Okna i drzwi

Malowanie i projektowanie drzwi – pomysły na modne kolory i wzory do drzwi wewnętrznych

Jaki jest najlepszy sposób na pomalowanie drzwi, jeśli planujesz to zrobić w ramach remontu? Kiedy malujesz drzwi na kolor, te, wraz z listwami, mogą mieć ogromny wpływ na kompozycję kolorystyki Twojej przestrzeni życiowej. Może to więc być ogromna poprawa w przedpokoju i wnętrzach. Drzwi i listwa przypodłogowa w pokoju czasami wyglądają na antyczne pomalowane na biało i wymagają płaszcza lub dwóch, aby pasowały do ​​odnowionych schodów i ich stopni. Wykonanie zadania zajmie Ci jednak trochę czasu, ale nasze wskazówki dotyczące malowania drzwi mogą pomóc.

Łatwe malowanie drzwi

Pomaluj żółte drzwi bez wieszania ich jako akcentu w salonie w stylu retro

Więc zanim pomalujesz drzwi do pokoju, oto kilka informacji, które pomogą Ci sprawnie wykonać pracę. Jeśli malujesz akcentujące drzwi wewnętrzne, najłatwiej je pomalować, gdy znajdują się w ościeżnicy. Więc jeśli pomalujesz drzwi bez wieszania ich, może to być również niezawodne zadanie. Jeśli usuniesz płytkę z ramy, rama może się później przesunąć, a drzwi nie będą pasować lub nie będą działać prawidłowo po ich wymianie. Innym powodem trzymania przedmiotu na zawiasach jest możliwość malowania obu stron jednocześnie. Jeśli odłożysz kawałek do malowania, będziesz musiał poczekać, aż jedna strona wyschnie, zanim będziesz mógł pomalować drugą stronę.

drzwi do pokoju zakrywają sprzęt taśmą klejącą lub taśmą malarską

W pierwszej kolejności należy zdjąć klamkę, mechanizm zatrzaskowo-zapadkowy lub zamek drzwiowy, a następnie umieścić je w oznakowanych torbach. W ten sposób będziesz wiedział, gdzie wszystko jest później, gdy będziesz musiał ponownie założyć elementy. Jeśli nie chcesz usuwać sprzętu, możesz zamaskować wszystko za pomocą ogólnej taśmy maskującej. Innym sposobem na pokrycie sprzętu jest pokrycie miejsc dwiema warstwami gumy. Następnie łatwo się odklejają po zakończeniu malowania drzwi.

Wskazówki dotyczące przygotowania

stary budynek i antyczne drzwi farby podkładowe i folie na szkle z kwiatowymi wzorami

Jeśli twoje drzwi są w złym stanie, wypełnij wszystkie dziury kitem. Następnie wyszlifuj i wyczyść je przed rozpoczęciem. Do malowania drzwi użyj podkładu, który dobrze pokryje lite obszary. Jeśli drzwi są brudne, wyczyść je gąbką nasączoną TSP (fosforanem trójsodowym). TSP rozpuszcza tłuszcz i brud. Chropowatość gąbki do szorowania działa również jak szlifowanie na mokro i zapewnia nowej farbie odpowiednią powierzchnię do przylegania.

pomaluj podwójne różowe drzwi użyj pędzla lub wałka i dobrze nałóż

Nawet jeśli drzwi są brudne, wyczyść je mydłem i wodą, a następnie spłucz czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości mydła. Chcąc pomalować farbę olejną lateksem, należy ją najpierw lekko przeszlifować i zagruntować dobrym podkładem. Jeśli pomalujesz drzwi bez szlifowania, farba odpadnie po wyschnięciu.

Instrukcja malowania drzwi

pomaluj czarne drzwi farbą kredową jako tablicę do pisania drzwi wejściowych

Ogólnie rzecz biorąc, zaczynasz od ramy lub obudowy, pracując na lewą stronę, z góry na dół, a następnie drugą stroną do dołu. Jeśli odnawiasz również ściany w pokoju, pomaluj drzwi farbą do ścian na końcu, ponieważ jest to punkt wejścia i wyjścia w pokoju. W ten sposób świeżo pomalowana powierzchnia może bez problemu wysychać. Uwaga: Nie maluj górnej ani dolnej części drzwi (wąskich kawałków, które nie są widoczne, gdy drzwi są zamknięte). Pozostaw to niepomalowane, aby drzwi mogły się rozszerzać i kurczyć wraz ze zmianą wilgotności.

