Okna i drzwi

Drzwi pokojowe i wzornictwo ścienne w ton w ton: jednolity wygląd jest po prostu elegancki!

Drzwi pokojowe bez ramy Odcień ściany w odcieniu gołębi szary salon

Sekretne drzwi były w przeszłości świetnym sposobem na ukrycie wejścia do komnat skarbów, bibliotek, sekretnych pokoi itp. przed niepożądanym widokiem. Ten pomysł na niewidzialne drzwi został ostatnio zinterpretowany na nowo. Jest to jednak bardziej złudzenie optyczne niż tajemnicze pomieszczenie, do którego nie można wejść. W tym artykule opowiemy, dlaczego coraz więcej projektantów wnętrz projektuje drzwi i ściany do pokoi ton w ton i podpowiemy, jak samemu stworzyć ten jednolity wygląd.

Inspirujące projekty i drzwi pokojowe z dekoracją ścienną

Drzwi pokojowe kolor ściany korytarza wizualnie łączą się z antracytem

Dlaczego projektanci stawiają na nowoczesne drzwi pokojowe, które wizualnie wtapiają się w ścianę? Możemy wymienić kilka dobrych powodów:

– Zwłaszcza małe pomieszczenia mogą zyskać na jednolitym wyglądzie. Na przykład w korytarzu jest wiele drzwi – do łazienki, kuchni, salonu, sypialni itp. Jeśli drzwi wewnętrzne i ściany są pomalowane w ton w ton, powstaje uczucie spokoju.

Projekt przedpokoju, drzwi pokojowe, szary kolor ścian, jednolity wygląd

– Pokój wygląda na bardziej schludny i schludny?.

– Mały pokój wydaje się wizualnie większy.

– Ten efekt sprawia, że ​​na pierwszy plan wysuwają się inne elementy pomieszczenia. Drzwi i ściany pokoju wizualnie łączą się, tworząc jednolite tło.

Drzwi pokojowe projektowanie ścian foliowanie panele drewniane mały salon

Mniej znaczy więcej: trend w kierunku minimalizmu podbił wiele dziedzin naszego życia i trwa. Ruch współczesnego minimalizmu opiera się na świadomej redukcji tego, co postrzegane jako niepotrzebne i pragnieniu prostego życia. Minimalizm we własnych czterech ścianach może przybierać różne formy – od projektu mebli po systemy drzwi. I nic dziwnego, że wygląd ton w ton zyskuje na popularności. Ponieważ ten efekt w jakiś sposób działa uspokajająco na wszystkie zmysły. Drzwi do pokoju można dopasować do ściany na kilka sposobów.

Drzwi do malowania

Farba drzwi pokojowych dopasowana do koloru ściany

Jeśli kontrast między ścianą a drzwiami wydaje się zbyt ostry, np. B. jasnoniebieski na tle bieli lub kremu, ten efekt z jednej strony przyciągnie uwagę, ale z drugiej optycznie jeszcze bardziej zmniejszy małe pomieszczenie. Jeśli chcesz stworzyć elegancki, jednolity wygląd, pomaluj drzwi, ościeżnicę i listwę przypodłogową na kolor ścian.

Farba do drzwi pokojowych bezramowa farba ścienna bez ramy

Użyj farby w kolorze półpołysku, jeśli proste drzwi mają nieznacznie różnić się od ściany. Z drugiej strony farbą o wysokim połysku możesz nadać drzwiom kasetowym większą obecność. Łatwiejsze do usunięcia są również odciski palców na drzwiach wewnętrznych i futrynach.

Drzwi pokojowe malują kolor ściany miętowy zielony, rama jasny laminat

Chcąc nadać drzwiom wewnętrznym lub ścianie nową warstwę farby, należy dopasować wybrany odcień do kolorystyki pomieszczenia. Pastelowa żółć, miętowa zieleń lub róż działają uspokajająco i dobrze pasują do wnętrza w stylu shabby chic. Głęboka zieleń lub czerwień mają klasyczny wygląd, jasne kolory oddają żywotność i szczęście.

Odcień ściany drzwi pokoju w odcieniu szarej sypialni

Połączenie bieli z czernią, jasną szarością lub szarością tworzy minimalistyczny wygląd. Odcienie szarości w sypialni tworzą uspokajającą atmosferę i oferują wiele możliwości aranżacyjnych. Ten przykład pokazuje, jak szara ściana sprawia, że ​​łóżko wystaje.

Drzwi pokojowe malują kolor ściany, listwy przypodłogowe, futryny, granatowy

Projektanci wnętrz zazwyczaj uważają drzwi za część wnętrza, w tym listwy przypodłogowe, ramy drzwi i okien. W efekcie projektanci wnętrz często wykorzystują listwy przypodłogowe i ościeżnice do podkreślenia kolorystyki ścian. W tym przykładzie ściana, ościeżnica, drzwi kasetowe i listwy przecierane zostały zaprojektowane w kolorze ciemnoszarym. Jasna drewniana podłoga rozbija całość i sprawia, że ​​pomieszczenie nie wydaje się zbyt ciemne.

