Okna i drzwi

Drzwi harmonijkowe wewnętrzne – 25 drzwi wewnętrznych jako zajmujące niewiele miejsca ścianki działowe

Drzwi harmonijkowe wewnątrz -białe-biurowo-parkietowe-pokojowe-otwarte-razem

Drzwi harmonijkowe wewnątrz oszczędzają ogromną ilość miejsca i są najczęściej używane, gdy pomieszczenia mają być rozdzielone w późniejszym terminie. Zasadniczo drzwi harmonijkowe składają się z skrzydeł, które można złożyć w określonym kierunku. Rolki prowadzące pod kątem co drugiego przegubu umożliwiają przemieszczanie się poszczególnych elementów. Wymagane są mocowania na górze, na dole i pośrodku. Konstrukcja drzwi harmonijkowych działa na zasadzie harmonijki.

Drzwi harmonijkowe wewnątrz – drzwi harmonijkowe

Drzwi harmonijkowe wewnątrz-drzwi-schody-minimalistyczny-design-wnętrze

Innym rodzajem drzwi składanych wewnątrz są składane drzwi przesuwne. Wykorzystywana jest przede wszystkim jako fasada okienna do sklepów, ale także jako ścianka działowa do dużych pomieszczeń w biurach czy budynkach użyteczności publicznej. Te drzwi biegną po szynie, która zwykle jest przymocowana u góry. Wiszą i można je otworzyć za rogiem.

Drzwi harmonijkowe wewnątrz jako drzwi skrzydłowe szafy

drzwi-harmonijkowe-wewnątrz-białe-biurowe-wykładziny-brązowe-nowoczesne-funkcjonalne-miejsce do pracy

Skrzydła drzwi harmonijkowych mogą być bardzo wąskie. Jest to szczególnie oszczędne w przypadku dużych szafek do zabudowy, drzwi magazynów i małej piwnicy. Umożliwia to bardzo duże szerokości przejazdu. Doskonale sprawdzają się jako przegrody w wydłużonych pomieszczeniach. Jedynym minusem jest powolne otwieranie przy dużych skrzydłach.

Nadaje się do każdego stylu życia

Drzwi harmonijkowe wewnątrz-szafa-drzwi-biała-sypialnia-łóżko-nowoczesna-odzież

Drzwi oszczędzają dużo miejsca i wyglądają bardzo przyjemnie i harmonijnie w połączeniu z wystrojem pomieszczenia. Wersje o różnej optyce frontu dają możliwość dopasowania do reszty mebli w pomieszczeniu. Standardowe wymiary drzwi harmonijkowych do wnętrz to 82-85 cm szerokości i 203-205 cm wysokości. Produkty na zamówienie są możliwe na życzenie producenta.

Design dla harmonijnego wystroju wnętrza 

Drzwi harmonijkowe wewnątrz - garderoba-schody-białe-drzwi-nowoczesne-minimalistyczne

Garderoba może być również zamknięta dzięki praktycznej konstrukcji drzwi i w razie potrzeby wygodnie otwarta, bez zajmowania niepotrzebnego miejsca po otwarciu. W ten sposób uzyskujesz idealną przegrodę pokoju i możesz pozostawić szafę w połowie lub całkowicie otwartą, dzięki czemu możesz złożyć skrzydła, aby zaoszczędzić miejsce. Szafy harmonijkowe są nie tylko funkcjonalne, ale także nadają pomieszczeniu wyjątkowego, eleganckiego charakteru. Kupując szafę z drzwiami harmonijkowymi, nie musisz zostawiać dodatkowej przestrzeni, jak w przypadku drzwi uchylnych. W ten sposób można optymalnie wykorzystać przestrzeń dostępną w przedpokoju, salonie czy sypialni, nawet przy niewielkich pomieszczeniach. Składane drzwi szafy umożliwiają ustawienie szafy nawet w narożnikach. Szafa ze składanymi drzwiami w niczym nie ustępuje konwencjonalnej szafie.

Jako parawan lub drzwi szafki

drzwi harmonijkowe-wewnątrz-garderoba-nowoczesny-design-fotel-biała-ściana-okna

Jeśli chodzi o konstrukcję drzwi harmonijkowych, istnieją różne sposoby konstruowania. Na przykład w przypadku konstrukcji podwieszanej do ościeżnicy przymocowana jest szyna prowadząca. Istnieje również konstrukcja stojąca, w której maszyna bieżna porusza się po szynie prowadzącej w podłodze. Większość zajmujących niewiele miejsca drzwi można otworzyć tylko na jedną stronę. Z drugiej strony podwójne drzwi harmonijkowe można otwierać pośrodku, a poszczególne elementy można przesuwać w lewo lub w prawo.

Drzwi harmonijkowe dwuczęściowe do garderoby

drzwi harmonijkowe-wewnątrz-szafa-szklana-brązowa-podłoga-szara-oświetlenie-pośrednie

Oszczędzające miejsce rozwiązanie drzwiowe nadaje się szczególnie do wąskich i małych pomieszczeń. Możesz również zastosować drzwi harmonijkowe w pomieszczeniach, jeśli chcesz nadać swojemu mieszkaniu wyjątkowy charakter. W przeciwieństwie do konwencjonalnych drzwi, drzwi harmonijkowe są w mieszkaniach rzadziej spotykane, co czyni je w pewnym sensie wyjątkowymi. Zwykłe przejście zamienia się w atrakcyjny i nowoczesny element w każdym wnętrzu dzięki drzwiom harmonijkowym. Ponieważ drzwi te można zestawiać z praktycznie dowolnej liczby elementów składanych, idealnie nadają się również do szerokich przejść.

