Okna i drzwi

Profile okienne – wskazówki dotyczące wyboru materiału i wariantów

drzwi przesuwne patio salon sofa roślina profil jadalni,

Przy doborze odpowiedniego profilu okiennego nie liczy się tylko jakość, choć ta jest oczywiście najważniejsza. Istotną rolę odgrywa również rodzaj budynku, styl umeblowania i rodzaj elewacji, które zaplanowałeś i dla której są one przeznaczone. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam najczęściej zadawane pytania na ten temat, które pomogą Wam wybrać właściwe Okno profili ułatwić.

Profile okienne z PCV, aluminium, drewna lub stali?

profile okienne kwadratowa stal aluminiowa pcv,

W zasadzie najtańszą opcją są profile okienne wykonane z tworzywa sztucznego, czyli PCV. Odnosi się to również do kosztów konserwacji związanych z niektórymi innymi profilami, które z kolei są niezwykle niskie w przypadku PVC. Możesz bez problemu korzystać z tego typu profili przez dziesięciolecia, pod warunkiem, że od samego początku wybierzesz dobrą jakość. Często kolor biały wybierany jest dla PVC, który jest również najtańszy. Ale jeśli uznasz je za zbyt nudne, dostępny jest duży wybór opcji kolorystycznych, w tym świetne imitacje drewna. Kolory są przymocowane do plastikowego profilu w formie folii.

Profile okienne wykonane z PVC są bardzo łatwe w pielęgnacji

Profil czyszczący PVC komfortowa pielęgnacja szkła odpornego na warunki atmosferyczneWadą tego typu profilu okiennego jest to, że ogranicza możliwy rozmiar i elementy okna, które można otworzyć. Dzieje się tak, ponieważ plastik jest miękkim materiałem i może nie być w stanie unieść dużego obciążenia. Wybierając profile okienne z PVC, zwróć uwagę na elementy zamykające i inne elementy. Nie należy też lekceważyć metody montażu. Ważną rolę odgrywa tutaj liczba kołków. Tylko w ten sposób można zagwarantować doskonały montaż.

Każdy profil okienny ma swoje zalety i wady

konstrukcja okna standardowy profil aluminiowy schüco

W przeciwieństwie do PVC, profile okienne wykonane z aluminium nadają się również do większych elementów okiennych. Ponadto bardzo dobrze komponują się z nowoczesnym stylem budynku i wyposażenia. Nie są wymagane żadne specjalne środki do konserwacji, nie ma ograniczeń co do wyboru koloru i można zmieniać kształt profili aluminiowych. Okna aluminiowe to tylko kwestia budżetu.

Duży wybór kolorów dla PCV i aluminium

kolory dobór profili okiennych folie aluminiowe pcv,

Z wizualnego punktu widzenia drewno jest bez wątpienia najlepszym wyborem. Takie profile okienne tworzą w domu ciepłą atmosferę. Dużą wadą tego wariantu jest jednak to, że z biegiem lat połykasz dużo pieniędzy na konserwację przy regularnych, nowych pracach lakierniczych i malarskich, co jest również bardzo czasochłonne w przypadku wielu okien, które ma dom. Ponadto, jeśli nie masz na to czasu lub ochoty, będziesz musiał zapłacić malarzowi.

Profile okienne wykonane z drewna wyglądają bardzo ładnie

profil okienny klapy drewniane żyjące naturalnie

Profile okienne wykonane ze stali nadają się również do dużych powierzchni okiennych. Stal jest szczególnie korzystna, gdy otwierane elementy okienne są bardzo ciężkie. Ponadto stal jest zasadniczo nierdzewna i dlatego w niektórych przypadkach jest nieuniknionym wariantem doboru profili okiennych. Z tych powodów jednak takie okna są też znacznie droższe od równie dobrych profili wykonanych z aluminium czy tworzywa sztucznego.

Izolujące termicznie profile okienne lub profile „zimne”?

profile okienne drzwi taras pcv biały nowoczesny

Obowiązuje tu pewna zasada, że ​​do pomieszczeń, w których jest ogrzewanie, należy zawsze wybierać wariant profilu okiennego termoizolacyjny. Szczególnie nadają się do tego warianty z PVC i drewna. Ale jeśli wolisz używać aluminium lub stali, wybierz profil, który jest izolowany termicznie (Thermobridge).

Profile okienne – przeszklenie przez system okienny lub elewacyjny

profil okienny system ogrodu zimowego aluminium biały

Do profili okiennych można wybierać pomiędzy oknami o dowolnych wymiarach, a przeszkleniami całych elewacji, dzięki którym można stworzyć ogród zimowy, przeszkleć balkon lub zbudować przeszklony dach. W przypadku drugiego wariantu są to całe systemy wykonane z aluminium lub stali, które należy preferować w stosunku do systemów okiennych. Wynika to z faktu, że w tym drugim przypadku w większości przypadków występują przecieki oraz skrzypienie i skrzypienie, ponieważ w tym przypadku nie jest możliwe zagęszczanie wysokiej jakości. Jak już wspomniano, PVC jest przeznaczone tylko do elementów okiennych, które nie są zbyt duże i które można wciskać, dlatego nie nadaje się do większych przeszkleń.

