania tych warzyw uwalniana jest duża ilość śliny, co powoduje usuwanie plam na zębach.

żywność wybielanie zębów w domu soda oczyszczona

proszek do pieczenia – idealny środek do usuwania plam, a także posiada silne właściwości antybakteryjne. Działa również przeciwko gromadzeniu się płytki nazębnej. Wiele past do zębów zawiera również sodę oczyszczoną. Aby przygotować własną sodę wybielającą, musisz wymieszać 1 szczyptę sody oczyszczonej z solą. Mieszankę stosuje się również podczas szczotkowania i wybielania zębów.

– Możesz osiągnąć chłodne działanie wybielające za pomocą kombinacji kilku kropel Olej musztardowy i szczypta soli.

średnie wybielanie zębów w domu guma do żucia bez cukru

– żucie guma do żucia bez cukru pomaga w czyszczeniu zębów poprzez usuwanie różnych odpadów. Żucie stymuluje również produkcję śliny, co pomaga usunąć przebarwienia na zębach. Ślina neutralizuje również kwasy powodujące próchnicę.

Jakie środki możemy podjąć, aby uniknąć żółknięcia zębów??

– Do mycia zębów używaj miękkiej szczoteczki. Zaleca się mycie zębów pastą co najmniej dwa razy dziennie i nitkowanie zębów co najmniej raz dziennie.

metoda wybielania zębów myj zęby dwa razy

– Niektóre pokarmy przyczyniają się do żółknięcia zębów – Kawa, herbata, czerwone wino, sok żurawinowy, sok winogronowy, napoje gazowane. Dlatego po zjedzeniu podobnych produktów należy dokładnie wypłukać usta.

Unikaj płynu do płukania ust, do czyszczenia jamy ustnej i jamy ustnej. Zawiera alkohol i inne substancje chemiczne powodujące przebarwienia lub przebarwienia zębów.

Za gorące i za zimne napoje należy unikać.

średnie wybielanie zębów w domu rzucić palenie

– Jeśli palisz, postaraj się ograniczyć ten nałóg tak bardzo, jak to możliwe. Palenie jest nie tylko szkodliwe dla zdrowia, nikotyna zawarta w tytoniu jest również przyczyną pojawiania się brązowych plam. Powstają, gdy nikotyna wnika do zagłębień zębów. Zazwyczaj usunięcie tych plam szczoteczką do zębów nie wystarczy. Potrzebujesz wtedy dentysty!

Przynajmniej raz w roku odwiedzaj dentystę w celu oczyszczenia zębów. Pomoże Ci to dłużej zachować naturalny kolor zębów.

Jesteś już na pewno przekonany, że wybielanie zębów jest możliwe naturalnymi środkami i metodami, ale nie musisz od razu oczekiwać pozytywnych efektów. Kluczem jest wykazanie się wytrwałością i cierpliwością.