Wskazówki dotyczące prostych drzwi

Użyj miętowej zieleni i pomaluj drzwi na kolor

Jeśli chcesz pomalować gładkie, płaskie drzwi, zwiń farbę wałkiem piankowym, a boki pomaluj skośnym pędzlem. Należy również zadbać o to, aby nie pozostawić żadnych śladów nakładania się. Aby usunąć stare warstwy, nałóż lekko naładowany wałek na mokrą farbę, aby ją wygładzić. Ponadto podczas malowania drzwi pojawia się pytanie, jakiego koloru należy użyć.

szklane drzwi z żółtą ramką malowanie instrukcji drzwi

Jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś, masz do wyboru kilka opcji. Do malowania drzwi można również użyć lakieru akrylowego, ponieważ jest on łatwy do nałożenia i zazwyczaj jest też tańszy. Do rozważenia jest również malowanie drzwi farbą kredową. Zawiera specjalny podkład wykonany ze skorupki jajka i matowy. Jednak wszystko zależy w dużej mierze od Twojego osobistego stylu i gustu. W dalszej części tego postu podamy kilka sugestii, aby uzyskać inspirację.

Wskazówki dotyczące drzwi panelowych

numerowane wycięcia do malowania drzwi bez instrukcji szlifowania

Nawet jeśli chodzi o malowanie drzwi, prawdopodobnie zastanawiasz się, która rola jest dla Ciebie najlepsza. Możesz najpierw użyć pędzla lub wałka o szerokości do 2 cali dla sekcji 1–6 malowania drzwi. Jednak skośny pędzel może lepiej dotrzeć do zagłębień, jeśli na przykład pomalujesz drzwi farbą kryjącą. Następnie rozprowadź farbę na wzniesionych obszarach. W przypadku sekcji 5–7 użyj wałka piankowego, aby odkleić farbę ze środka drzwi. Sekcje 8–10 są wykonane w jednym kolorze nad drzwiami. Jeśli chodzi o sekcje 11 i 12, najlepiej zrolować drzwi po bokach. W ostatniej, 13. sekcji, użyj skośnego pędzla, aby pomalować zewnętrzne krawędzie drzwi.

Po pomalowaniu drzwi – więcej wskazówek

rustykalne drzwi wewnętrzne malują skorupkę jajka matową zieloną, aby pasowały do ​​skórzanej kanapy w salonie

Po wyschnięciu pierwszej warstwy można w razie potrzeby przeszlifować obszary, a następnie nałożyć drugą warstwę. Po nałożeniu drugiej warstwy odklej taśmę, której użyłeś do zakrycia klamki i zatrzasków. Gdy wszystko wyschnie, wymień sprzęt, który możesz również poprawić i wymienić w razie potrzeby. Jednak porównując drzwi przed i po malowaniu, różnicę czasami trudno dostrzec, zwłaszcza jeśli chodzi o niuanse bieli. Ważne jest jednak, aby wszystkie okładziny dopasować do białych przystawek i wszelkich balustrad w salonie.

użyj skandynawskiego designu z różową farbą akrylową

Skrobanie, szlifowanie lub usuwanie starej farby może spowodować uwolnienie pyłu ołowiowego. Ołów jest toksyczny, a kontakt z pyłem zawierającym ołów może prowadzić do poważnych chorób, takich jak uszkodzenie mózgu, zwłaszcza u dzieci. Kobiety w ciąży również muszą tego unikać. Najlepiej nosić zatwierdzony aparat oddechowy lub maskę, aby kontrolować ekspozycję na ołów. Na koniec możesz dokładnie wyczyścić obszar za pomocą odkurzacza i wilgotnej szmatki. Zanim jednak zaczniesz, dobrze jest zrobić rozeznanie, w jaki sposób możesz chronić siebie i swoją rodzinę.

