Okładziny ścienne

Zaprojektuj ściany ze wzorem w jodełkę – 25 pomysłowych pomysłów do wnętrz

projekt ściany w jodełkę-pomysły-materiały-płytki-drewno-kamień

Jeśli chcesz urozmaicić określone pomieszczenie lub dopiero zaczynasz je projektować i szukasz wyjątkowego pomysłu, to między innymi przydałyby Ci się również pomysły na kreatywne zaprojektowanie ścian. A jest ich mnóstwo, czy to z farbą, okładziną z tapety, drewna czy kamienia, czy z mniejszymi elementami, takimi jak ramy do obrazów i lustra. Może nawet te klasyczne warianty są dla Ciebie zbyt nudne lub chciałbyś zaprojektować z tych materiałów coś jeszcze ciekawszego? Może dzisiejszy pomysł jest właśnie dla Ciebie! Klasyczny i popularny wzór w jodełkę można również zaprojektować na ścianie na różne sposoby lub z różnych materiałów. Wzór wygląda tam równie atrakcyjnie i wcale nie jest tak klasyczny jak na podłodze.

Wzór w jodełkę na ścianie wzór z drewnem

projekt ściany wzór w jodełkę-drewno-akcent ścienny-pomysł-nowoczesny

Kiedy myślisz o wzorze w jodełkę na ścianie, prawdopodobnie pierwszą rzeczą, o której myślisz, jest drewno. Biorąc pod uwagę, że jest to typowy wzór parkietów, nie ma się co dziwić. A jako dekoracja ścienna pomysł również wygląda naprawdę atrakcyjnie. W ten sposób możesz stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę. Użyj drewna jako akcentu lub uzupełnij nim podłogę, dekorując ścianę tym samym kolorem drewna.

projekt ściany wzór w jodełkę-drewno-okładzina ścienna-czarny-biurko-przemysłowy

Możesz użyć tego materiału do pokrycia całej ściany lub tylko określonego obszaru i stworzyć równie ciekawą ścianę. Na przykład przy projektowaniu ścian w sypialni drewniane deski można wykorzystać jako zagłówek. Do projektowania ścian w salonie bardzo dobrze sprawdza się ta za sofą lub za meblościanką. To kwestia gustu.

Wzór w jodełkę jako wzór płytki i wykonany z naturalnego kamienia

projekt ściany jodełka-płytka-prysznic-łazienka-akcent

Ciekawie zaprojektujesz także ścianę w łazience. Jeśli klasyczny wzór układania płytek jest dla Ciebie zbyt nudny, możesz po prostu wybrać wydłużone i wąskie płytki i przymocować je w jodełkę. Wybierz wzór dla wszystkich ścian lub po prostu podkreśl obszar prysznica i dopasuj również podłogę, jeśli chcesz.

ściana-design-jodełka-wzór-kuchnia-płytki-lustro-inspiracja-nowoczesna-klasyczna

Wzór układania płytek nadaje się nie tylko do łazienki. Specjalnie wykonany z naturalnego kamienia wzór bardzo dobrze sprawdza się, jeśli chcesz podkreślić ścianę w salonie. To samo dotyczy kuchni, jeśli chcesz zaprojektować tam bardziej ekstrawagancką ścianę. Tylna ściana kuchni może być również wykorzystana do bardziej dyskretnego, ale atrakcyjnego projektu ściany kuchennej. Wykorzystywana jako lustro kafelkowe z kamienia naturalnego lub kafelki z wzorem, kuchnia wygląda bardziej dekoracyjnie i można ją szybko i łatwo wyczyścić.

projekt ściany-jodełka-wzór-długie-płytki-biały-czarny-marmur

Długość samych płytek można dobrać dowolnie. Najczęściej spotykane są płytki o krótkich długościach, ale dłuższe modele wyglądają szczególnie nowocześnie i elegancko. Kolor nie ma tu znaczenia, ponieważ długość już zapewnia uzyskanie niepowtarzalnego efektu. Te pomysły na ściany z długimi płytkami ceramicznymi lub kamiennymi można również wybrać na podłogę i są szczególnie piękne w łazienkach.

ściana-design-jodełka-wzór-czarne-płytki-wysokiej-połysku-elegancka-konsola-łazienkowa

A skoro już jesteśmy przy temacie „elegancji”, oto dwa kolejne pomysły na wzory w jodełkę i zygzaki z płytek w błyszczącej czerni. Zwłaszcza połysk nadaje nowoczesnemu wyglądowi elegancji i pewnego blasku, natomiast warianty z matowym wykończeniem z kamienia naturalnego wyglądają na prostsze, ale nie mniej atrakcyjne. A co powiesz na naprzemienne płytki matowe i błyszczące, aby uzyskać wyjątkowo oryginalny wygląd i wyjątkowe pomysły na ściany?

