Okna i drzwi

Plisowana osłona przeciwsłoneczna jako dekoracyjny dodatek do domu do okien i drzwi

Ochrona przed słońcem plisowane drzwi-białe-nieprzezroczyste-białe-meble

Podczas gdy zasłony są coraz rzadziej używane w nowoczesnych przestrzeniach mieszkalnych, coraz częściej pojawiają się plisy. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej, licznym tkaninom i atrakcyjnym motywom dekoracje okien i drzwi można dopasować do każdego stylu wyposażenia. Ponadto plisy mają zalety funkcjonalne. W czasach zredukowanych koncepcji wnętrz szczególnie popularne są alternatywne rozwiązania zastępujące zasłony, zasłony, rolety i tym podobne. Żaluzje plisowane, bo tak często nazywa się żaluzje plisowane, okazują się nowoczesne Akcesoria domowe. Ozdabia wszelkiego rodzaju okna i drzwi oraz inspiruje wieloma zaletami:

• Żaluzje plisowane o wysokiej jakości konstrukcji oszczędzają miejsce,

• łatwe do czyszczenia,

• funkcjonalny,

• trwałe i

• elastyczny w użyciu.

Plisowana osłona przeciwsłoneczna – różne rodzaje instalacji

osłona przeciwsłoneczna-plisowana-sypialnia-oliwkowo-zielona-drewniana podłoga

Jeśli chodzi o montaż, wyspecjalizowani dealerzy zazwyczaj oferują różne rozwiązania, aby przedstawić rozwiązanie dla wszystkich typów konstrukcji:

1. w przyldze okiennej

2. na ramie

3. na ramie za pomocą uchwytów zaciskowych

4. we wnęce okiennej

5. przed wnęką okienną

Montaż we wrębie okiennym jest idealny, ponieważ plisa mocowana jest bezpośrednio do szyby i zajmuje tam najmniej miejsca. Dzięki szynom prowadzącym osłona prywatności zawsze pozostaje tam, gdzie powinna, a mianowicie bezpośrednio na szybie. Niezależnie od tego, czy okna i drzwi są uchylone, zamknięte czy całkowicie otwarte. W przypadku modeli stężonych, które mocowane są do wrębu okiennego są one zazwyczaj eleganckie i niepozorne Uchwyty operacyjne są używane, które umożliwiają wygodne sterowanie bez ingerencji sznurka lub łańcuszka. Elektronicznie sterowane rozwiązania regulują plisy i rolety za pomocą przełącznika lub zdalne sterowanie jeszcze wygodniej.

Fałdy plisowanej tkaniny, które zwykle mają szerokość około 20 milimetrów, zapewniają, że elementy można wygodnie składać i rozsuwać jak akordeon. W przypadku szczególnie dużych frontów okiennych lub drzwiowych dostępne są modele z zakładkami o szerokości około 50 milimetrów.

W zależności od potrzeb tkanina jest doprowadzona na odpowiednią wysokość lub urozmaicona. Plisowany wygląd odpowiada za domowy urok i gwarantuje maksymalną elegancję w połączeniu z szykownymi tkaninami w przyjaznej kolorystyce. Wielu producentów sprzedaje Na miarę, dzięki czemu okna i drzwi mogą być również wyposażone w rolety plisowane wykraczające poza standard.

Plisowana ochrona przeciwsłoneczna – zabawa światłem i cieniem

Ochrona przed słońcem plisowany salon-kwiatowy wzór-bakłażan-kolor ściany-brązowa-sofa

Żaluzje plisowane są na rynku w wielu Stopnie przejrzystości do dyspozycji. „Możesz zdecydować się na zasłony plisowane w pełni przezroczyste i nieprzezroczyste, ale także na zasłony przyciemniające i nieprzezroczyste” – potwierdza Szwajcarski sklep internetowy StorenOnline w swojej kategorii rolet plisowanych. Chociaż przezroczyste tkaniny można porównać z dekoracyjną funkcją zasłon, ale nie zapewniają one bezpośredniej ochrony przed wzrokiem ciekawskich, alternatywy przyciemniające służą również jako ochrona prywatności lub ochrony przed słońcem. A ze względu na szczególnie duże zapotrzebowanie na zaciemnienie w sypialniach dobrym wyborem są gęste plisowane tkaniny.

