Okna i drzwi

Dokonaj właściwego wyboru tkanin zasłonowych – 10 wskazówek przed zakupem

Wybór tkanin zasłonowych -kolory pastelowe-neutralny-beż-oliwkowa zieleń

Trudno znaleźć właściwy wśród szerokiej gamy towarów ogrodowych Wybór tkanin na zasłony obowiązywać. Oprócz wyglądu i dotyku – jak tkanina wygląda i w dotyku, zasłony i zasłony muszą harmonizować z resztą wyposażenia. Ponieważ zajmują one stosunkowo dużą powierzchnię, wskazane jest traktowanie ich jako elementu łączącego i dominującego. Oczywiście trzeba podobać się kolorom i wzorom, ale muszą one również dopełniać wystrój wnętrza. Ponieważ nie jest to łatwe przedsięwzięcie, oferujemy porady projektowe, które warto wesprzeć.

Dobór tkanin zasłonowych – czynniki praktyczne

tkaniny zasłonowe-wybór-yard towarów-kolorowy-kolor-paleta-kolor-materiał

Niezależnie od tego, czy masz do wyboru firany i zasłony konfekcjonowane, czy materiał do nich, powinny one nie tylko przemawiać do Ciebie wizualnie, ale też naprawdę sprawiać przyjemność i służyć Ci przez długi czas. Należy wziąć pod uwagę rzeczy czysto praktyczne, takie jak czyszczenie i właściwości tkaniny, aby inwestycja była opłacalna nawet po latach. Nie wszystkie tekstylia są odporne na kolory i światło. Wzory i struktury wyglądają zupełnie inaczej w świetle sztucznym i dziennym, a także przy oświetleniu tkaniny od tyłu.

Dobór tkanin zasłonowych – w zależności od przeznaczenia

Wybór tkanin zasłonowych – szaro-antracytowo-monochromowo-gęstych

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę cel, w jakim tkanina zasłonowa jest używana. Czy istnieje potrzeba ochrony prywatności w pokoju? W jakim stopniu pożądany jest wpływ światła słonecznego w pomieszczeniu? Czy celowany jest efekt zaciemnienia? Chcesz uzyskać efekt termiczny? Długość i kolor zasłon lub zasłon powinien odnosić się do wielkości pomieszczenia. Tkaniny zasłonowe do pokoi dziecięcych spełniają inne kryteria, które mają więcej wspólnego z percepcją wzrokową.

Wybór tkanin zasłonowych – transparentnych, kryjących, termicznych

Wybór tkanin zasłonowych -ciepłe kolory-salon-oliwkowy-zielony-beżowy

Zasłony przezroczyste nie są jednak całkowicie przezroczyste. W określonych warunkach oświetleniowych – kiedy na zewnątrz domu jest jaśniej niż w środku – mają zdolność odwracania irytujących spojrzeń do pomieszczenia. Jednocześnie możesz spojrzeć poza siebie. Kryjąca tkanina zasłonowa jest zwykle ciężka i gruba, blokuje światło i intensywnie ciemnieje. Tego typu tkaniny są zwykle preferowane do sypialni, ponieważ dobrze zaciemnione pomieszczenia sprzyjają lepszemu spaniu. Tkaniny termo wykonane są z włókien ostatniej generacji, które działają izolująco, ale także osłaniają promieniującą energię słoneczną. Zimą, ale także latem ta nieruchomość jest wysoko ceniona, zwłaszcza pod względem kosztów energii.

Wybór tkanin zasłonowych – trwałych kolorów, odpornych na światło, włókien naturalnych lub włókien syntetycznych

Wybór tkanin zasłonowych-biało-czarny-wzór-kwiat-wzór-deko

Przed zakupem zasięgnij porady specjalisty lub sprawdź, które tkaniny zasłonowe są trwałe i odporne na działanie światła. Bezpośrednie światło słoneczne może spowodować znaczne wyblaknięcie kolorów, na przykład w przypadku jedwabiu. W takim przypadku wskazana jest podszewka pośrednia, aby dłużej zachować intensywność koloru. Inne włókna naturalne, takie jak bawełna czy len, mogą podczas prania kurczyć się i tracić do 20% swojej długości. W takim przypadku należy unikać prania wstępnego, a pod taśmą firanową często wszyte jest „pranie”.

Wybór tkanin zasłonowych – czyszczenie i pielęgnacja

Wybór tkanin zasłonowych -tekstylia-wzory-egzotyczne-ozdoby-towary na podwórze

Ze względu na czyszczenie i pielęgnację szczególnie ważne jest przy wyborze tkaniny zasłonowej, czy można ją prać w pralce lub nie. Pierwszy wariant znacznie ułatwi pracę gospodyni, ponieważ ręczne pranie kilku metrów tkaniny jest, prawdę mówiąc, trudne. Z drugiej strony możliwe jest, że przy bardzo długich lub szerokich zasłonach lub zasłonach całkowita waga wytartych tkanin przekracza maksymalne obciążenie pralki. W takich przypadkach możliwe jest profesjonalne czyszczenie. W przypadku zasłon, które składają się z materiału wierzchniego i podszewki, wskazane jest, aby były tak ubrane, aby można je było prać oddzielnie.

