Okna i drzwi

Oszustwo ślusarskie: jak uniknąć zawyżonego rachunku!

Wskazówki dotyczące łamania kluczy do oszustw ślusarskich

Klucz pęka lub drzwi wpadają do zamka. Niestety każdy, kto się zamknął, zna tę sytuację aż za dobrze. Zwłaszcza, gdy piec pracuje w środku lub dziecko śpi, blokada jest pod presją czasu. Niemiła niespodzianka i niepokój wykorzystują niektórych ślusarzy i szybko zwabiają swoje ofiary w pułapkę kosztów. Oferujemy przydatne wskazówki, jak uniknąć zawyżonych rachunków. Dowiedz się, jakie masz prawa jako klient i jak możesz skutecznie bronić się przed oszustwem.

Oszustwo ślusarskie: na to musisz uważać

Wskazówki dotyczące otwierania drzwi oszustów ślusarskich

Oto kilka przydatnych wskazówek, jak uniknąć oszustwa ślusarza.

Stwórz listę sprawdzonych ślusarzy: Masz małe dzieci, czy zawsze się spieszysz? Wtedy powinieneś być bezpieczny skonsultować się z Izbą Rzemieślniczą i sporządź listę numerów telefonów do kilku ślusarzy w Twojej okolicy. Możesz również porównać ceny i wcześniej dowiedzieć się o warunkach. Zapisz numery w telefonie komórkowym, a szczegółowe informacje zapisz na kartce papieru, którą albo zostawiasz sąsiadom, albo chowasz w ogrodzie.

Zapytaj telefonicznie o poradę w sprawie oszustwa ślusarza

Uzyskaj poradę przez telefon: Wyjaśnij ślusarzowi, co się stało – specjalista przyjedzie z odpowiednim sprzętem i może z góry oszacować koszty. Zapytaj, czy naprawdę może otworzyć drzwi frontowe, nie uszkadzając ich. Jest to ważne, ponieważ naprawa zamka może szybko stać się kosztowna.

Oszustwo ślusarskie zastępujące zamek do drzwi wejściowych

Zapytaj na podstawie dokładnego opisu sytuacji po ostatecznej cenie. Zasadniczo ceny ślusarzy składają się z kilku elementów. Przyjazd i wyjazd, otwarcie drzwi i ewentualnie dopłata (w wysokości 50% za święta i weekendy) są liczone. Potem przychodzi VAT. Więc zapytaj o to Całkowita cena usługi. W każdym razie ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy przyjdzie do Ciebie specjalista. Jeśli wysyłanych jest dwóch lub nawet trzech monterów, trzeba zapłacić więcej.

Firmy z listy oszustów ślusarskich przygotowują

Zapytaj jednego Sąsiad o pomoc – Powinien wysłuchać rozmowy z firmą ślusarską i w razie potrzeby móc później potwierdzić ustaloną telefonicznie ustaloną cenę.

Aby na miejscu nie było przykrych niespodzianek, warto porozmawiać ze specjalistą ponownie wyjaśnij niezbędne środki. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych szkód materialnych, takich jak wymiana wkładki bębenkowej.

Oszustwo ślusarskie: jak kontrolować koszty

Oszustwo ślusarskie przy zapłaceniu rachunku

Praca skończona, teraz musisz zapłacić. Jeśli ślusarz ma rację i naprawdę trzyma się ustalonej już ostatecznej ceny lub proponuje inną rozsądną cenę całkowitą, możesz zapłacić gotówką. W takim przypadku specjalista musi dostarczyć Ci co najmniej jeden rachunek na miejscu.

Jeśli jednak cena znacznie odbiega od ustalonej kwoty, nie należy płacić gotówką. Poproś o fakturę, w której wyszczególnione są wszystkie usługi. Niektórzy ślusarze wymagają przedpłaty lub płatności na miejscu – akceptują tylko fakturę z dopiskiem “Opłacono z rezerwacją”. Oznacza to, że zastrzegasz sobie prawo do późniejszego sprawdzenia faktury.

Rachunek za oszustwo ślusarskie płacący napiwki zawyżony

Brak ślusarza mogą skorzystać z ich kłopotliwej sytuacji – nawet jeśli zapłaciłeś duży rachunek lub dopuściłeś niepotrzebny środek, możesz później pozwać firmę. Dzieje się tak, ponieważ w nagłych wypadkach nie miałeś wyboru i szybko potrzebowałeś pomocy. W takim przypadku warto wezwać prawnika i oskarżyć ślusarzy o oszustwo.

Zatwierdzono oszustwo ślusarskie