Drzwi harmonijkowe wewnątrz wyjątkowe od Adielle

Drzwi harmonijkowe-wnętrze-unikalne-adielle-ciemnobrązowe-przegrody-białe-nowoczesne-minimalistyczne

Drzwi harmonijkowe do dekoracji wnętrz można znaleźć na rynku w różnych wzorach. Niezależnie od tego, czy są wykonane z drewna, z dużym oknem widokowym, całkowicie przeszklone, czy wykonane z PCV, różne modele oferują szeroki wybór dla każdego gustu i stylu. Przed zakupem drzwi harmonijkowych pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, jest to, do czego będą służyć. Postaraj się wybrać materiał pasujący do stylu pomieszczenia. Jeśli pomieszczenie jest w przeważającej części wykonane z drewna, możesz wybrać drzwi harmonijkowe o wyglądzie drewna.

drzwi-harmonijkowe-wewnątrz-unikalne-adielle-ciemnobrąz-rama-szkło-salon-nowoczesny-biały

Podobnie jak meble, takie drzwi emanują niezrównanym urokiem drewna. Drzwi harmonijkowe wykonane z drewna są łatwe w pielęgnacji. Na przykład możesz pomalować niektóre modele i w razie potrzeby odświeżyć je po latach. Drzwi składane ze szkła lub może te o wyglądzie aluminium nadają się szczególnie do pomieszczeń z nowoczesnymi meblami. Mają szczególną lekkość. Drzwi harmonijkowe wewnętrzne mają również tę zaletę, że przepuszczają światło. W ten sposób pomieszczenie wydaje się bardziej otwarte i świeższe. W sklepach można znaleźć drzwi harmonijkowe z wkładkami ze szkła satynowanego, przezroczystego lub strukturalnego.

drzwi harmonijkowe-wnetrza-przegroda-unika-adielle-szkło-ciemnobrąz-rama

Praktyczne wewnętrzne drzwi składane mogą być używane w dowolnym miejscu w domu. W ramach remontu te drzwi mogą dokonać wielkich zmian. Na przykład, jak znaleźć salon, który łączy się z tarasem? Stosując drzwi harmonijkowe będziesz miał nieograniczony widok na taras, a do salonu przedostaną się ciepłe promienie słońca. Składane szklane drzwi zapewniają przejrzystość między wnętrzem a zewnętrzem. Jeśli chcesz uniknąć niechcianych spojrzeń lub chcesz chronić się przed zbyt dużą ilością słońca, możesz wyposażyć przezroczyste drzwi harmonijkowe w rolety lub żaluzje.

Jako parawan do biur i budynków użyteczności publicznej

drzwi harmonijkowe-wewnątrz-biura-wykładzina-biała-nowoczesne-krzesła-okna

W większym pokoju można użyć drzwi harmonijkowych, aby oddzielić meblościankę lub telewizor, na przykład, gdy nie jest używany. Jako ścianka działowa może również oddzielić miejsce pracy lub otwartą kuchnię. Mały aneks kuchenny można zamknąć drzwiami harmonijkowymi, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest wykorzystywane jako gabinet. Jeśli nie chcesz zawsze mieć na oku mebla, możesz go szybko schować za pomocą takich drzwi, a jeśli chcesz szybko pozmywać naczynia, drzwi można otworzyć.

Ścianka działowa z inną optyką przednią

drzwi harmonijkowe-wnetrza-pomieszczenia-dzielnik-drewno-look-ahron-hel-fotele-biura-rolety-oswietlenie

Drzwi harmonijkowe idealnie nadają się do schowania pralki lub suszarki. Być może chcesz również schować za drzwiami świeże ręczniki, deskę do prasowania, żelazko i różne inne przybory. Składane drzwi od wewnątrz zamykają tę cenną przestrzeń do przechowywania i wyglądają stylowo. W pokoju dziecięcym można również wydzielić garderobę lub schować zabawki za stylowymi drzwiami z praktycznym systemem półek.

Pomysł na półotwartą kuchnię

Drzwi harmonijkowe-wewnątrz-przegrodowe-drewno-jasna-kuchnia-powierzchnia-mieszkania

Idealny do ciasnych przestrzeni

drzwi harmonijkowe-wnętrze-przegroda-sypialnia-podłoga drewniana-narzuta-dywan-białe-szkło matowe

drzwi-składane-wewnątrz-przegrody-drewno-szkło-ciemno-czerwone-zdjęcia-bieżnika

drzwi-składane-wewnątrz-przegroda-szary-obrazek-czarny-biały-rama-aluminium

drzwi harmonijkowe-wnętrze-przegroda-drewniana rama-szkło-kuchnia-jadalnia-szara farba ścienna

drzwi harmonijkowe-wewnątrz-szare-pokoje-przegroda-płaskie-f1-foa-design

drzwi harmonijkowe-wewnątrz-witraż-drewniana-przegroda-ścienna-lampa-krzesła

drzwi harmonijkowe-wewnątrz-szafa-zabudowana-szafa-szafa-lustro-fronty-ściany-kolor-zielony

drzwi harmonijkowe-wewnątrz-spacer-w-szafie-białe-lustro-fronty-parkiet podłoga

drzwi-harmonijkowe-wewnątrz-anthea-boffi-kuchnia-nowoczesna-minimalistyczna-kanciasta-biała-wysoki połysk

Drzwi harmonijkowe-wewnątrz-szklane-krawędzie-biały-salon-jadalnia-szklana ściana działowa

drzwi-harmonijkowe-wewnątrz-andrew-vassallo-jadalnia-zdjecia-jablko-banan-podloga-szara

Drzwi składane-wewnątrz-szklane-metalowe-paski-track

drzwi-harmonijkowe-wewnątrz-szkło-metalowe-krawędzie-dywan-szaro-białe-ściany