Okna i drzwi

Przejrzyste organiczne ogniwa słoneczne – źródło energii przyszłości?

Moduły przezroczyste okno fajnego pomysłu

Widzieć przez organiczne ogniwa słoneczne to nowy trend – w niedalekiej przyszłości można je montować na oknach, biurowcach, a nawet samolotach. Wszechstronne możliwości zastosowania alternatywnego źródła energii oferują ekscytujące alternatywy dla projektantów wnętrz i architektów.

Organiczne ogniwa słoneczne – całkowicie przezroczyste!

przejrzeć stary budynek alternatywne zasilanie

Organiczne ogniwa słoneczne, które wydają się całkowicie transparentne – projekt Instytutu Fotowoltaiki ICFO oferuje innowacyjne rozwiązanie dla dużych miast. Dzięki zwiększonej wydajności ogniwa słoneczne przetwarzają większy procent wchodzącego promieniowania słonecznego na energię. W ten nowy energooszczędny system solarny można wyposażyć całe budynki. Można je zintegrować tam, gdzie nie można zainstalować konwencjonalnych paneli słonecznych na bazie krzemu – takich jak okna lub szklane fasady. Wydajność przezroczystych modułów słonecznych jest niższa w porównaniu z cienkowarstwowymi krzemowymi ogniwami fotowoltaicznymi. Biorąc pod uwagę duże fronty okienne wysokich budynków w metropoliach, to alternatywne źródło energii jest zdecydowanie warte zachodu. Zainteresowanie nową technologią wzrosło jeszcze bardziej dzięki niskim kosztom produkcji.

Przezroczyste organiczne ogniwa słoneczne stanowią ekscytującą alternatywę dla architektów

Elektryczność paneli słonecznych buduje fajny pomysł

Przezroczyste ogniwa słoneczne to nie tylko źródło energii – zamieniają one promieniowanie cieplne w energię, która w miesiącach letnich może ochłodzić wnętrze i okazać się szczególnie pomocna. Można w nią wyposażyć nie tylko budynki – przezroczysta powierzchnia ogniw fotowoltaicznych może w przyszłości zasilać w energię kamery, telefony komórkowe i tablety. Naukowcy są obecnie w trakcie testowania wielu nowych możliwości. Organiczne ogniwa słoneczne nie bez powodu są modnym alternatywnym źródłem energii – mogą jednocześnie obniżyć koszty energii elektrycznej i chronić środowisko. Panele słoneczne są coraz częściej instalowane w domach prywatnych.

Promieniowanie cieplne zamieniane jest na energię

Konwertuj promieniowanie cieplne Użyj energii słonecznej

Ogromną zaletą modułów fotowoltaicznych są niskie koszty produkcji

Proces produkcji systemów fotowoltaicznych ogniw słonecznych

Przezroczyste ogniwa słoneczne oferują liczne możliwości zastosowania

Okna do domu przyjazna środowisku tania energia

Przezroczyste panele słoneczne do okien

Opcje aplikacji paneli słonecznych na okna Oszczędzaj energię elektryczną

dolny budynek elewacji ogniw słonecznych nowoczesny