opieka dentystyczna

Implanty zębowe – wszystko, co powinieneś wiedzieć o protezach

Implanty dentystyczne informacje o protezach dentystycznych zagrożenia tytanowe

Implanty stomatologiczne, Ponieważ mogą być stosowane jako nośnik protez, przejmują funkcję sztucznych korzeni zębów. Dla dentysty nie ma nic lepszego niż zdrowe zęby i dziąsła, które są w dobrym stanie przy regularnej profilaktyce w gabinecie stomatologicznym. Jednak nadal zdarza się, że wiele osób zaniedbuje higienę jamy ustnej. To później prowadzi do tego, że na ratowanie chorego zęba będzie już za późno. Wielu z nas nie chodzi do dentysty, dopóki sprawy się nie pogorszą. Brak wczesnej profilaktyki prowadzi do poważnych problemów ze szczękami i zębami. Każdy dentysta stara się ratować chory ząb, czego często nie da się zrobić, ponieważ próchnica lub paradontoza spowodowały już wystarczające szkody. Ząb musi wtedy zniknąć – w całości lub w części.

Rozwiązaniem brakujących zębów byłyby wtedy implanty dentystyczne

Implanty dentystyczne ilustracja budowy protez

Czym dokładnie jest implant zębowy? Chętnie wyjaśnimy. Mówiąc prościej, implant dentystyczny to sztuczny korzeń, który umieszcza się w szczęce w celu zastąpienia brakującego zęba. Kiedy rana w szczęce zagoiła się (tzw. osteointegracja). Wokół implantu tworzy się nowa tkanka. Później na korzeniu zakładana jest korona. Powstaje proteza.

Implanty dentystyczne protezy tytanowe ilustracja 3d

Te implanty są wykonane z tytanu. Dzieje się tak, ponieważ materiał ten jest bardzo dobrze tolerowany i nie szkodzi organizmowi. Implanty zazwyczaj składają się z różnych części i mają różne rozmiary i kształty – w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Kiedy potrzebny jest implant??

protezy idealne informacje o uśmiechu

Próżność nie jest powodem, dla którego implant powinien być wszczepiony. Są umieszczane w szczęce, ponieważ bez nich ucierpiałaby nasza jakość życia. Jeśli pacjent po prostu nie lubi wyglądu swoich zębów – żaden implant nie wchodzi w grę. Leczenie takich zębów jest kosztowne i zajmuje dużo czasu. Dobry specjalista dentysta chętnie doradzi, co należy zrobić.

Ile kosztuje nas takie leczenie?

Implanty dentystyczne protezy dentystyczne okulary ryzyka

Koszt implantów zębowych różni się znacznie w zależności od tego, jaka firma produkuje protezy, z jakich materiałów są wykonane lub od jakiego lekarza wykonuje zabieg. Tutaj bardzo ważne jest, aby powiedzieć, że należy oczekiwać tylko wysokiej jakości materiałów, ponieważ tylko one mogą zaoferować dobrą jakość. Ale kosztują więcej pieniędzy. Z tego powodu nigdy nie powinniśmy ufać dentystom, którzy obiecują nam cuda, prawie za darmo. Zawsze dowiedz się, jakie doświadczenie ma specjalista, jak długo używa implantów i jaki jest jego sukces. Nie ufaj przypadkowej osobie. Jeśli jest coś, czego nie lubisz, poszukaj drugiej opinii. Ogólnie rzecz biorąc, dobre i niezawodne leczenie zawsze kosztuje więcej.

A jednak niedrogie leczenie jest nadal możliwe?

Implanty dentystyczne koszty protezy ryzyko info

Jeśli chodzi o Twoje zdrowie, nie idź na kompromis! Niedrogie oznaczałoby być może również zagrożenie życia. To ryzyko, którego nigdy nie powinieneś podejmować. Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach, zwróć większą uwagę na profilaktykę. Dobra higiena jamy ustnej zaoszczędziłaby Ci wiele wydatków, bólu i kłopotów. Regularnie odwiedzaj swojego dentystę!

      protezy 3d ilustracja dziąsła