Pomaluj drzwi pokoju farbą ścienna fioletowo-biała

Jeśli chcesz pomalować drzwi na ten sam kolor co ściana, upewnij się, że tył ma pasować do sąsiedniego pomieszczenia. Nie musisz też zapominać o krawędzi drzwi. Tutaj drzwi zostały zaprojektowane w kolorze białym i fioletowym. Ponieważ drzwi otwierają się do wewnątrz, krawędź drzwi również została pomalowana na biało.

Rustykalne i nowoczesne przykłady

Drzwi pokojowe bezramowe, bezramowe, nowoczesne, podłoga z ciemnego drewna

Neutralne odcienie, takie jak biały, kremowy, beżowy lub szary, to typowy wybór, jeśli chodzi o drzwi pokojowe. Jeśli szukasz ciekawej alternatywy lub fantazyjnego wyglądu, możesz rozważyć kolory z efektem. Na przykład w kuchni przyda się również farba do tablic. Wygląd betonu jest bardzo popularny i oddaje miejski charakter. W połączeniu z ceglanymi ścianami i ciemną drewnianą podłogą, betonowe ściany wyglądają świetnie.

Projekt ściany drzwi pokoju betonowy wygląd salonu czarna sofa

Feng Shui i wyrównanie pokoju

Sypialnia drzwi do sypialni projekt ściany antracytowe oświetlenie sufitowe Led

Drzwi mają szczególne znaczenie w nauczaniu Feng Shui. Jeśli chcesz wprowadzić do swojego domu pozytywną energię chi, mądrze dobieraj kolory drzwi. Zgodnie z doktryną Feng Shui, kolory północy to czarny i niebieski. Ważna jest również rzeczywista orientacja geograficzna drzwi. Czerwień wspiera element ognia i jest idealna do drzwi wychodzących na południe.

Drzwi bezramowe z niewidoczną ramą Czołowi projektanci i kilku producentów produktów drzwiowych każdego roku wykonuje dużo pracy, aby zaspokoić potrzeby i pragnienia konsumentów różnych klas i radości. Wygląda na to, że współczesny człowiek nie jest zaskoczeniem, ale mimo wszystko wymagający filister nie będzie już oczywiście pomysłowy, ale stylistycznie nowoczesny. Konsument ma możliwość ukrycia skrzydła drzwiowego sufitu wewnętrznego przed wzrokiem ciekawskich oraz możliwość wniesienia do salonu tajemniczej i magicznej nuty. Jeśli masz pokój pełen ciekawych mebli lub wyrazistych obrazów, być może nie będziesz musiał wiele definiować kolorami ścian i drzwi. W takim przypadku możesz pomalować drzwi na ten sam kolor co ściany. Farba, której używasz na drzwiach, zwykle ma inny połysk niż farba ścienna, a ta różnica może być więcej niż wystarczająca, aby odróżnić drzwi i wyróżnić je. Kiedy drzwi otwierają się do pokoju, zwykle pomaluj krawędź w tym samym kolorze, co ta strona drzwi. Nie zapomnij zwrócić uwagi na dobór koloru po przeciwnej stronie drzwi, ponieważ jest to widoczne, gdy drzwi są otwarte.

Drzwi pokojowe z drewna orzechowego optyka do salonu zielona sofa

Chcąc w dramatyczny sposób wyeksponować przyciągające wzrok meble lub wyraziste obrazy, nie należy zwracać szczególnej uwagi na kolorystykę ścian i drzwi. W takim przypadku wskazane jest, aby jako tło wybrać powściągliwy kolor. Powstający w ten sposób monochromatyczny efekt sprawia, że ​​na pierwszy plan wysuwają się duże okna lub efektowny komin.

Drzwi bezramowe z niewidoczną ramą

Drzwi pokojowe bez ramy salon nowoczesny antracyt

Czołowi projektanci i kilku producentów drzwi każdego roku wykonuje dużo pracy, aby zaspokoić potrzeby i pragnienia konsumentów różnych klas. W ten sposób opracowują nowe systemy drzwiowe, które są nie tylko innowacyjne i funkcjonalne, ale także zgodne ze współczesnymi trendami wyposażenia. To ultranowoczesne drzwi podtynkowe bez ościeżnicy iz niewidoczną ościeżnicą, które praktycznie wtapiają się w ścianę i podążają za trendem prostego wyglądu. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się bardziej uporządkowane i przestronne. Konstrukcja drzwi może być również dostosowana do życzeń klienta i dostosowana do projektu ściany.

Drzwi wewnętrzne wykonane z drewna i elementów lustrzanych

Lustro do drzwi pokoju wstawia konstrukcję ściany podobną

Monochromatyczny jest dla Ciebie za nudny? Następnie możesz zdecydować się na szykowny projekt drzwi z elementami lustra. Aby drewniane drzwi cofnęły się i dosłownie zniknęły w ścianie, okładzina ścienna również musi powtórzyć ten projekt. W tym przykładzie elementem łączącym są ozdoby lustrzane.

Drzwi pokojowe z drewna bukowego panele ścienne kuchenne

Trzy odcienie kolorystyczne decydują o całościowym wyglądzie pomieszczenia: antracyt, biel i jasne drewno. Brak mocnych plam koloru, lustrzane i stalowe elementy dopełniają całości. I nawet jeśli drzwi nie są pomalowane na ten sam kolor co ściana, to szczególnie harmonijnie komponują się z obrazem.

Drzwi pokojowe ścienne sufitowe drewniane panele szary mały pokój