Okna i drzwi

Dom z dużą ilością przeszkleń dla wspaniałego padania światła – nowoczesny dom z dachem krytym strzechą

Dom z dużą ilością szkła - na zewnątrz - naturalne oświetlenie basenu

Wybitny i naprawdę imponujący projekt holenderskiego Maas Architecten łączy stare i nowe, wewnątrz i na zewnątrz w bajkowy sposób. Wygląda jak nowoczesny dom z muru pruskiego i składa się z dwóch konstrukcji połączonych szklanym korytarzem. Charakterystyczny kształt domu i dach kryty strzechą nawiązują do tradycyjnej architektury, dalekiej od technologii. Ten dom z dużą ilością szkła zapewnia nieograniczoną swobodę i zrelaksowany styl. Ma również wiele atrakcji do zaoferowania. Więcej na ten temat dowiesz się wkrótce.

Nowoczesny dom z muru pruskiego: dom z dużą ilością szkła i dachem krytym strzechą

Dom z dużą ilością przeszklonego ogrodu-naturalny basen kryty strzechą

Dom bardzo przypomina architekturę szachulcową poprzez kształt i materiał dachu, ale także poprzez charakterystyczną konstrukcję, która kiedyś była wykonana w całości z drewna, a tutaj z czarnej stali. Ponadto dom znajduje się na wsi w pobliżu holenderskiego miasta Berlicum. Ponieważ dom jest ze wszystkich stron otoczony dużą ilością przeszkleń, w ciągu dnia wpada do niego naturalne światło. Duże fronty okienne oferują również piękne widoki z każdej części domu na zewnątrz. Część konstrukcji składa się z solidnego, nieprzezroczystego materiału zapewniającego prywatność.

Nowoczesna i tradycyjna architektura w jednym: dom z dużą ilością szkła i dachem krytym strzechą

Dom z dużą ilością szkła-na zewnątrz-zewnętrzny-naturalny basen

Na zewnątrz znajduje się duży, zadbany ogród z trawnikiem i żwirem, przestronnym tarasem i naturalnym basenem. Mieszkańcy, patrząc przez wielkoformatowe fronty okienne, mogą cieszyć się łąką i wodą od wewnątrz. Podobnie jak w przypadku architektury domu, również na zewnątrz i wewnątrz, użyte materiały harmonijnie łączą się ze sobą. Przejrzysta struktura i podział tworzą kontrasty, ale dopełniają je jednocześnie krajobraz i inne naturalne materiały. Szczególną atrakcją w całym projekcie budowlanym jest połączenie szklanej fasady z dachem krytym strzechą. Punktem kontrastu jest sufit wspólnego pokoju, gdzie dwa materiały przylegają do siebie. To wychodzące połączenie starego i nowego, które nawet wydaje się futurystyczne.

Dom z dużą ilością przeszklonych świateł-w wieczornym basenie-ogród

Pomieszczenia komunalne znajdują się w budynku domu, który składa się do 75% ze szkła. Poszczególne obszary nie są od siebie oddzielone pod względem wzorniczym. Wielkoformatowe fronty i przeszklona fasada w zasadzie otwierają wnętrze na zewnątrz i powiększają je zarówno wizualnie, jak i realnie przy ładnej pogodzie. Mieszkańcy mają bezpośredni dostęp do wybrukowanego tarasu z kuchni i salonu. Na pewno będą miłe chwile z przyjaciółmi i rodziną.

dom-z-mnóstwem-szkła-landhausville-dom z muru pruskiego-nowoczesny

W drugim budynku jest więcej prywatności. Tylko połowa jest przeszklona, ​​a wewnątrz przewidziano dodatkowe ścianki działowe. Nie brakuje tu również przejrzystości i padania światła. Poczucie wolności i nieskończoności, bez ograniczeń widziane z zewnątrz, jest zrozumiałe także w środku. Jeśli chodzi o wyposażenie i wnętrza, na ogół dominują kolory neutralne – zwłaszcza biel. Czarna stalowa konstrukcja przeszkleń stawia akcenty. Elementy z drewna, takie jak sięgające do sufitu panele ścienne, wprowadzają przytulną atmosferę.Pomieszczenia we wnętrzu są przestronne i atrakcyjnie zaprojektowane. Kuchnia jest otwarta i prowadzi do jadalni. Sufity są wysokie, ściany w większości wykonane ze szkła. Zapewniony jest również ekran prywatności – rolety wewnętrzne.

dom-z-mnóstwem-szklanego-korytarza-okno

Budynki połączone są przeszklonym korytarzem. Jest to element na planie otwartym pomiędzy dwiema częściami domu, z obu stron obramowany szkłem. Ta sztuczka architektoniczna pozwala również na bezpośredni widok na otaczający ogród.

dom-z-dużą-szklaną-kuchnia-nowoczesna-minimalistyczne-światło

dom-z-mnóstwem-szklanej-kuchni-biały-sufit-skośny

* projekt autorstwa Maas Architecten