Sposób otwierania profili okiennych – normalny, przesuwny lub składany

skrzydło okienne dwie sypialnie drewno profil ścienny fioletowy

Wybierając profile okienne, możesz również wybierać spośród szerokiej gamy sposobów otwierania okien, ale także drzwi. Są one częściowo zdeterminowane przez całkowity rozmiar okna.

Okno dwuskrzydłowe

skrzydło dwa okna profil drewniany pielęgnacja sypialni

W normalnych pomieszczeniach mieszkalnych dla profili okiennych najczęściej wybiera się normalną metodę otwierania. Okno może być umieszczone, stała, ruchoma oś znajduje się na jednym z pionowych boków, a także na dolnej stronie do uchylania okna. Ale są też tak zwane okna uchylne, których oś znajduje się w górnej poziomej stronie. W przypadku okna skrzydło można otworzyć lub rozdzielić na dwa skrzydła. Ten ostatni wariant jest szczególnie korzystny, jeśli chodzi o bardzo duże okno. Ponadto można je również wybrać ze względów wizualnych.

Profile okienne do przesuwania

przesuwne okno profil pomysł kuchnia nowoczesny projekt domu

Do drzwi częściej stosuje się systemy przesuwno-składane, które dzięki wielkości otworu w ścianie gwarantują dużo światła słonecznego w pomieszczeniu, a nawet zastępują ogrzewanie w słoneczne, zimowe dni. Zapewniają również, że pomieszczenie wydaje się większe, co jest dobrym pomysłem zwłaszcza w przypadku małych salonów. Wykorzystaj je na parterze na taras lub do oddzielenia salonu od ogrodu zimowego lub jako drzwi na balkon. W zasadzie można powiedzieć, że takich profili okiennych prawie nie brakuje w nowoczesnym domu. I to nic dziwnego w tym wyglądzie.

Okna składane z ciemnego PCV

pomysł na projekt okna z widokiem na górę z drewna pcv z widokiem na góry sypialnia

Podsumowując, wybór profili okiennych zależy po części od Twojego gustu i upodobań. Niemniej jednak przed dokonaniem wyboru należy skonsultować się ze specjalistą, który bardziej szczegółowo wyjaśni zalety i wady każdego profilu oraz każdego typu okna i drzwi.

Profile aluminiowe do ogrodów zimowych

projekt ogrodu zimowego drzwi harmonijkowe szare okno z profilu aluminiowego,

Do drzwi przesuwnych użyj profili wykonanych z różnych materiałów

drzwi do salonu taras drzwi przesuwne duże okna parkiet aluminiowy

 Przeszklony taras z białymi profilami okiennymi

przeszklony taras biały profil aluminium stal pomysł

drzwi tarasowe drzwi harmonijkowe schüco pvc alu profile idea

nowoczesny dom składane drzwi salon kuchnia jadalnia taras okno

profil drewniany ogród zimowy jasne przeszklenie taras parkiet

profil okienny drzwi taras pcv nowoczesny design

profil okienny górny budynek biurowy perspektywa miasta

salon okno drzwi przesuwne szklane fotel stołek taras salon

system profili do ogrodu zimowego przeszklenie tarasu aluminiowa weranda

profil do ogrodu zimowego szara jadalnia ze stali aluminiowej,

profile okienne drzwi przesuwne aluminiowy szary taras do salonu

profile okienne aluminium stal poddasze czarny salon

okno oryginalny wybór profilu chaty narciarskiej salon

drzwi składane drewno pcv rośliny biurowe profil atmosfery,

drzwi składane profil pcv aluminium sypialnia taras ogród,

budynek biurowy przeszklenie profil okienny z tworzywa sztucznego aluminium

budynek biurowy górny profil okienny aluminiowy nierdzewny miasto

profil przeszklenia balkonu typ okna aluminiowego jadalnia

profile okienne przeszklony dach salon sofa taras

profil okienny czarny dach szklany jadalnia ogród zimowy

okno klasyczny biały dom w kratkę pcv bachstein

przeszklenie aluminiowe taras projekt ogrodu zimowego czarny

stalowy wariant profilu okiennego z górnym zawieszeniem budowanie fabryki

profil drewniany drzwi okno taras balkon klasyczny

Okna efektowny profil czarny design balkon

projekt okna pokoju dwuskrzydłowa szyba na zawiasach,

Zdjęcia z Schüco.