opieka dentystyczna

Jak uzyskać zdrowe zęby dla pięknego uśmiechu

białe zdrowe zęby piękne wskazówki dotyczące uśmiechu

Postępuj zgodnie z tą radą i baw się dobrze zdrowe zęby i piękny uśmiech!

Wskazówki dotyczące zdrowych zębów

1. Użyj nici dentystycznej

zdrowe zęby piękny uśmiech użyj nici dentystycznej

Korzystanie z nici dentystycznej gwarantuje zdrowe zęby. Czyść zęby nitką co noc. Usuwa resztki jedzenia spomiędzy zębów, do których nie może wejść szczoteczka. Nie martw się, że Twoje dziąsła będą krwawić na początku. Regularne stosowanie nici dentystycznej sprawi, że dziąsła staną się jędrniejsze, a zęby będą chronione przed próchnicą.

2. Regularnie zmieniaj szczoteczkę do zębów

zdrowe zęby piękny uśmiech szczoteczka wybierz wskazówki

Stare szczoteczki do zębów nie czyszczą dobrze, a także gromadzą bakterie. Dlatego warto kupować nowy co 3 miesiące. Niektórzy dentyści zalecają nawet zmianę szczoteczki do zębów po przeziębieniach lub grypie.

Zyskaj zdrowe zęby i piękny uśmiech

3. Nie przesadzaj z wybielaniem

zdrowe białe zęby piękne wskazówki dotyczące uśmiechu

Do zdrowe zęby nie należy przesadzać z wybielaniem. W nadmiarze uszkadza szkliwo i powoduje łamliwość zębów. Może również sprawić, że kolor Twoich zębów będzie wyglądał nienaturalnie. Należy zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z takich produktów w domu. Pamiętaj, aby po konsultacji z dentystą postępować zgodnie z instrukcjami producenta.

4. Szczoteczka nie może być zbyt twarda

zęby piękny uśmiech szczoteczka do zębów niezbyt twarda

Mycie zębów powinno odbywać się pod kątem 45 stopni. Upewnij się, że szczoteczka nie jest zbyt twarda, ponieważ istnieje ryzyko wypchnięcia dziąseł do góry. To z kolei powoduje odsłonięcie korzeni zębów, a zęby stają się bardziej kruche i wrażliwe.