opieka dentystyczna

Najczęstsze przyczyny bólu zęba – wskazówki dotyczące pielęgnacji zębów

Ból zęba powoduje wskazówki Higiena zębów i jamy ustnej

ten Przyczyny bólu zęba mają różny charakter, czasem nieznany. Oprócz leczenia próchnicowego i kanałowego można również odczuwać stany zapalne i choroby w jamie ustnej w wyniku dyskomfortu. Istnieją różne rodzaje bólu zęba. Są to jednak symptomy, że coś się dzieje – w większości przypadków nic pozytywnego. Zdrowie jamy ustnej ma duży wpływ na cały organizm. Więc co może powodować ból zęba??

Oto niektóre z przyczyn bólu zęba:

Ból zęba biel zęby zapalenie nerwu próchnica ciąża

1. Ból zęba z powodu próchnicy – zła higiena jamy ustnej i inwazja drobnoustrojów odgrywają w tym decydującą rolę. Ostrożność! Próchnica może rozwijać się również pod koroną! Głównymi czynnikami powodującymi chorobę zęba są bakterie próchnicowe i uderzenie.

2. Zapalenie nerwów – jedzeniu i piciu towarzyszy silny ból. Zimno jest postrzegane jako niezwykle bolesne. Wtedy potrzebne jest leczenie kanałowe.

Powoduje ból zęba-próchnicę-nerwowy stan zapalny dziąseł

3. Odczuwasz ból zaraz po zabiegu – np. po nowym wypełnieniu. Jeśli próchnica, która została już usunięta, była bardzo powolna, a czas już urażony, interwencja medyczna może być przyczyną bólu zęba. Zbyt duże wypełnienie może prowadzić do uporczywego bólu.

4. Ból zęba związany z chorobą błony śluzowej jamy ustnej – Chorobę można opisać jako infekcję. Charakteryzuje się nagłym ostrym bólem.

Przyczyny bólu zęba – porady dotyczące leczenia zębów Pielęgnacja jamy ustnej

5. Ból z powodu zębów mądrości – częściej pojawiają się w żuchwie niż w szczęce. Jeśli wyrzynanie się zębów jest zaburzone, błona śluzowa pulsuje i kłuje. Może to nawet prowadzić do bólów głowy i nieprzyjemnych bólów ucha.

6. Ból zęba jest możliwy przy odsłoniętej szyjce zęba, gdy dziąsła cofnęły się – zęby nie pokryte ochronnym szkliwem są bardzo wrażliwe na zimno i gorąco, słodko-kwaśno ze względu na różnice temperatur.

Pigułka na ból zęba – łagodzi to, co powoduje ból zęba

7. Zapalenie dziąseł (zapalenie przyzębia) może zapalić kości i włókna i może być bardzo bolesne.

8. Ból zęba pojawia się, gdy jesteś przeziębiony, a dziąsła są niezwykle wrażliwe, gdy jesteś w ciąży.

Jeśli boli Cię ząb, jak najszybciej udaj się do dentysty na badanie!

Badanie u dentysty-łagodzi ból zęba-leczy zapalenie dziąseł-próchnica