Pomysły na betonowe ściany

ściana-projekt-jodełka-wzór-beton-nowoczesny-minimalistyczny-szary-monochromatyczny-żółty

Beton to materiał, który jest często używany do projektowania ścian, zwłaszcza w nowoczesnych i minimalistycznych meblach, ponieważ wygląda na prosty. Jeśli jednak równa powierzchnia jest dla Ciebie zbyt prosta, możesz również popracować nad wzorami w jodełkę i zaprojektować w ten sposób niektóre obszary ściany. Prosty wygląd dodaje pikanterii i przyciąga uwagę wszystkich.

Zaprojektuj ścianę z kostką brukową

ściana-projekt-jodełka-wzór-kostka-ciemnoszary-monochromatyczny-łazienka-beton-umywalka

Kostka brukowa do ścian wnętrza jest sama w sobie dość niezwykła. Praca wygląda jeszcze ciekawiej, jeśli zamiast klasycznego usztywnienia krzyżowego na ścianie zostanie wybrany wzór w jodełkę. Użyj kostki brukowej w wilgotnych pomieszczeniach lub użyj jej, jeśli chcesz stworzyć wyróżnienie w postaci ściany w innym pomieszczeniu.

Pomysły na aranżację wnętrz z cegłą

ściana-design-jodełka-wzór-cegła-pomysł-opatrunek-krzyżowy-kominek-dekoracja

Podobnie jak kostka brukowa, cegła nadaje się również do oryginalnego i niepowtarzalnego projektu ze wzorem w jodełkę na ścianie. Ponieważ przytulne i miejskie mury ceglane najczęściej występują w klasycznym krzyżowaniu, wzór w jodełkę będzie jeszcze bardziej zauważalny i pozytywny! Wzór zygzakowaty może być używany nie tylko samodzielnie, ale można go również łączyć z krzyżulcem, aby ozdobić akcenty, takie jak kominek lub być stosowany do innych ścian.

Kreatywny projekt ściany z tapetą

projekt-ściany-w jodełkę-oryginalna-tapeta-niebieska-sypialnia-morska

Jeśli chcesz, aby było to szczególnie szybkie i łatwe, zazwyczaj najlepszym wyborem jest tapeta. I nic dziwnego, wybór motywów i wzorów jest tu szczególnie duży. Nie brakuje więc wariantów ze wzorem w jodełkę. Tapety nadają się do każdego pomieszczenia, a nawet są oferowane do pomieszczeń mokrych, dzięki czemu możesz samodzielnie stworzyć projekt ściany do kuchni lub łazienki.

wall-design-jodełka-tapeta-nowoczesny-przyzwoity-pokój dziecięcy-salon

Pomieszczenia przejściowe, takie jak korytarz, mogą być bardziej przytulne za pomocą tapet lub użyj ich, jeśli chcesz zaprojektować ścianę klatki schodowej. Subtelny wzór świetnie sprawdzi się również, jeśli chcesz zaprojektować pokój dziecięcy. W słabszych kolorach doskonale sprawdzi się w pokoju dziecka. Jeśli zdecydowałeś się na ten wzór na ścianę, nie zaleca się dekorowania nim więcej niż dwóch ścian. W przeciwnym razie modny wzór może szybko okazać się zbyt dobry.

Malowanie ściany – pomysły na dowolny kolor

projekt-ściany-jodełka-mięta-zielona-projekt-ściany-sypialnia-pomysł

Jednym z łatwych sposobów na uzyskanie tego popularnego wzoru na ścianie jest również zwykła farba ścienna. Jeśli chcesz pomalować ścianę wzorem, możesz samodzielnie zestawić żądane kolory ścian i wybrać je według własnego gustu. Jako podstawę najlepiej użyć białej ściany, którą następnie zaklejamy taśmą klejącą tak, aby powstał wzór w jodełkę.

ściana-projektowanie-jodełka-farba-ścienna-zrób to sam-sypialnia-przedpokój

Teraz możesz pomalować szerokie, pochyłe paski do projektu ściany. Możesz pomalować całą ścianę na jeden kolor lub połączyć kilka jasnych kolorów. Ponadto można zaprojektować tylko niewielki obszar. Warianty są liczne. Jeśli chcesz, możesz również zmieniać odległości między taśmą samoprzylepną, aby uzyskać nieregularny wzór.