Dobór tkanin zasłonowych – wygląd

tkaniny zasłonowe-wybór-półprzezroczyste-szare-parapety-poduszki

Dobór odpowiednich zasłon lub procesów dotyczy przede wszystkim skończonego wyglądu. Efekt wybranej tkaniny zasłonowej zmienia się w zależności od natężenia światła. Kolor jest również zauważalny inaczej w świetle naturalnym lub sztucznym. Niestety może się zdarzyć, że wybrana przez Ciebie tkanina zasłonowa nie spodoba się Tobie, gdy zostanie naklejona na okna własnego mieszkania, dlatego warto zabrać kawałek tej samej tkaniny do domu i przetestować jak prezentuje się na miejsce.

Wybór tkanin zasłonowych – z wzorami lub bez

tkaniny zasłonowe-wybór-pastelowe-kolory-kwiatowy-wzór-romantyczny-dekoracja-dywanu

Wzory biegną poziomo lub pionowo i powtarzają się na panelu. Ta osobliwość jest kluczowa, aby nie było przykrych niespodzianek podczas wieszania. Dla pożądanego, harmonijnego wyglądu szczególnie ważna jest również wielkość i gęstość wzoru. Duże kształty i figury są bardziej odpowiednie dla dużych powierzchni okiennych. Małe ozdoby lepiej sprawdzają się w przypadku małych okienek, ale nie powinny być drukowane bardzo blisko siebie. Monochromatyczne tkaniny zasłonowe są zawsze dobrym wyborem i pasują do każdego rozmiaru okna.

Wybór tkanin zasłonowych według koloru

tkaniny zasłonowe-wybór-ciepłe-kolory-pomarańczowy-salon-tapicerka

Kolory odgrywają ważną rolę w projektowaniu i urządzaniu domu. Do wyboru kolory chłodne, ciepłe i neutralne. Chłodne niuanse, takie jak niebieski, fioletowy, niebiesko-zielony mają świeży i stymulujący efekt. Są idealne do łazienki, ale ich delikatne pastelowe odcienie będą również idealne do sypialni. Ciepłe kolory, takie jak żółć ochra, terakota, czerwień i zieleń oliwkowa tworzą przytulną, zachęcającą atmosferę i doskonale sprawdzają się we wspólnych pomieszczeniach, takich jak salon czy kuchnia. Do kolorów neutralnych należą kolory niebarwione: czarny, biały i szary, a także jasnobrązowy, beżowy i kremowy. Harmonizują obok ciepła i zimna oraz łagodzą silny efekt intensywnych kolorów. W tym sensie pasują do każdej przestrzeni życiowej i atmosfery.

Tkaniny zasłonowe Wybór według materiału – właściwości lekkich i ciężkich tkanin zasłonowych

tkaniny zasłonowe-wybór-rozmiar-okna-lniana-bawełna-biała-sypialnia

Materiał wybrany na zasłony i zasłony ma duży wpływ na końcowy efekt wizualny. W tym kontekście rozróżnia się tkaniny lekkie i ciężkie. Ciężkie zazwyczaj obejmują bawełnę, aksamit, len i adamaszek i są używane głównie do nieprzezroczystych zasłon. Polecamy długość podłogi i głębokie, atrakcyjne fałdy na górnej krawędzi. Woal i perkal są znane jako lekkie tkaniny zasłonowe, które są luźno i prosto marszczone i, w razie potrzeby, kształtowane za pomocą podszewki lub flizeliny.

Dokonaj właściwego wyboru tkanin zasłonowych

tkaniny-zaslonowe-selekcja-wielokolorowe-duze-próbki-towarow-ochra zolta

Choć wybór tkaniny zasłonowej jest trudny, zasłony i zasłony spełniają funkcję dekoracyjną i praktyczną. Jeśli pożądane jest zaciemnienie pomieszczenia i ochrona prywatności, opcją są ciężkie tkaniny. Jeśli zależy Ci na atrakcyjnym wizualnie efekcie, idealnie sprawdzą się lekkie przezroczyste lub półprzezroczyste zasłony w stylowe wzory. Podczas pielęgnacji tkaniny zasłonowej zawsze zaleca się najpierw zapoznać się z metką pielęgnacyjną, a jeśli jej brakuje, zawsze ustawić pralkę na „zimną”.

Wielokolorowe tkaniny zasłonowe bez wzorów – gradienty kolorów i efekty ombre

tkaniny zasłonowe-wybór-kolor-ombre-efekt-biały-niebieski

Połącz tkaniny zasłonowe – monochromatyczne i wzorzyste

tkaniny zasłonowe-wybór-zimno-pastelowe-kolory-sypialnia-neutralne

Wybór tkanin zasłonowych do sypialni  

tkaniny zasłonowe-wybór-sypialnia-biały-wzór-w porządku

Wybór tkaniny zasłonowej do pokoju dziecięcego – kolorowej i klimatycznej

tkaniny zasłonowe-wybór-pokój dziecięcy-kolorowa-dziewczyna-dekoracja-projekt

Wybór tkanin zasłonowych do nowoczesnej kuchni

tkaniny zasłonowe-wybór-nowoczesna-kuchnia-minimalistyczny-styl mieszkalny

Nieprzezroczyste, ciemne zasłony do gabinetu

tkaniny-zaslonowe-wybór-czarny-nieprzezroczysty-gabinet-tulipan

Wyślij GardinaPrezentacja tkanin w atrakcyjny sposób

tkaniny zasłonowe-wybór-chic-złoty-efekty-półprzezroczysty-wzór

Wybór tkanin zasłonowych w zależności od stylu życia – vintage i country house

tkaniny zasłonowe-wybór-vintage-kremowo-białe-deski podłogowe-okładziny ścienne