Okna i drzwi

Rolety plisowane – uniwersalne ozdobne elementy zapewniające prywatność i ochronę przed słońcem

Rolety plisowane-ochrona przed słońcem-zaciemnienie-brąz-salon

Jeśli nie masz okiennic w oknach lub na drzwiach tarasowych i balkonowych, musisz je zmodernizować lub zastosować inne alternatywy, aby zaciemnić pomieszczenia. Zasłony często nie są wystarczająco nieprzezroczyste, nie można ich zainstalować ze względu na warunki konstrukcyjne lub są dostępne tylko jako elementy na zamówienie w odpowiednim rozmiarze. Sporo osób miało już własne doświadczenia z mechanizmem rolet klasycznych, a żaluzje harmonijkowe nie wchodzą w rachubę, ponieważ okna muszą być otwierane za każdym razem, aby je obsługiwać. Nadal istnieją żaluzje plisowane, które montuje się bezpośrednio po wewnętrznej stronie okna na listwach przyszybowych lub na ramie okiennej i można je obsługiwać bez wysiłku. Można je szybko zamontować i są dostępne w wielu wariantach i rozmiarach, odpowiednie również do niestandardowych okien.

Żaluzje plisowane – odpowiedni model do każdej sytuacji montażowej

plisowana-tkanina-kremowa-nowoczesne-drewniane ramy okienne

Wyspecjalizowani dealerzy, tacy jak Plisowany partner oferują możliwość wyboru z szerokiej gamy różnych żaluzji plisowanych do każdej możliwej sytuacji montażowej, do każdego pomieszczenia i do każdego rozmiaru okna lub drzwi. Dzięki przejrzystemu sortowaniu według pomieszczeń, właściwości i kolorów, firma oferuje również porady, które wesprą Cię na przykład w prawidłowym zmierzeniu okien, tak aby wybrana przez Ciebie plisa faktycznie idealnie w końcu pasowała. Istnieją również różne opcje mocowania żaluzji plisowanych. Gwarantują one, że w razie potrzeby można przymocować żaluzję plisowaną do okna bez wiercenia i że można ją również stosować do okien ze szczególnie wąskimi listwami przyszybowymi. Dodatkowo żaluzje plisowane oferujemy w wymaganej długości i szerokości – nawet w przypadku okien niespełniających norm.

Rolety plisowane zapewniają prywatność i ochronę przed promieniowaniem UV

plisowane-okno-widoczne-ochrona przed słońcem-zaciemniające-nowoczesne

Instalując roletę plisowaną po wewnętrznej stronie okna, zapobiegasz ciekawskim spojrzeniom z zewnątrz do swojego lokalu. Niemniej jednak można zmieniać natężenie światła, aby na przykład mieć wystarczająco dużo światła dziennego do pracy. Możesz również wybrać wersję przezroczystą i nieprzezroczystą. W zależności od projektu roleta plisowana może oferować skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV oprócz osłony prywatności, a tym samym chronić wnętrze przed blaknięciem z powodu zbyt dużej ilości bezpośredniego światła słonecznego. Wreszcie, jeśli wybierzesz odpowiednią plisę, możesz w razie potrzeby całkowicie zaciemnić swoje pomieszczenia – w tym przypadku plisa zastępuje roletę.

Pozostań wierny swojemu stylowi umeblowania również dzięki rolecie plisowanej

plisowana-ochrona przed słońcem-biała-w stylu życia-śródziemnomorskiego

Wdrożyłeś indywidualne koncepcje kolorystyczne w swoich pokojach i w ten sposób wyraziłeś swój własny styl – wtedy oczywiście nowe plisy również powinny pasować do tej koncepcji. Ponieważ są one dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, jest to stosunkowo bezproblemowe, dzięki czemu roleta plisowana spełnia ostatecznie funkcje nie tylko praktyczne, ale także dekoracyjne. Skoro mowa o funkcjach: żaluzje plisowane ze zintegrowaną ochroną przed promieniowaniem UV są zawsze zalecane do stosowania w pokojach dziecięcych, które idealnie są również trudnopalne, aby od samego początku zapobiegać nieprzyjemnym incydentom i optymalnie chronić dziecko przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Praktyczny, zajmujący mało miejsca i trwały

Rolety plisowane-nieprzezroczyste-zaciemniające-ochrona przeciwsłoneczna-nowoczesne

Wysokiej jakości żaluzje plisowane są zaprojektowane z myślą o długiej żywotności z licznymi cyklami otwierania i zamykania. Dlatego są one zdecydowanie opłacalną inwestycją, ponieważ przy prawidłowym obchodzeniu się i prawidłowej instalacji można je rozłożyć na wiele lat użytkowania. Ponadto żaluzje plisowane są niezwykle oszczędne w montażu i pozostawiają wystarczająco dużo miejsca na rośliny, elementy dekoracyjne itp. na parapecie wewnątrz okna. Żaluzje plisowane są również skonstruowane w taki sposób, że można je indywidualnie otwierać w górę i w dół, a tym samym dostosować się do danej codziennej sytuacji. Dla każdego, kto chce je zastosować jako dodatek do rolety lub jako funkcjonalny zamiennik dla jednej rolety plisy są wartą rozważenia alternatywą.