Okna i drzwi

Prywatność i ochrona przed słońcem jako atrakcja wnętrza: te opcje oprócz tradycyjnych zasłon

Duże fronty okienne w mieszkaniach i domach cieszą się ogromną popularnością, ponieważ dużo światła dziennego w pomieszczeniach zapewnia przyjemną atmosferę dobrego samopoczucia. Jednocześnie jednak stajecie przed kilkoma wyzwaniami: bez zasłon w oknach pokoje zwykle wydają się raczej puste, w nocy w pokojach jest dość jasno, a ponadto prywatność może zostać zakłócona, jeśli wścibskie oczy mogą bez przeszkód przenikać z wnętrza. na zewnątrz. Dzięki odpowiedniej ochronie prywatności i ochronie przed słońcem możesz szybko temu zaradzić, a jednocześnie zadbać o prawdziwą atrakcję wnętrza. Pokażemy Ci, jak to działa i jakie masz jeszcze opcje oprócz konwencjonalnych zasłon.

Rolety jako klasyczna ochrona prywatności i ochrona przed słońcem

Żaluzje drewniane jako parawany prywatności w kuchni retro

Jeśli lubisz klasykę, to rolety są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Można je łatwo obsługiwać za pomocą sznurka lub łańcuszka lub są teraz dostępne również w wersji elektrycznej. Jeśli standardowe żaluzje wykonane z tworzywa sztucznego lub aluminium nie pasują do Ciebie, istnieją również nowoczesne modele wykonane z drewna. Dzięki naturalnemu materiałowi zapewniają one nie tylko doskonałą prywatność i ochronę przed słońcem, ale jednocześnie tworzą przyjemną, przyjemną atmosferę.

Rolety plisowane jako wizualna atrakcja na oknach

Prywatność i ochrona przed słońcem z plisss w kolorze niebieskim z gradientem

Nowoczesne plisy zapewniają nie tylko prywatność i ochronę przed słońcem, ale także pozytywnie wpływają na wygląd pomieszczenia dzięki różnym kolorom i wzorom. Możesz również dopasować kolor żaluzji plisowanych do reszty wyposażenia, aby uzyskać zaokrąglony obraz całości. Największym problemem podczas mocowania żaluzji plisowanych jest jednak zwykle to, że muszą one być mocowane za pomocą wiercenia i mogą nie pasować do twojego własnego rozmiaru okna. Istnieją jednak nowoczesne żaluzje plisowane, które mocuje się za pomocą zacisków. Więc nie musisz przekłuwać ram okiennych. Rolety plisowane szyte na miarę nadają się do specjalnych rozmiarów okien, które można zastosować np. w Sklep internetowy JalouCity uzyskać.

Przesuwane zasłony do specjalnych gier światła

Zasłony panelowe w łazience w geometryczne wzory jako prywatność i ochrona przed słońcem

Zasuwane zasłony mogą stać się również prawdziwą atrakcją wnętrza. Ze względu na różne kolory i tkaniny, w zależności od padania promieni słonecznych, w pomieszczeniu powstają zjawiskowe gry światła. Zasłony panelowe nadają się również do każdego pomieszczenia i każdego rozmiaru okna, ponieważ ilość poszczególnych listew można ustalić indywidualnie. Zasłony panelowe można szybko i łatwo mocować i zdejmować za pomocą systemu szynowego na suficie. Kolejna zaleta: zasłony przesuwne doskonale sprawdzają się również jako przegrody pomieszczeń. Jeśli np. chcesz ustawić domowe biuro obok łóżka w sypialni, możesz łatwo oddzielić je wizualnie zasłonami panelowymi.

rolki & Rolety rzymskie jako prywatność i ochrona przed słońcem

Rolety rzymskie jako osłony prywatności i ochrona przed słońcem w salonie w jagodowym odcieniu

Z roletą możesz połączyć prywatność i ochronę przed słońcem z innymi korzystnymi właściwościami. Tak zwane rolety termiczne zapewniają, że pomieszczenia nie przegrzewają się tak bardzo latem, a zimą działają izolująco, co może nawet obniżyć koszty ogrzewania. Dużą popularnością cieszą się również rolety rzymskie, ponieważ gładkie żaboty sprawiają, że są one prawie jak zasłona, ale można je obsługiwać równie łatwo jak roletę. Możesz również wykorzystać różne właściwości tkanin, aby zaspokoić swoje osobiste potrzeby. Grube tkaniny na nieprzezroczyste okna lub tkaniny zaciemniające, które pozwalają dobrze spać w nocy w cichej i zaciemnionej atmosferze.

Zasłony rastrowe – nie tylko do biura

Zasłony żaluzjowe jako ochrona prywatności i ochrona przeciwsłoneczna do okien szczytowych

Zasłony żaluzjowe są idealne do biura. Ale dobrze prezentują się również we własnym domu lub mieszkaniu. Wykonane są z wielu pionowych listew, które są połączone ze sobą na dolnym końcu łańcuszkiem. Dzięki temu będziesz w dobrej formie, nawet jeśli podmuch wiatru przeszyje dom. Możesz łatwo zmienić położenie lameli za pomocą sznurka lub łańcuszka zwrotnego. Całkowite zamknięcie listew zapewnia najlepszą możliwą ochronę prywatności. Jeśli zostawisz lamele lekko uchylone i do pomieszczenia wpadnie światło słoneczne, stworzy to ciekawe efekty świetlne w pomieszczeniu.

Wniosek: Liczne opcje ochrony prywatności i ochrony przed słońcem

Zasłony przesuwne na poziomie podłogi w salonie zapewniają prywatność i ochronę przed słońcem

Czasy, w których duże okna zawieszano tylko za pomocą prostych, jednokolorowych zasłon, już dawno minęły. Obecnie istnieje wiele kreatywnych możliwości nie tylko uzyskania prywatności i ochrony przed słońcem w oknach, ale także jednoczesnego podkreślenia wnętrza. Ponadto korzystasz z inteligentnych dodatkowych korzyści, takich jak oszczędność energii lub kosztów ogrzewania dzięki różnym substancjom i materiałom.

Materiał zdjęciowy: © JalouCity Heimtextilien Vertriebs GmbH & Co. KG