Wybierz modne odcienie i wzory

pomaluj kolorowe drzwi, do których pasuje farba

Decydując się na wielkość i rodzaj konstrukcji drzwi wewnętrznych, należy pomyśleć o ich wyglądzie. Wiele osób myśli o kolorze płótna nawet na początkowym etapie naprawy. To również właściwe podejście, ponieważ efekt końcowy powinien idealnie pasować do wnętrza pomieszczenia. Z tego powodu ważne jest, aby wybrać opcję, która absolutnie pasuje do Ciebie i Twojego stylu. Najczęściej wszyscy projektanci dzielą odcienie skrzydła drzwiowego na kategorie jasne, ciemne i kolorowe. Jednak każdy z nich ma swoje wady i zalety i na różne sposoby pasuje do osobnego wnętrza.

letnie niuanse kolorystyczne drzwi do pokoju i roślin

Do małych pomieszczeń, które są nowoczesne i mają neutralny odcień na ścianach i suficie, najlepiej wybrać piękne białe drzwi. Nie tylko uzupełnią wystrój, ale także optycznie powiększą pomieszczenie i wpuszczą więcej światła i powietrza. Ponadto takie produkty stanowią dobre tło dla innych jasnych akcentów – mebli tapicerowanych, opraw oświetleniowych czy elementów dekoracyjnych. W niektórych przypadkach białe drzwi mogą stać się kontrastowym elementem w pomieszczeniu. Możesz osiągnąć ten efekt, np. umieszczając od czasu do czasu drzwi w pobliżu jasnej ściany.

malując drzwi, skoordynuj z kolorem ściany, połącz ciemnoniebieski i jasnoniebieski

Ciemne odcienie drzwi wewnętrznych mają również swoje własne funkcje. Pomagają uczynić ogólny styl pomieszczenia wyraźniejszym i bardziej konstruktywnym oraz wyróżniają się na tle ścian i podłogi. Niektóre ciemne odcienie również wyglądają elegancko i luksusowo. Tworzysz w ten sposób elegancką wersję wnętrza. Najczęściej projektanci zalecają przestrzeganie tej zasady – ciemne płótna są instalowane w pomieszczeniach o jasnych ścianach. Aby podkreślić geometrię i nadać nieco wyrazistości, często stosujesz te same odcienie kolorów na froncie mebla, co na drzwiach. W tym przypadku rezultatem jest udany i harmonijny zespół.

Drzwi, które podkreślają Twój pokój

kreatywne pomysły i inspiracje na drzwi pomaluj wcześniej żółtą farbą

Drzwi lekkie pełnią zwykle ważną funkcję – stanowią akcent i praktyczny element każdego pomieszczenia. Nie używaj jednak cienia płótna tylko w jednym elemencie pomieszczenia. Wskazane jest powtórzenie tego w kilku innych elementach. Jasny kolor drzwi wewnętrznych może nakładać się na kolory zasłon, kanapy, a nawet drobnych elementów dekoracyjnych. Tylko wtedy dostaniesz piękną i harmonijną paletę kolorów w pokoju.

jaki kolor zielony i pomarańczowy wybrać do drzwi wewnętrznych w przedpokoju?

Nie zapominaj też, że drzwi wewnętrzne pełnią nie tylko funkcje praktyczne, ale także estetyczne. Potrafią elegancko podkreślić przestrzeń, a przy odpowiednim podejściu nawet stać się głównym elementem. Takie produkty zajmują dużo miejsca w Twoim wnętrzu, dlatego możesz spróbować poprawić ich pozycję, aby stały się akcentem Twojego domu. Ponadto obecnie praktycznie nie ma ograniczeń dotyczących instalowania konkretnego modelu. Szczególnie dla tych, którzy są w początkowej fazie naprawy. Możesz puścić wodze fantazji lub zasięgnąć porady profesjonalistów. W obu przypadkach znajdziesz oryginalny wynik, który zadowoli Ciebie i Twoich gości.