Przegląd modeli

Plisowana ochrona przeciwsłoneczna sypialnia-brązowo-brązowo-biała

Ze względu na duże zapotrzebowanie, żaluzje plisowane są w ostatnich latach stale rozwijane. Podczas gdy początkowo oferowano tylko proste wersje, które można było przesuwać tylko w jednym kierunku, dziś dostępne są wersje szczególnie zmienne. Poniższa tabela przedstawia odpowiednie różnice:

opis

budowa

VS1

Górna szyna jest mocno zamocowana. Dolna szyna jest elastyczna i można ją umieścić na dowolnej wysokości.

VS2

Te żaluzje plisowane można otwierać lub zamykać pionowo w obu kierunkach. Niezależnie od tego, czy potrzebna jest ozdobna osłona przeciwsłoneczna, czy ochrona prywatności na górze czy na dole: ta plisa może zrobić wszystko.

VS3

Konstrukcja ta składa się ze stałego profilu górnego oraz ruchomego profilu dolnego i środkowego. Zaletą tego wariantu są dodatkowe opcje projektowe. Ponieważ profil środkowy i dolny mogą charakteryzować się różnymi substancjami. Na przykład można sobie wyobrazić wybór tkaniny wzorzystej na profil środkowy i zaopatrzenie podprofilu w monochromatyczną alternatywę, która jest skoordynowana kolorystycznie z tkaniną profilu centralnego. Dzięki tym harmonijnym, ale wyrafinowanym zestawieniom można zestawić najpiękniejsze akcesoria.

Roleta plisowana o strukturze plastra miodu

Modele te są wyposażone w dwie długości tkaniny i pomagają zoptymalizować klimat w pomieszczeniu. Połączone ze sobą elementy o strukturze plastra miodu, które działają jak komory powietrzne, utrzymują ciepło w chłodne dni i redukują nieprzyjemny efekt cieplarniany latem. Żaluzje plisowane o strukturze plastra miodu są droższe niż proste produkty, ponieważ wymagają więcej materiału.

Przedziały, krzywe i nie tylko

Za pomocą żaluzji plisowanych z niepozornym sznurkiem, który można otwierać i zamykać w kształcie wachlarza, można ustawić pierwszorzędne akcenty wizualne. Za pomocą tego rodzaju zabrudzeń do okien upiększysz każde pomieszczenie i wykorzystasz okno jako gustowny element wystroju. Ale są też systemy do nietypowych kształtów okien. „Niezależnie od tego, czy trójkątne, trapezowe, okrągłe, skośne czy sześciokątne – żaluzje plisowane na wymiar zapewniają niezawodną ochronę prywatności we wszystkich oknach, w tym w skośnych sufitach lub oknach szczytowych”, wyjaśniają żyjący eksperci pod adresem Lepsze życie online w plisowanym przewodniku.

Kolory i materiał

osłona przeciwsłoneczna-plisowana-czarna-salon-żółte-akcenty

Możesz wybrać kolory. Dostępne są setki odcieni. Parzysty Nadruki osobistych motywów fotograficznych są możliwe. Niesamowity jest również repertuar motywów. Od wzorów kwiatowych, przez kropki, po krajobrazowe tła, wszystko jest dostępne. Wśród materiałów są Syntetyczne włókna zaleca, aby były bardzo łatwe w pielęgnacji i wytrzymałe. Oprócz poliestru producenci lubią również używać bawełny lub satyny w bardzo atrakcyjnych ofertach.

Poproś o próbkę

Na koniec chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na usługi świadczone przez niektórych wyspecjalizowanych dealerów, bezpłatne próbki tkanin na żądanie. Jest to szczególnie wskazane przy składaniu zamówień online, ponieważ zwykle nie można już wymieniać poszczególnych zamówień. Za pomocą wzorów możesz z góry uzyskać wrażenie tkanin, kolorów i motywów.

Ochrona przed słońcem-plisy-krem-brzoskwinia-salon-meble-brązowe