Okna i drzwi

Papierowe rolety zaciemniające: Zrównoważona ochrona przeciwsłoneczna okien

rolety zaciemniające dostępne w kolorze beżowym pastelowym różu

Innowacyjna kolekcja przedstawia alternatywy dla konwencjonalnej ochrony przeciwsłonecznej. Projektant Natchar Sawatdichai zaprojektował papierową roletę zaciemniającą. Projekt jest podobny do dzieła sztuki z origami i nuty o nowoczesnym wyglądzie. Przyjazny dla środowiska, zrównoważony wariant ochrony przeciwsłonecznej okazuje się niezwykle praktyczny i oferuje kilka decydujących zalet. Czy roleta papierowa może być zamiennikiem żaluzji plastikowych??

Papierowe rolety zaciemniające: innowacyjna koncepcja w szczegółach

rolety zaciemniające pomarańczowy granatowy

W swoim projekcie – papierowej rolecie zaciemniającej – projektantka inspirowała się otoczeniem. Natchar Sawatdichai, który studiował projektowanie produktów i mebli na Kingston University, chciał znaleźć alternatywę dla tradycyjnych materiałów używanych do produkcji rolet i żaluzji. Uważa, że ​​w dzisiejszych czasach producenci nie muszą nawet produkować osłon przeciwsłonecznych z plastiku i tekstyliów. Z jednej strony są drogie, az drugiej strony marnują się na ich produkcję cenne surowce. Tym bardziej – jest zdania, że ​​potrzeby klientów można również dobrze pokryć innym materiałem.

zaciemniające papierowe origami na ślepo

Okazuje się, że rolety papierowe są niedrogie. Materiał jest również dość trwały i może z łatwością wytrzymać długi czas przy dobrej pielęgnacji. A jeśli roleta pęknie, część papierową można łatwo wyjąć z szyny i wymienić na nową. Montaż jest dość łatwy, nawet dla niedoświadczonych użytkowników. W tym celu stare rolety można poddać recyklingowi.

Papierowe rolety zaciemniające: projekt na pierwszy rzut oka

Pomysł na rolety zaciemniające okno ochrony przeciwsłonecznej

Dla każdej papierowej żaluzji wycinane są dwa detale. Następnie papier jest składany ręcznie. Produkcja jednej sztuki rolety może zająć ponad 7 godzin. Sznurek na środku pozwala na szybkie złożenie. Tak więc pod względem funkcjonalności projekt jest nie do odróżnienia od masowej produkcji. Na korzyść rolet papierowych przemawia również atrakcyjny wygląd rolet oraz liczne kombinacje kolorystyczne. W tej chwili projekt jest jeszcze w fazie rozwoju, ale potem rolety powinny trafić do produkcji.

rolety zaciemniające żółty niebieski ochrona przeciwsłoneczna nowoczesny

Złóż okno rolety zaciemniającej

Rolety zaciemniające ciemnoniebieskie pomysły na rysowanie nowoczesne

rolety zaciemniające beżowe okno przeciwsłoneczne origami

rolety zaciemniające pomysł na projekt złóż origami

Złóż rolety zaciemniające w kółko

Projekt autorstwa Natchar Sawatdichai